Зовнішньоекономічний менеджмент - Дахно І.І. - Економічна конкуренція (конкуренція)

Економічна конкуренція (конкуренція) (див. "Економічна конкуренція" (конкуренція) - змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не

може визначати умови обороту товарів на ринку;

(Витяг з ст. 1 "Визначення термінів" Закону України "Про захист економічної конкуренції".Ухвалений Верховною Радою України 11.01.2001 р. N 2210-ІІІ).

Загальнодержавний ринок

Загальнодержавний ринок - ринок товару, територіальні (географічні) межі якого охоплюють територію держави.

(Витяг з п. 1.3 "Загальні положення" "Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку ". Затверджено розпорядженням Антимонопольного комітету України від 5.03. 2002р. N 49-р.За-реєстровано в Міністерстві юстиції України 1.04.2002р. за N 317/6605).

Задіяний ринок товару

1.11. Задіяний ринок товару - відповідний ринок товару, на якому мають або можуть мати місце узгоджені дії або їх наслідки, а також ринки, суміжні з ним.

(Витяг з розд. 1 "Визначення термінів" "Типових вимог до узгоджених дій суб'єктів господарювання для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України на узгоджені дії суб'єктів господарювання". Затверджено розпорядженням Антимонопольного комітету України від 12.02. 2002 р. N 27-р. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7.03.2002 р. за N 239/6527).

Зловживаннями монопольним становищем

Зловживаннями монопольним становищем вважаються: нав'язування таких умов договору, які ставлять контрагентів в нерівне становище, або додаткових умов, що не відносяться до предмета договору, в тому числі нав'язування товару, не потрібного контрагенту.

обмеження або припинення виробництва, а також вилучення з обороту товарів, що призвели або можуть призвести до створення або підтримки дефіциту на ринку чи встановлення монопольних цін.

часткова або повна відмова від реалізації чи закупівлі товару при відсутності альтернативних джерел постачання або збуту, що призвели або можуть призвести до створення або підтримки дефіциту на ринку чи встановлення монопольних цін. інші дії, що призвели або можуть призвести до створення перешкод доступу на ринок (виходу з ринку) інших суб'єктів господарювання.

встановлення дискримінаційних цін (тарифів, розцінок) на свої товари, що обмежують права окремих споживачів.

встановлення монопольно високих цін (тарифів, розцінок) на-свої товари, що призвело або може призвести до порушення прав споживачів.

встановлення монопольно низьких цін (тарифів, розцінок) на свої товари, що призвело або може призвести до обмеження конкуренції.

(Ст. 4 "Зловживання монопольним становищем на ринку" Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності". Ухвалений Верховною Радою України 18.02.1992 р. N 2132-ХІІ).

Змішані узгоджені дії

1.6. Змішані узгоджені дії - укладення суб'єктами господарювання угод у будь-якій формі, прийняття об'єднаннями рішень у будь-якій формі, будь-яка інша погоджена конкурентна поведінка (діяльність, бездіяльність) суб'єктів господарювання, створення суб'єкта господарювання, об'єднання, метою чи наслідком створення якого є координація конкурентної поведінки між суб'єктами господарювання, що створили зазначений суб'єкт господарювання, об'єднання, або між ними та новоствореним суб'єктом господарювання, або вступ до такого об'єднання, коли частина суб'єктів господарювання, до складу яких входять учасники узгоджених дій, конкурують або можуть конкурувати між собою на одному ринку товарів і при цьому перебувають або можуть перебувати у відносинах купівлі-продажу на відповідних товарних ринках (продавець - покупець, постачальник - споживач), а інша частина не конкурують і за існуючих умов не можуть конкурувати між собою на одному ринку товарів і при цьому не перебувають або не можуть перебувати у відносинах купівлі-продажу на відповідних товарних ринках (продавець - покупець, постачальник - споживач). Споживач - фізична або юридична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити товари (роботи, послуги), що реалізуються відповідними суб'єктами господарювання.

(Витяг з розд. 1 "Визначення термінів" "Типових вимог до узгоджених дій суб'єктів господарювання для загального звільнення від попереднього одержання дозволу органів Антимонопольного комітету України на узгоджені дії суб'єктів господарювання". Затверджено розпорядженням Антимонопольного комітету України від 12.02. 2002 р. N 27-р. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7.03.2002 р. за N 239/6527).

Загальнодержавний ринок
Задіяний ринок товару
Зловживаннями монопольним становищем
Змішані узгоджені дії
Інформація
Конгломератні узгоджені дії
Конкуренція
Контроль
Контроль
Концентрація суб'єктів господарювання
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru