Центральний банк і грошово-кредитна політика - Косова Т.Д.
Навчальний посібник підготовлений відповідно до типової програми напряму підготовки 6.050100 "Банківська справа", враховує специфіку кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
Призначений для студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, банківських працівників.
Фінансовий облік у банках - Табачук Г.П.
Навчальний посібник підготовлено відповідно до навчальної програми дисципліни "Фінансовий облік у банках" для студентів спеціальності "Банківські процеси і технології". У ньому викладено теоретичні і практичні основи організації і ведення бухгалтерського обліку в банках України та відображення в обліку основних операцій банків, зокрема операцій із залученими та запозиченими коштами, кредитних операцій, операцій з фінансовими інвестиціями, в іноземній валюті, з обслуговування платіжного обороту та інших.
Матеріал викладено з урахуванням чинного законодавства і практики його застосування в Україні.
Для студентів економічних ВНЗ, аспірантів, викладачів, практичних працівників банківської та фінансової сфер.
Кредитування і контроль - Вовк В.Я.
У посібнику визначаються засади банківського кредитування та основні критерії прийняття рішення про видачу кредиту, розглядаються основні види і форми банківських кредитів, досліджуються сутність і характер кредитного ризику банку та банківських ризиків у цілому, а також пропонуються методи управління кредитним ризиком і ризиком зміни відсоткової ставки. Особлива увага приділяється питанням організації моніторингу кредитних операцій банку та методам управління проблемними кредитами. Наводяться плани лекційних занять, теми індивідуальних робіт і питання для самостійного опрацювання студентами.
Для студентів вищих навчальних закладів економічних спеціальностей магістерського рівня підготовки, аспірантів, викладачів, фахівців банківської справи.
Кредит і банківська справа - Вовчак О.Д.
У підручнику популярно висвітлено актуальні питання кредиту і банківського бізнесу в умовах ринкової економіки. Вміщено розширену тематику, що стосується характеристики суті кредиту і кредитних відносин, його функцій, призначення позичкового процента, механізму кредитування, структури та основних принципів організації банківської справи в Україні, механізму здійснення банківських операцій та послуг, підходів до оцінки та регулювання діяльності банків в Україні.
Призначено як для студентів вищих навчальних закладів, слухачів післядипломної освіти, так і для викладачів, аспірантів, економістів, банкірів і фінансових інституцій, а також для усіх, хто цікавиться розвитком та функціонуванням банківсько-кредитної сфери та економічним життям держави.
Історія грошей і банківництва - Скоморович І.Г.
У підручнику розглядаються особливості й закономірності розвитку грошей та банківського господарства в епохи античності, середньовіччя, економічного лібералізму. Окремо висвітлюються специфіка і проблеми розвитку грошово-банківської сфери у XX ст.
Для викладачів, фінансистів, бізнесменів, студентів, усіх, хто цікавиться історією грошей і банківництва.
Інформаційні системи і технології в банках - Страхарчук А.Я.
У навчальному посібнику розглянуто основи сучасних інформаційних систем і технологій, ресурси інформаційних систем — як апаратні, програмні, телекомунікаційні, так і ресурси баз даних. Значну увагу приділено основам сучасних банківських інформаційних систем, висвітлено основні шляхи оптимізації банківської діяльності в сучасних умовах автоматизації банку. Викладено сучасні банківські автоматизовані технології, зокрема технології дистанційного банківського обслуговування. Визначено роль і місце сучасних карткових технологій у банківській практиці, проаналізовано стан розвитку карткових технологій в Україні Приділено особливу увагу технологіям самообслуговування клієнтів та їх технічному забезпеченню. Суттєву роль автори відвели застосуванню інтернет-технологій у банківській практиці, проаналізовано та визначено місце фінансових інтернет-послуг та електронного банкінгу в е-бізнесі. Окремий підрозділ присвячено проблемам інформаційної безпеки, розглянуто основні аспекти гарантування безпеки сучасних банківських технологій.
Західноєвропейський банківський бізнес - Кравець В.М.
Вперше у вітчизняній науковій літературі аналізується еволюція банківського бізнесу і банківської справи в цілому від класичного античного періоду до наших днів. Розглядаються становлення базових понять банківської справи в контексті розвитку економіки різних народів, широкий спектр банківських інституцій, різноманітність операцій, здійснюваних банківськими установами, зумовленість розвитку банківського бізнесу особливостями законодавства і культури (в широкому розумінні) починаючи від країн Стародавнього Сходу до сучасних країн Західної Європи. На основі аналізу історії розвитку банківського бізнесу автори роблять цікаві висновки стосовно діяльності банківських установ сьогодні і в найближчій перспективі, показують вплив фундаментальних факторів, насамперед економічних і політичних, на розвиток банківської справи.
Розраховано на студентів економічних спеціальностей і викладачів вищих навчальних закладів, усіх, кого цікавить історія становлення і розвитку банківської справи.
Валютні операції. Порядок здійснення та обліку - Лівшиц Д.М.
Банківські системи зарубіжних країн - Мельник П.В.
У підручнику розкривається зміст, організаційна структура, призначення, функції та завдання банківських систем основних розвинених країн світу. Описуються труднощі становлення незалежних банківських систем деяких пострадянських держав та країн Європи, розглядається механізм функціонування Європейської системи центральних банків та міжнародних кредитних організацій.
Структура підручника вирізняється системністю: зміст його поділений на тематичні частини, у яких виділяються окремі розділи. Розділи, у свою чергу, також чітко структуровані та містять історичний аспект розвитку банківської системи, організаційну структуру, особливості ієрархічного підпорядкування елементів структури, основні напрями, цілі, завдання та функції діяльності тощо.
Підручник призначається для викладачів, студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також для працівників, що зайняті у банківській сфері.
Банківські операції - Прасолова С.П.
Навчальний посібник вирішує проблему забезпечення дисципліни "Банківські операції" навчально-методичними матеріалами для самостійної роботи студентів, а також для дистанційного вивчення дисципліни. До кожної теми подані методичні вказівки, задачі і практичні ситуації для обов'язкового і індивідуального розв'язку, тестові завдання, проблемні питання та список нормативної літератури. Для полегшення засвоєння теоретичного матеріалу й набуття практичних навичок щодо фінансових розрахунків за окремими банківськими операціями, в посібнику наведено розв'язання типових задач з курсу. В посібнику також міститься термінологічний словник, індивідуальні завдання для самостійної роботи студентів та методичні рекомендації до їх виконання, карта самостійної роботи студента, порядок і критерії оцінювання знань студентів.