Основи літературознавства - Ференц Н.С.
Підручник розкриває зміст головних літературознавчих понять, напрямів і течій, знайомить з історією розвитку світової теоретико-літературної думки. Значна увага приділяється специфіці й поетиці художньої літератури, проблемам генології і типологізації від бароко до постмодернізму.
Розрахований на студентів, аспірантів, викладачів та всіх, хто цікавиться розвитком літературознавства.
Історія українського літературознавства - Наєнко М.К.
У підручнику системно осмислено здобутки критики, історії й теорії української літератури. У хронологічній послідовності проаналізовано основні праці з цих питань, подано їх як органічну частину світового літературознавства. Розрахований на студентів-філологів, учителів-словесників, всіх тих, хто не байдужий до художнього слова та наукової думки про нього.
Історія зарубіжної літератури XX століття - Давиденко Г.Й.
Посібник складається із чотирьох розділів. У першому розділі подається навчальна програма курсу "Історія зарубіжної літератури XX століття", варіанти "Робочої програми", перелік художніх текстів для обов'язкового читання і вивчення напам'ять. У другому розділі студентам запропоновані лекційні матеріали з кожної теми, які передбачено робочою програмою. Після теми подаються питання для самоконтролю. Розділ третій - практичний курс, побудований як аналіз одного окремого твору. Четвертий розділ - додатково-бібліографічний. У ньому подаються додаткові навчальні матеріали: логічні схеми, ілюстрації, словник термінів і понять, бібліографія.
Посібник стане у нагоді студентам гуманітарних факультетів.
Історія зарубіжної літератури XIX - XX ст - Давиденко Г. Й.
Посібник складається із чотирьох розділів. У першому розділі подається навчальна програма курсу "Історія зарубіжної літератури XIX - поч. XX ст.", варіанти "Робочої програми", перелік художніх текстів для обов'язкового читання і вивчення напам'ять. У другому розділі студентам запропоновані лекційні матеріали з кожної теми, які передбачено робочою програмою. Після теми подаються питання для самоконтролю. Розділ третій - практичний курс, побудований як аналіз одного окремого твору. Четвертий розділ - додатково - бібліографічний. У ньому подаються додаткові навчальні матеріали: логічні схеми, ілюстрації, карти, словник термінів і понять, відповіді до тестів, бібліографія.
Завдання посібника - сприяти вивченню та засвоєнню основних питань з теорії та історії зарубіжної літератури XIX - поч. XX ст. для стаціонару та заочної (дистанційної) форми навчання студентів ВНЗ в І - IV рівня акредитації.