Рада Міністрів АРК формується Верховною Радою АРК на термін її повноважень, відповідальна перед нею і очолюється Головою Ради Міністрів АРК.
Голова Ради Міністрів АРК очолює Раду Міністрів АРК. Він призначається на посаду і звільняється з посади Верховною Радою АРК за поданням Голови Верховної Ради АРК і за погодженням з Президентом України. Верховна Рада АРК може висловити недовіру Голові Ради Міністрів АРК або окремим членам Ради Міністрів АРК у зв'язку з неналежним виконанням ними своїх обов'язків, порушенням Конституції України, Конституції АРК, законів України, нормативно-правових актів Верховної Ради АРК.
Заступники Голови Ради Міністрів і міністри АРК призначаються на посади Верховною Радою АРК за поданням Голови уряду АРК.
Рада Міністрів АРК не більше двох разів на рік подає Верховній Раді АРК звіт про свою діяльність у цілому (комплексний), а також подає щокварталу письмову інформацію про стан справ у соціально-економічній, культурній та інших сферах АРК. Верховна Рада АРК за пропозицією Голови Верховної Ради АРК або не менше п'яти постійних комісій, або однієї третини депутатів від загального складу Верховної Ради АРК має право не більше двох разів на рік заслуховувати звіт з окремого напряму діяльності Ради Міністрів АРК, звіти окремих міністерств АРК про свою діяльність.
За результатами звіту Ради міністрів АРК перед Верховною Радою АРК остання уповноважена прийняти рішення:
а) про відставку (припинення повноважень) Ради Міністрів АРК у зв'язку з висловленням недовіри;
б) про звільнення з посади Голови Ради Міністрів АРК у зв'язку з висловленням недовіри.
Керівники місцевих державних адміністрацій в АРК призначаються на посади і звільняються з посад Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України, погодженим з Головою Верховної Ради АРК і Головою Ради Міністрів АРК, Постійним представником Президента України в АРК.
Рада Міністрів АРК у межах своєї компетенції видає постанови, рішення і розпорядження, обов'язкові до виконання на всій території республіки. Акти Ради Міністрів АРК приймаються відповідно до Конституції і законів України, актів Президента України і уряду України.
Таким чином, законодавством України визначено правовий статус АРК як адміністративно-територіальної автономії, що наділена правом здійснювати державну владу та місцеве самоврядування на території автономії.
Історичний шлях розвитку Криму досить багатогранний. Так, у 1443 році на території сучасного Криму виникло Кримське ханство, а в 1783 році Крим приєднано до Російської імперії. Навесні 1919 року утворено Кримську Соціалістичну Радянську Республіку, на основі якої 18 жовтня 1921 року створено Кримську Автономну Радянську Соціалістичну Республіку у складі Російської РФСР. 30 червня 1945 року Кримська АРСР перетворена на Кримську область у складі Російської РФСР.
19 лютого 1954 року Президія Верховної Ради СРСР прийняла Указ про передачу Кримської області зі складу Російської РФСР до складу Української PCP, а 26 квітня 1954 року Верховна Рада СРСР прийняла відповідний Закон СРСР, яким затвердила вищезгаданий Указ Президії Верховної Ради СРСР. Крім того, зазначений Закон СРСР вносив зміни до статей 22, 23 Конституції СРСР 1936 року. Відповідні зміни були внесені і до конституцій Російської РФСР і Української PCP. Правовою основою прийняття наведених правових актів була ст. 14 Конституції СРСР 1936 року, яка передбачала можливість територіальних змін. Отже,
Кримська область з 1954 року на цілком законній основі стала адміністративно-територіальною одиницею та частиною української території.
14.1. Поняття та ознаки місцевого самоврядування
14.2. Система, органи та посадові особи місцевого самоврядування
14.3. Форми роботи представницьких органів місцевого самоврядування
14.4. Сфера компетенції місцевого самоврядування
14.5. Правові акти органів місцевого самоврядування
Список рекомендованої літератури