214. Запит про міжнародну правову допомогу
Відповідно до ст. 551 КПК суд, прокурор або слідчий за погодженням з прокурором надсилає до уповноваженого (центрального) органу України запит про міжнародну правову допомогу у кримінальному провадженні, яке він здійснює.
Уповноважений (центральний) орган України розглядає запит на предмет обґрунтованості і відповідності вимогам законів та міжнародних договорів України.
У разі прийняття рішення про направлення запиту уповноважений (центральний) орган України протягом десяти днів надсилає запит уповноваженому (центральному) органу запитуваної сторони безпосередньо або дипломатичним шляхом.
У разі відмови у направленні запиту всі матеріали протягом десяти днів повертаються відповідному органу України з викладом недоліків, які потрібно усунути, або з поясненням причин неможливості направлення запиту.
Зміст та форма запиту про міжнародну правову допомогу повинні відповідати вимогам законодавства або міжнародного договору України, що застосовується у конкретному випадку. Запит може бути складений у формі доручення.
На стадії досудового розслідування запит про міжнародну правову допомогу погоджується у письмовій формі прокурором, який здійснює нагляд за дотриманням законів при проведенні досудового розслідування.
Докази та відомості, одержані від запитуваної сторони в результаті виконання запиту про міжнародну правову допомогу, можуть бути використані лише у кримінальному провадженні, якого стосувався запит, крім випадків, коли досягнуто домовленості про інше із запитуваною стороною.
Відомості, які містяться в матеріалах, отриманих внаслідок виконання запиту про міжнародну правову допомогу, не можуть визнаватися судом допустимими, якщо запит компетентного органу України був переданий запитуваній стороні з порушенням передбаченого порядку.
Отримавши запит про міжнародну правову допомогу від запитуючої сторони, уповноважений орган України розглядає його на предмет обгрунтованості і відповідності вимогам законів або міжнародних договорів України.
У разі прийняття рішення про задоволення запиту уповноважений орган України надсилає запит компетентному органу України для виконання.
У межах повноважень Генеральна прокуратура України має право надавати вказівки щодо забезпечення належного, повного та своєчасного виконання такого запиту. Наведені вказівки є обов'язковими до виконання відповідним компетентним органом України.
Виключно центральним органом України щодо міжнародної правової допомоги приймається рішення за запитом (дорученням) про міжнародну правову допомогу щодо:
1) присутності представника компетентного органу іноземної держави під час надання міжнародної правової допомоги. Якщо запит (доручення) про міжнародну правову допомогу, що передбачає присутність представника, надійшов відповідно до ч. З ст. 545 КПК, його копію невідкладно надсилають до уповноваженого (центрального) органу для вирішення в цій частині;
2) надання компетентним органам іноземної держави гарантій щодо умов виконання запиту (доручення), передбачених ч. 2 ст. 544 КПК, та отримання таких гарантій від інших держав;
3) тимчасової передачі особи, яка відбуває покарання, для участі у слідчих (розшукових) та інших процесуальних діях.
У разі задоволення запиту уповноважений орган України зобов'язаний забезпечити передання уповноваженому органу запитуючої сторони матеріалів, одержаних у результаті виконання запиту.
У разі відмови у задоволенні запиту уповноважений орган України повідомляє запитуючій стороні причини відмови, а також умови, за яких запит може бути розглянутий повторно, і повертає запит.
Якщо є підстави для відмови у задоволенні запиту або для його відкладення уповноважений орган України може узгодити із запитуючою стороною порядок виконання запиту за певних обмежень. Якщо запитуюча сторона погоджується з визначеними умовами, запит задовольняється після виконання запитуючою стороною цих умов.
На прохання запитуючої сторони уповноважений орган України має право вжити додаткових заходів для забезпечення конфіденційності факту отримання запиту про міжнародну правову допомогу, його змісту та відомостей, отриманих внаслідок його виконання.
За необхідності погоджуються умови та терміни збереження конфіденційних відомостей], отриманих внаслідок виконання запиту.
215. Порядок виконання запиту
216. Процесуальні дії, які можуть бути проведені п порядку надання міжнародної правової допомоги
217. Оскарження рішення, дій чи бездіяльності органів державної влади
33. Екстрадиція
218. Направлення запиту про екстрадицію та порядок підготовки документів
219. Межі кримінальної відповідальності виданої особи
220. Тимчасова видача та арешт
221. Проведення екстрадиційної перевірки та спрощений порядок видачі особи
222. Рішення за запитом про екстрадицію та порядок його оскарження