Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар - Тацій В.Я. - Стаття 117. Поновлення процесуального строку

1. Процесуальні дії мають виконуватися у встановлені цим Кодексом строки. Строк не вважається пропущеним, коли скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту або передано особі, уповноваженій їх прийняти, а для осіб, які тримаються під вартою або перебувають у медичному чи психіатричному стаціонарі, спеціальній навчально-виховній установі, - якщо скаргу або інший документ подано службовій особі відповідної установи до закінчення строку.

1. Аналіз коментованої статті свідчить про те, що учасники кримінального провадження зобов'язані додержуватись як установлених КПК строків, так і порядку подачі скарг або інших документів у кримінальному провадженні.

Під додержанням процесуальних строків і порядку подачі скарг або інших документів слід розуміти точне слідування зацікавлених учасників кримінального провадження установленим КПК правилам щодо часу й адресата подачі скарги або іншого документа з урахуванням особливостей подачі цих документів особами, які тримаються під вартою або перебувають у медичному чи психіатричному стаціонарі, спеціальній навчально-виховній установі.

Скарга або інший документ подаються відповідному адресатові у письмовій формі, засвідченими підписом заявника або керівника юридичної особи. Останні мають бути виконані на бланку відповідного підприємства, установи, організації і засвідчені штампом або печаткою.

Клопотання може заявлятися як в усній, так і в письмовій формі. Факт заяви клопотання в усній формі відображається в протоколі відповідної слідчої дії або в протоколі судового засідання. Письмове клопотання долучається до матеріалів кримінального провадження.

Строк не вважається пропущеним, коли скаргу або інший документ здано до закінчення строку на пошту або передано особі, уповноваженій їх прийняти, а для осіб, які тримаються під вартою або перебувають у медичному чи психіатричному стаціонарі, спеціальній навчально-виховній установі, - коли скаргу або інший документ подано службовій особі відповідної установи до закінчення строку.

Час здачі документів на пошту визначається за штемпелем закладу зв'язку місця відправлення, а подання уповноваженій особі чи службовій особі відповідної установи - за відміткою цієї особи.

Стаття 117. Поновлення процесуального строку

1. Пропущений з поважних причин строк повинен бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду.

2. Ухвала слідчого судді, суду про поновлення чи відмову у поновленні процесуального строку може бути оскаржена в порядку, передбаченому цим Кодексом.

3. Подання клопотання заінтересованою особою про поновлення пропущеного строку не припиняє виконання рішення, оскарженого з пропущенням строку.

1. Коментованою статтею передбачається не просто можливість, а й обов'язковість поновлення строку виконання процесуальних дій, пропущеного з поважних причин.

Поважність причин визначається слідчим суддею, судом у разі неможливості своєчасного подання скарги або іншого документа через стихійне лихо, катастрофу, хворобу, відрядження, трагічні та інші непередбачувані події в житті людини, а також будь-які інші обставини, що не дозволили учасникові процесу завчасно подати відповідний документ.

Клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку ініціюється учасниками кримінального провадження, коло яких визначене п. 25 ч. 1 ст. З КПК. Будь-яких обмежень щодо тих чи інших осіб ст. 116 КПК не встановлено.

2. Статтею 309 КПК установлено вичерпний перелік ухвал слідчого судді, які підлягають оскарженню в апеляційному порядку, і ухвали про поновлення чи відмову у поновленні процесуального строку в цьому переліку немає. Відповідно до ч. 3 ст. 309 КПК заперечення проти такої ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

В апеляційному порядку згідно з ч. 6 ст. 304 КПК підлягає оскарженню лише ухвала про повернення скарги, а це рішення, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК, може бути прийняте, якщо слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для поновлення процесуального строку.

3. Подання заінтересованою особою клопотання про поновлення пропущеного строку не може бути підставою для припинення виконання оскаржуваного рішення. Таке рішення може бути змінено, а його дія припинена лише після розгляду скарги по суті.

ГЛАВА 8. Процесуальні витрати
Стаття 118. Види процесуальних витрат
Стаття 119. Зменшення розміру процесуальних витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочений процесуальних витрат
Стаття 120. Витрати на правову допомогу
Стаття 121. Витрати, пов'язані із прибуттям до місця досудового розслідування або судового провадження
Стаття 122. Витрати, пов'язані із залученням потерпілих, свідків, спеціалістів, перекладачів та експертів
Стаття 123. Витрати, пов'язані із зберіганням і пересиланням речей і документів
Стаття 124. Розподіл процесуальних витрат
Стаття 125. Визначення розміру процесуальних витрат
Стаття 126. Рішення щодо процесуальних витрат
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru