Право / Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В.
Пошкодження внутрішнього обладнання та стекол автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв - тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Викидання сміття та інших предметів з вікон і дверей автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв - тягне за собою попередження або накладення штрафу від 0,5 до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 19.12.86 р. № 3282-ХІ; законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від 22.09.2005 p. № 2899-ІV, від 11.06.2009 р. № 1512-VI)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері користування засобами автомобільного та електротранспорту (див. Закони України "Про транспорт", "Про автомобільний транспорт", "Про міський електричний транспорт", Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, Порядок і умови організації перевезень пасажирів та багажу автомобільним транспортом та ін.).
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1 ) пошкодження внутрішнього обладнання та стекол автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв (матеріальний склад);
2) викидання сміття та інших предметів з вікон і дверей автобусів, маршрутних таксі, тролейбусів або трамваїв (формальний склад);
3) куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях (формальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку- загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку).
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
Стаття 120. Порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті
Порушення встановлених на залізничному, морському 1 річковому транспорті правил пожежної безпеки - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення встановлених на повітряному транспорті правил пожежної безпеки - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 19.12.86 р. № 3282-ХІ; Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті, а також у сфері пожежної безпеки (див. Закон України "Про пожежну безпеку", Правила пожежної безпеки на залізничному транспорті. Положення про відомчу пожежну охорону об'єктів морського і річкового транспорту України, Положення про службу пожежної безпеки в авіаційному транспорті тощо).
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні встановлених на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті правил пожежної безпеки (формальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
Стаття 121/1. Експлуатація водіями транспортних засобів, ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах
Стаття 121/2. Порушення правил перевезення пасажирів при наданні послуг з перевезення пасажирів
Стаття 122. Перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху
Стаття 122/1. Виключена
Стаття 122/2. Невиконання водіями вимог про зупинку
Стаття 122/3. Виключена
Стаття 122/4. Залишення місця дорожньо-транспортної пригоди
Стаття 122/5. Порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв
Стаття 123. Порушення водіями транспортних засобів правил проїзду залізничних переїздів