Право / Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В.
Стаття 149. Порушення порядку взяття на облік та строків заселення жилих будинків і жилих приміщень
Порушення посадовими особами порядку взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, зняття з обліку та надання громадянам жилих приміщень, недодержання встановлених строків заселення жилих будинків і жилих приміщень - тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері реалізації прав громадян на житло (див. Житловий кодекс Української PCP, Правила обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській PCP).
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у вчиненні таких діянь:
1) порушенні порядку взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, зняття з обліку та надання громадянам жилих приміщень;
2) недодержанні встановлених строків заселення жилих будинків і жилих приміщень. Обидва склади - формальні.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові особи).
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
Стаття 149/1. Порушення порядку ведення єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов
Порушення порядку ведення єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від семи до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Доповнено статтею 149і згідно Із Законом України від 22.12.2011 p. №4220-VI)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері реалізації прав громадян на житло (див. Житловий кодекс Української PCP).
Безпосередній об'єкт - порядок ведення єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов (Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 року № 238 "Про Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов".
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні порядку ведення єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов (формальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку - спеціальний (посадові особи).
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
Стаття 150. Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями
Порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері реалізації прав громадян на житло (див. Житловий кодекс Української PCP, Правила користування приміщеннями житлових будинків).
Безпосередній об'єкт - встановлений порядок користування жилими будинками і жилими приміщеннями.
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у вчиненні таких діянь:
1) порушенні правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під'їздів, придомових територій;
2) порушенні правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання;
3) безгосподарному утриманні жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання;
4) самовільному переобладнанні та переплануванні жилих будинків і жилих приміщень, використанні їх не за призначенням, псуванні жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об'єктів благоустрою.
3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності (склад правопорушення, що полягає у самовільному переобладнанні та переплануванні жилих будинків і жилих приміщень, використанні їх не за призначенням, може бути вчинений тільки у формі умислу).
Стаття 150. Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями
Стаття 151. Самоправне зайняття жилого приміщення
Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів
Стаття 153. Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів
Стаття 154. Порушення правил тримання собак і котів
Глава 12. Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності
Стаття 155. Порушення правил торгівлі і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю
Стаття 155/1. Порушення порядку проведення розрахунків
Стаття 155/2. Обман покупця чи замовника