Ядерний туризм - різновид туризму що пов'язаний з відвідуванням місцевостей, де використовували ядерну енергію.
Ядерна енергія (атомна енергія) - внутрішня енергія атомних ядер, що виділяється при деяких ядерних перетвореннях. Першу в світі атомну електростанцію було збудовано в СРСР і запущено у 1954 році, а вже у 1959 було закінчено будівництво першого у світі криголама "Ленин" з атомним двигуном.
Сьогодні найзапекліші сміливці створюють туристичні маршрути по місцевостях, пов'язаних з ядерними вибухами, аваріями, сховищами. Туристи з зацікавленням відвідують територію закритих міст, територій, наприклад, по дорозі до найпопулярнішої в ядерному туризмі, Чорнобильської зони відчуження, туристи переглядають фільм про катастрофу та її наслідки на її території та за межами України, а місто-привид Прип'ять, що входить в план екскурсії - це ніби картинка з чорно-білого фільму, яка береже у собі останні моменти життя в місті.
Країн, що мають ядерну зброю, офіційно вісім: СІЛА, Росія, Англія, Франція, Китай, Індія, Пакистан та КНДР. А всього ядерними державами за увесь період було проведено більше двох тисяч ядерних вибухів. Туристи ж, які цікавляться ядерним туризмом мають змогу відвідувати відкриті полігони, де випробовували ядерну зброю:
1. Росія - Семипалатинськ;
2. США - штат Невада, Pacific Proving Grounds на Маршалло-вих островах;
3. Франція- Reggane і Ekker в Алжирі та Fangataufa і Moruroa у Французькій Полінезії;
4. Велика Британія - Маралінге і Ему Філда, Австралія; б. Китай - Лоб-Hop, Маланья.
Також мандрівників ядерним туризмом цікавлять сховища на випадок ядерної війни, серед них найбільш популярними є:
1. Гек Грін ( Чешир, Великобританія).
2. Бункер № 42 (Москва, Росія),
8. Обєкт 825 ГТС (Балаклава, Україна).
4. Буккер Грінбраєр (Західна Вірджінія, США),
5. Бункери Албанії.