Екологія - Васюкова Г.Т. - 1.2. Зменшення забруднення води і скорочення кількості її споживання

Для підтримки чистоти навколишнього середовища велике значення має чисте повітря. Це стосується чистоти житлового і робочого приміщення. Для цього варто: регулярно перевіряти тягу печей, що працюють на дровах, вугіллі, газі або мазуті; провітрювати приміщення; зберігати подалі від житла бензин, розчинники, інші небезпечні хімікати; відмовитися від паління.

При купівлі фарби для домашнього використання рекомендується віддавати перевагу тим, що виготовлені на латексній, а не на олійній основі. Купуючи товари— балончики з лаком, фарбами, дезодорантами і ін., звертайте увагу на те, щоб вони не містили озоноруйнуючих речовин (фторхлорвуглеводнів). Це стосується і настінних синтетичних килимів, меблів, що виділяють у повітря шкідливий формальдегід.

Велику увагу приділяйте регулярній перевірці домашніх холодильників, морозильників і кондиціонерів щодо втрат холодоагентів. Варто пам'ятати: якщо холодильник викидають на смітник, з нього віддаляється холодоагент для подальшого використання або знищення.

Добре очищують повітря кімнатні рослини: клеома, філодендрон, хризантема, лигустикум, лиріопа строката, гербера. 20 кімнатних рослин добре очищують повітря досить великого приміщення. Висаджувати домашні рослини треба в глиняні горщики, заповнені сумішшю землі і деревного вугілля, що добре поглинає органічні забруднювачі з повітря.

Не слід спалювати сміття, опале листя, траву і т.п. — їх скидають у компостні ями для переробки на добрива.

1.2. Зменшення забруднення води і скорочення кількості її споживання

Ресурси прісної води в багатьох районах недостатні для задоволення всіх споживачів не лише на перспективу, але і на сьогодні. Тому скороченню кількості її споживання надається велике значення. Посильний внесок для вирішення цієї проблеми може зробити кожний. Варто приділяти увагу станові водопровідних кранів, туалетних бачків, прокладкам, що зносилися. Цівка води товщиною з голку, що витікає з крана, за місяць дає втрату 640 л води, а постійний шум води, що витікає з туалетного бачка, дає втрату води за добу 940 л! Заощаджувати воду можна при вмиванні, голінні, користуванні ванною або душем, пранню, відкриваючи і закриваючи водопровідні крани. При виборі моделі пральної машини варто звертати увагу на споживання нею води і електроенергії. У жаркий день споживати холодну воду краще з холодильника, а не спускати її з водопровідного крану. Заощаджується споживання води і при поливі городу, саду, якщо це робити ранком або ввечері, при цьому краще користуватися дощовою водою.

Для запобігання забруднення води рекомендується для господарських потреб користуватися замінниками комерційних миючих засобів і засобів для чищення, а замість мінеральних добрив на городі, у саду — гноєм, компостом.

У каналізацію і на землю не слід виливати пестициди, фарби, розчинники, мастила та інші небезпечні забруднювачі поверхневих і ґрунтових вод.

Під час злив вода з гір з сміттям та промисловими відходами потрапляє до річок та морів, що наносить немало шкоди рослинному та тваринному світу. Забруднена глиною та сміттям вода на 100-150 м розливається у Чорному морі (фото №1 професора Дегодюка Е.Г.).

Малі річки дуже забруднюються промисловими відходами, заростають травою і ніхто не дбає про воду, яку вони несуть у моря, а також про навколишню природу (фото №2 - мала річка у м. Гурзуф, Крим з промисловим сміттям; фото №3 — річка у центрі м. Ялта, Крим - вся заросла травою. Фотограф — професор Дегодюк Е.Г., липень, 2004 p.).

Від безгосподарності втрачають всі: природа, люди, тварини і риби. Вода вимиває незакріплені гірські спили і замість мальовничого берега перед нами виступають неприязні картини, (фото №5 професора Дегодюка Е.Г. - Корозією зруйновані схили Кримських гір, липень, 2004 p.).

1.3. Скорочення кількості відходів
1.4. Як зменшити шкоду від пестицидів
1.5. Боротьба зі шкідниками без використання синтетичних пестицидів
2. Найбільш розповсюджені токсичні побутові речовини
3. Безпечні замінники деяких токсичних побутових засобів
4. Вплив на здоров'я деяких забруднювачів
5. Шкала інтенсивності шуму, (дБ) і його вплив на людину
6. Гранично припустимі концентрації (тимчасові норми, прийняті в Україні в 1991 р.)
7. Деякі дані про шкідливий вплив чадного газу на людину
8. Боротьба зі СНІДом
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru