Економіка розвитку - Царенко О.М. - Післямова

Процесу здійснення масштабного розвитку реального сектору економіки має передувати забезпечення стабільності і поступального розвитку економічної системи, яка надаватиме перевагу спрямовуванню фінансових ресурсів у сферу інвестування, а не придбанню матеріальних активів довгострокового використання чи іноземної валюти. Одним словом, про нарощення виробництва товарів можна говорити лише після створення відповідних умов для безпечного та ефективного його здійснення.

Для цього слід у синхронному режимі задіяти основні економіко-організаційні блоки, які формують зростання виробництва і добробут народу. У першу чергу необхідно задіяти такі чинники розвитку економіки, як розвиток підприємництва, особливо малого і середнього, та інвестицій.

Вкрай необхідні інституціональні перетворення, що охоплюють ринкові структури і механізми. Глибокий і всебічний аналіз нашої власної економічної еволюції доби незалежності та досвіду інших, так званих транзитивних, країн свідчить, що успіх досягається лише за умов органічного поєднання теоретичних моделей і концепцій з широким арсеналом практичних політичних заходів розв'язання важливих економічних завдань.

Вони наповнюють новим змістом існуючі державні та економічні інституції - починаючи від вищих органів законодавчої і виконавчої влади і закінчуючи акціонерними підприємствами та підприємцями. Саме розвиток підприємництва є ключовим у реформуванні економіки.

Наука і практика розвитку ринкової економіки передових держав показують необхідність чіткого державного регулювання інвестиційної діяльності. До того ж аналіз показує, що на сьогодні вже визріли відповідні умови для створення режиму найбільшого сприяння інвестиційній діяльності як на мікро-, так і на макрорівнях. У підприємств налагоджується відповідна база для проведення заходів з відтворення виробництва, а тим більше для інвестиційної діяльності в розширенні виробництва та придбання новітніх технологій, що потребує вирішення проблеми на рівні держави.

На державному рівні слід розробити науково обґрунтовану і прораховану програму інвестиційної діяльності, яка увібрала в себе весь комплекс проблем і інвестиційних програм територій. Необхідно чітко визначитися і з пріоритетними напрямками вкладення інвестицій, і з конкретними проектами, спрямованими на розвиток виробництва за рахунок впровадження наукоємних технологій, які мають великий економічний …

Життя народу, його економічний, матеріальний і культурний добробут завжди розглядалися як найголовніший критерій правомірності тих чи інших суспільних перетворень. Ось чому одним із основоположних і дуже важливих напрямків стратегії економічних реформ є такий стан речей, який передусім викликає до життя хоча б незначні поліпшення у становищі народних мас. Але суть питання не тільки в цьому. Адже постійне зниження частки споживання в суспільному продукті загрожує підірвати і поховати весь процес трансформування суспільних відносин у напрямку утвердження розвинутої ринкової економіки.

Слід пам'ятати про макроекономічну залежність між виробництвом і особистим споживанням, відповідно до якої виробництво є первинним відносно особистого споживання і певною мірою незалежним від нього, однак ця незалежність обмежена. Врешті-решт, особисте споживання визначає розвиток виробництва: якщо процес суспільного виробництва не супроводжується зростанням особистого споживання, то за певними межами припиняється і сам цей процес. Якщо в даному зв'язку розглядати, наприклад, питання про падіння обсягів суспільного виробництва, то слід підкреслити, що це значною мірою зумовлено саме скороченням внутрішнього ринку, а воно, у свою чергу, визначається злиденним становищем переважної маси споживачів унаслідок зниження заробітної плати, незадовільного або невеликого, з точки зору умов життя, розміру пенсійного забезпечення та інших особистих доходів населення.

Список літератури
ПЕРЕДМОВА
ВСТУП
1. Економіка торгівлі як галузева економічна наука
2. Предмет курсу, його завдання в підготовці економічних кадрів, формуванні в них сучасного економічного мислення
3. Зміст, структура, послідовність вивчення та зв'язок курсу з іншими економічними дисциплінами
4. Порядок вивчення і форми навчальної роботи над курсами
Розділ І ТОРГІВЛЯ В ПЕРІОД РОЗБУДОВИ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В УКРАЇНІ
Тема 1. Економічна сутність, соціально-економічні форми, роль і значення торгівлі в народногосподарському комплексі країни
Підтема 1. Суть, природа торгівлі та її місце в народному господарстві держави
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru