Економічний аналіз - Мних Є.В. - ПЕРЕДМОВА

Вирішення сучасних проблем розвитку України справедливо пов'язують з переходом до соціально орієнтованої ринкової економіки. Саме ринок створює найбільш сприятливі умови для суспільного прогресу і альтернативи йому немає. Головним завданням економічної науки є пошук шляхів прискореного переходу на ринкові засади господарювання з мінімальними втратами та конфліктами, створення організаційно-економічного механізму перехідного періоду, який дасть змогу успішно вирішувати весь комплекс проблем регульованого підприємництва, конкуренції, ризику, ділової інтеграції тощо. Однак виникають ускладнення у зв'язку з тим, що у світі немає історичних аналогів такого переходу, схожих стартових умов виходу з адміністративно-командної системи, яку успадкувала Україна. Через дефіцит і спотворення економічних знань та ідей, атрофію ринкового мислення складно визначити єдино правильний шлях переходу до ринкової економіки, обґрунтувати всі аспекти нового економічного мислення.

Нова система економічних знань ґрунтується на глибокому аналізі цих процесів. Аналіз як спосіб проникнення у сутність явищ та процесів повинен трансформуватися від системної характеристики економічних явищ і процесів в активний важіль обґрунтування моделей розвитку макро- і мікроекономічних систем, від методу оцінки — в елемент активного управління господарськими процесами. Це визначає управлінську спрямованість всіх працівників апарату управління, органічне введення в усі функції управлінської діяльності аналітичних досліджень на різних ієрархічних рівнях.

Прийняття управлінських рішень у будь-якій сфері діяльності суб'єктів господарювання передбачає ґрунтовний аналіз виробничо-господарських, фінансових, соціально-політичних явищ та процесів, причин та можливостей їх зміни для вибору найбільш ефективних важелів адаптації та цільової трансформації. Здійснення аналітичних досліджень ускладнюється в умовах нестабільності ринкових параметрів підприємництва, державного регулювання та ділового партнерства, зниження корельованості причинно-наслідкових зв'язків, необхідності швидкого реагування на зміни зовнішнього та внутрішнього економічного середовища. Першочерговими стають завдання стратегічного вибору на багатокритеріальній основі, оцінки конкурентних позицій, пошуку механізмів стимулювання та мотивації, визначення ризику ділової співпраці тощо.

У цьому підручнику курс "Економічний аналіз" структуровано відповідно до запитів сучасної системи управління. Автор запропонував нову парадигму аналітичних досліджень економічної діяльності суб'єктів господарювання в умовах формування ринкових відносин, демократизації державного регулювання економічних процесів та глобалізації економічних систем різних рівнів. Саме нова філософія економічного мислення та практичного управління визначає особливість підходу автора до створення дієвого аналітичного забезпечення виробничо-фінансового менеджменту. Автором враховано вимоги нормативної програми курсу, досвід побудови та висвітлення програмного матеріалу курсу в різних країнах та за різними науковими школами. У підручнику виділено теоретичні основи аналітичних досліджень та практику комплексного економічного аналізу діяльності суб'єктів господарювання. За коректністю постановки питань, доступністю викладу і практичною спрямованістю підручник може бути корисним не лише для викладачів, аспірантів і студентів, а й для працівників економічних служб підприємств, інвестиційних та маркетингових фірм, фінансових управлінь та податкових органів тощо.

Автор висловлює вдячність Надії Михайлівні Пелешко за велику допомогу у роботі над підручником.

Розділ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ
1.1. Науково-практичні засади економічного аналізу
1.2. Зміст, завдання і цільові спрямування економічного аналізу
1.3. Становлення та розвиток економічного аналізу в Україні
1.4. Пріоритети розвитку сучасного економічного аналізу
1.5. Предмет і об'єкти економічного аналізу
1.6. Зв'язок економічного аналізу з іншими економічними науками та галузями наукових знань
Економічний аналіз і економічна теорія
Економічний аналіз і бухгалтерський облік
Економічний аналіз і статистика
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru