Дискредитацією господарюючого суб'єкта (підприємця) є поширення у будь-якій формі неправдивих, неточних або неповних відомостей, пов'язаних з особою чи діяльністю господарюючого суб'єкта (підприємця), які завдали або могли завдати шкоди діловій репутації господарюючого суб'єкта (підприємця).
(Ст. 8 "Дискредитація господарюючого суб'єкта (підприємця)" Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Ухвалений Верховною Радою України від 7.06.1996 р. N 236/96-ВР).
Дискримінація суб'єктів господарювання
Дискримінацією суб'єктів господарювання органами державної влади, органами місцевого самоврядування та органами адміністративно-господарського управління та контролю визнається:
заборона створення нових підприємств чи інших організаційних форм підприємництва в будь-якій сфері діяльності, а також встановлення обмежень на здійснення окремих видів діяльності, на виробництво певних видів товарів, що призвели або можуть призвести до обмеження конкуренції. примушення суб'єктів господарювання до вступу в асоціації, концерни, міжгалузеві, регіональні та інші об'єднання підприємств, а також до пріоритетного укладання договорів, першочергової поставки товарів певному колу споживачів. прийняття рішень про централізований розподіл товарів, що призвело або може призвести до монопольного становища на ринку.
встановлення заборони на реалізацію товарів з одного регіону республіки в інший.
надання окремим суб'єктами господарювання податкових та інших пільг, які ставлять їх у привілейоване становище щодо інших суб'єктів господарювання, що призвело або може призвести до монополізації ринку певного товару. обмеження прав суб'єктів господарювання щодо придбання та реалізації товарів.
встановлення заборон чи обмежень відносно окремих суб'єктів господарювання або груп суб'єктів господарювання.
2. Дискримінацією суб'єктів господарювання визнається також укладення між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та органами адміністративно-господарського управління та контролю, а також між цими органами та суб'єктами господарювання угод, а також надання цими органами повноважень фізичним чи юридичним особам для провадження дій, передбачених пунктом 1 цієї статті.
3. Законодавчими актами України можуть бути встановлені винятки із положень цієї статті з метою забезпечення національної безпеки, оборони, суспільних інтересів.
(Ст. 6 "Дискримінація суб'єктів господарювання органами державної влади, органами місцевого самоврядування та органами адміністративно-господарського управління та контролю" Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності". Ухвалений Верховною Радою України 18.02.1992 р. N 2132-ХІІ).
Дискримінація конкурентів суб'єктами господарювання
Суб'єктам господарювання, що мають значно більший ринковий вплив порівняно з малими або середніми підприємцями, які є їх конкурентами, забороняється створення перешкод у господарській діяльності малим або середнім підприємцям, зокрема вчинення дій, заборонених згідно з частинами першою та третьою статті 19 цього Закону.
(Ст. 20 "Дискримінація конкурентів суб'єктами господарювання" Закону України "Про захист економічної конкуренції".Ухвалений Верховною Радою України 11.01.2001 р. N 2210-ІІІ).
Досягнення неправомірних переваг у конкуренції
Досягненням неправомірних переваг у конкуренції є отримання таких відносно іншого господарюючого суб'єкта (підприємця) шляхом порушення чинного законодавства, яке підтверджено рішенням державного органу, наділеного відповідною компетенцією.
(Ст. 15 "Досягнення неправомірних переваг у конкуренції" Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Ухвалений Верховною Радою України від 7.06.1996 р. N 236/96-ВР).
Економічна конкуренція (конкуренція)
Загальнодержавний ринок
Задіяний ринок товару
Зловживаннями монопольним становищем
Змішані узгоджені дії
Інформація
Конгломератні узгоджені дії
Конкуренція
Контроль