Неправомірним використанням комерційної таємниці є впровадження у виробництво або врахування під час планування чи здійснення підприємницької діяльності без дозволу уповноваженої на те особи неправомірно здобутих відомостей, що становлять відповідно до законодавства України комерційну таємницю.
(Ст. 19 "Неправомірне використання комерційної таємниці" Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Ухвалений Верховною Радою України від 7.06.1996 р. N 236/96-ВР).
Неправомірне використання суб'єктом господарювання ринкового становища
1. Суб'єктам господарювання, які отримали дозвіл відповідних органів Антимонопольного комітету України на узгоджені дії відповідно до частини першої статті 10 цього Закону, суб'єктам господарювання, узгоджені дії яких дозволені згідно із статтями 7, 8 і 9 цього Закону, забороняється встановлювати щодо господарської діяльності суб'єктів господарювання обмеження, які, як правило, не застосовуються до інших суб'єктів господарювання, або застосовувати без об'єктивно виправданих причин різний підхід до різних суб'єктів господарювання.
Суб'єктам господарювання, зазначеним у частині першій цієї статті, забороняється схиляти інших суб'єктів господарювання до надання будь-яким суб'єктам господарювання без об'єктивних причин переважних умов у господарській діяльності.
(Витяг з ст. 19 "Неправомірне використання суб'єктом господарювання ринкового становища" Закону України "Про захист економічної конкуренції". Ухвалений Верховною Радою України 11.01.2001 р.N 2210-ІІІ).
Неправомірне використання чужих позначень, рекламних матеріалів, упаковки
Неправомірним є використання без дозволу уповноваженої на те особи чужого імені, фірмового найменування, знаків для товарів і послуг, інших позначень, а також рекламних матеріалів, упаковки товарів, назв літературних, художніх творів, періодичних видань, зазначень походження товарів, що може призвести до змішування з діяльністю іншого господарюючого суб'єкта (підприємця), який має пріоритет на їх використання.
Використання у фірмовому найменуванні власного імені фізичної особи не визнається неправомірним, якщо до власного імені додається який-небудь відмітний елемент, що виключає змішування з діяльністю іншого господарюючого суб'єкта (підприємця).
(Ст. 4 "Неправомірне використання чужих позначень, рекламних матеріалів, упаковки" Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Ухвалений Верховною Радою України від 7.06.1996 р. N 236/96-ВР).
Неправомірне збирання комерційної таємниці
Неправомірним збиранням комерційної таємниці вважається добування протиправним способом відомостей, що відповідно до законодавства України становлять комерційну таємницю, якщо це завдало чи могло завдати шкоди господарюючому суб'єкту (підприємцю).
(Ст. 16 "Неправомірне збирання комерційної таємниці" Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції". Ухвалений Верховною Радою України від 7.06.1996 р. N 236/96-ВР).
Об'єднання
Об'єднання - об'єднання юридичних та (або) фізичних осіб, у тому числі об'єднання підприємств, а також громадські організації;
(Витяг з ст. 1 "Визначення термінів" Закону України "Про захист економічної конкуренції". Ухвалений Верховною Радою України 11.01.2001 року N 2210-ІІІ).
Об'єкти аналізу щодо визначення монопольного (домінуючого) становища
3.1. Об'єктами аналізу щодо визначення монопольного (домінуючого) становища є:
суб'єкт господарювання;
група суб'єктів господарювання;
конкретний товар (продукція, роботи, послуги), який (які) випускається, постачається, продається, придбавається (використовується, споживається) цим (цими) суб'єктом (суб'єктами) господарювання.
3.2. Об'єктами аналізу щодо визначення монопольного (домінуючого) становища є також органи влади, органи місцевого самоврядування та органи адміністративно-господарського управління та контролю в частині їх діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності.
(Витяг зрозд.3 "Визначення об'єкта аналізу щодо визначення монопольного (домінуючого) становища" "Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку". Затверджено розпорядженням Антимонопольного комітету України від 5.03. 2002р. N 49-р.Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1.04.2002 р. за N 317/6605 ).
Об'єкти аналізу щодо визначення монопольного (домінуючого) становища
Обмежувальна діяльність об'єднань
Обмежувальна діяльність суб'єктів господарювання, об'єднань
Ознаки ринкової влади
Органи державної влади
Органи адміністративно-господарського управління та контролю
Органи адміністративно-господарського управління та контролю
Органи Антимонопольного комітету України
Органи влади