Митна справа - Дубініна А.А. - Вступ

Митна справа - учбова дисципліна яка вивчається у низці вузів та факультетів у системі учбових закладів України в якості учбового курсу. В курсі вивчаються питання стосовно митної справи як сукупності норм, які регулюють суспільні відношення у сфері митної справи.

Зміст курсу визначено з урахуванням попереднього вивчення слухачами вищих учбових закладів курсів: "Правові засади митної справи", "Основи зовнішньоекономічної діяльності", "Цивільне право" та інше. Крім того, при визначенні змісту курсу мається на увазі те, що окремі питання митної справи є предметом вивчення і інших дисциплін - таких як банківське право, правоохоронні органи, боротьба з контрабандою та порушенням митних правил та інше.

Мета даного підручника - дати випускникам вузів комплекс знань, вмінь та навичок, які необхідні для професійної праці у митних, правоохоронних, податкових та інших органах, у сферу діяльності яких входять відношення пов'язані з переміщенням товарів через митний кордон України; іншим категоріям слухачів допомогти глибше та системно вивчити митне законодавство та практику його використання, закріпити навички його реалізації у своїй практичній діяльності.

Основні завдання курсу:

o надати слухачам глибокі знання відносно сутності та значення митної справи, єдиної системи митних органів, їх функцій, прав та обов'язків, форм та методів діяльності;

o обучити правильному орієнтуванню у великому митному законодавстві, яке регулює усі види суспільних відношень, які пов'язані з переміщенням через митний кордон України товарів;

o ознайомити з принципами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та основними видами комерційних угод у митній справі;

o ознайомити з засобами та методами тарифного та нетарифного регулювання у митній справі.

У межах курсу "Митна справа" в даному підручнику дається системна характеристика основних структурних елементів митної справи у відповідності з внутрішньою структурою митного законодавства та, в першу чергу, його базових джерел - Митного Кодексу України та Закону України "Про Єдиний митний тариф". Питання, які складають зміст курсу згруповані за тематичними розділами, в яких матеріал розташовано в логічній послідовності за митним законодавством. У даному підручнику враховується послідовність та внутрішня взаємність митних інститутів, які входять в Митний Кодекс, а викладання даних інститутів у наведеній послідовності має своєю метою дати чітке та логічне уявлення про цілісність та системність характеру митної справи її, єдності та комплектності.

Основною юридичною базою цього учбового курсу є Митний Кодекс України, Закон України "Про Єдиний митний тариф", Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність". Нормативні акти митного, адміністративного та інших галузей законодавства представлені в учбовому курсі лише в тій же мірі, в якій вони пов'язані з митною діяльністю.

У запропонованому підручнику використані основні положення авторських праць з митної справи, врахована низка робіт різних авторів з митного права, а також власний досвід викладення курсу "Митна справа" в Вузі.

Учбовий посібник розраховано на студентів та викладачів навчальних закладів. Також він може бути цікавим для фахівців в галузі митної справи, зовнішньоекономічної діяльності та підприємців, які здійснюють зовнішньоторговельну діяльність, а також для громадян, які перетинають митний кордон України у приватних та службових справах.

ПЕРЕЛІК СКОРОЧЕНЬ

ВМД - вантажна митна декларація.

ГАТТ/СОТ - генеральна угода по торгівлі і тарифах/світова організація торгівлі.

ДМВ - декларація митної вартості.

ДМСУ - державна митна служба України.

ЄАІС - Єдиній автоматизованій інформаційній системі.

ЄДРПОУ - єдиний державний реєстр підприємств та організацій України.

ЗЕД - зовнішньоекономічна діяльність.

ІАМУ - інформаційно-аналітичне митне управління.

МВП - міжнародні поштові відправлення.

МДП - міжнародні державні перевезення.

МКУ - Митний кодекс України.

МЛС - митний ліцензійний склад.

НБУ - Національний банк України.

ПДВ - податок на додану вартість.

ПМП - порушення митних правил.

ПТП - повідомлення про транзитне переміщення.

СНД - Співдружність Незалежних Держав.

СРСР - Союз радянських Соціалістичних Республік.

ТПП - торгова промислова палата України.

Укр СЕПРО - Український центр стандартизації та експертизи продукції.

УКТ ЗЕД - українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ МИТНОЇ СПРАВИ
1.1. Історичний розвиток митної справи в Україні
1.2. Джерела митної справи
1.3. Митна політика України
1.4. Митні органи України
1.5. Тарифне та нетарифне регулювання в митній справі
1.6. Митні платежі
1.6.1. Митна вартість - основа нарахування митних платежів
Визначення митної вартості при імпорті товарів
Визначення митної вартості при експорті товарів
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru