Міжнародна макроекономіка - Козак Ю.Г. - Зміна місця проживання

Виникнення і саме існування цього виду бізнесу нерозривно пов'язані зі специфікою існування офшорних центрів. Тільки юрисдикція таких центрів може забезпечити умови й гарантії функціонування ротаційних компаній.

Сама функція цих компаній, більшість яких існує на папері, тобто фіктивно, полягає в "перекиданні" коштів чи цінних паперів з країни в країну, причому часто все це супроводжується створенням ілюзії, начебто відбувається при цьому зміна власників грошових сум чи цінних паперів.

"Ротаційна" (чи передавальна компанія) характеризується такими рисами:

1. Засновник ротаційної компанії - незалежно від того, є він фізичною чи юридичною особою, володіє в ній усім пакетом акцій або більшою їхньою частиною, завдяки чому здійснює над нею повний контроль.

2. Ротаційна компанія повинна бути розміщена тільки в офшорному центрі, оскільки її створення дозволене тільки місцевим законодавством. її податкова незалежність повинна бути повною, це означає, що всі можливі податки чи інші збори вона повинна виплачувати тільки в офшорному центрі. Ця компанія набуває загалом юридичної форми фінансової компанії і підпадає під мінімальні формальні обмеження.

3. Винятково велике значення надається джерелам, з яких ведуть походження її доходи, а також мета, якій вона слугує. Доходи компанії можуть виникати в країні ініціатора її створення, країні її головного акціонера чи в третій країні.

4. У певних випадках вона повинна бути іноземною компанією, яка не займається діяльністю в офшорному центрі й одержує доходи за межами центру, оскільки тільки в описаній ситуації вона може скористатися податковими привілеями.

Головною метою ротаційної компанії є зведення до мінімуму тієї частини прибутку, яка підлягає оподаткуванню. Головним методом проведення такої операції залишається напрям доходів, одержаних за межами офшорного центру, на рахунки ротаційної компанії, зареєстрованої в цьому центрі. Ця процедура найчастіше включає надання ротаційній компанії послуг як у матеріальній сфері, так і шляхом маніпулювання цінними паперами, ліцензійними правами й об'єктами інтелектуальної власності. Тут мова часто йде про операції, недоступні для контролю з боку податкових відомств, тому що в ряді випадків податковим службам буває навіть важко встановити, чи дійсно операції були проведені компанією. Компанії цього типу використовують також в операціях купівлі-продажу.

Зміна місця проживання

Надаючи клієнтам широку розмаїтість форм і видів підприємницької діяльності, адміністрація офшорних центрів не вимагає від власників або засновників компаній, щоб ті неодмінно проживали на території центрів. Проте зміна місця проживання останніми десятиліттями стала поширеним способом втечі чи ухилення від сплати індивідуального прибуткового податку. Тому частішають випадки зміни місця проживання і переміщення (нерідко фіктивного) в юрисдикції з низьким індивідуальним оподаткуванням.

Вибір офшорного центру фізичною особою зводиться до альтернативи:

o збереження колишнього місця проживання в країні з високими податками і тимчасове переміщення на територію офшорного центру, або

o повне переселення з країни, громадянином якої є ця особа.

Чи можливо в другому випадку повернутися на колишнє місце проживання, не піддаючи себе штрафним санкціям з боку податкових органів? Взагалі це можливо, якщо до виїзду з країни в платника не було недоїмок і заборгованості з податків, а також якщо його відсутність за кордоном не перевищувала визначену в законі кількість днів.

ЗАПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

1. Які передумови виникнення світових фінансових центрів?

2. Які головні світові фінансові центри і в чому їхні особливості?

3. Які особливості офшорних зон у системі світових фінансових центрів?

4. Як можна класифікувати офшорні центри?

5. Охарактеризуйте типові офшорні центри.

6. Які особливості нетипових офшорних центрів ?

7. Які існують способи використання офшорних центрів?

Розділ 3. Міжнародні фінансові ринки
Глава 6. Міжнародний валютний ринок
6.1. Сутність міжнародного валютного ринку
6.2. Угоди на міжнародному валютному ринку
Валютні операції на умовах спот
Валютні форвардні операції
Валютні опціони
Спекулятивні валютні операції
Арбітражні операції
6.3. Урядове втручання в діяльність валютних ринків
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru