Охорона праці - Москальова В.М - На які види поділяються щитки і маски електрозварників?

Які особливості конструктивного виготовлення і призначення має спецвзуття?

Спеціальне взуття призначається для захисту ніг від несприятливих виробничих і погодних умов (механічних пошкоджень, агресивних речовин, вібрацій, хлору, вологи і т. ін).

Для виготовлення спецвзуття використовують шкіру, гуму і валяну тканину.

Низ взуття (підошва, каблук), як правило, виготовлюють з гуми, а при експлуатації його у вибухонебезпечному середовищі - зі шкіри.

За конструктивними ознаками спецвзуття поділяють на чоловічі і жіночі чоботи, черевики, напівчоботи, напівчеревики.

Гумове спецвзуття забезпечує повний захист ніг від води і агресивних речовин, має високі діелектричні властивості і тому використовується при роботах у сирих умовах, в хімічній, будівельній та інших галузях промисловості.

За конструкцією гумове спецвзуття поділяється на таке, що надягається на верх валяного або шкіряного взуття (калоші різної форми) і таке, що безпосередньо одягається на ногу (чоботи, напівчоботи, боти).

Валяне взуття через його високі теплоізоляційні властивості використовують для захисту ніг від холоду у зимову пору року. Воно зручне при ході по глибокому снігу. Поряд з цим, валяне взуття використовується у гарячих цехах, бо низька теплопровідність повсті забезпечує захист від дії теплового випромінювання.

Високі теплозахисні властивості валяного взуття визначаються специфічною структурою повсті, яку виготовляють з суміші натуральної овечої або іншої вовни. Недоліками валяного взуття є намокання і промокання у сирих умовах і швидкий знос підошви. Для зменшення цього недоліку використовують калоші або валянки з гумовим низом.

Для запобігання травмування ніг твердими предметами у конструкції спецвзуття використовують різноманітні удароміцні елементи у вигляді металевих і пластмасових вставок з ударною міцністю 50, 100,200 Дж, пружні вставки і прокладки, проколостійкі устілки і т. ін.

Яке спецвзуття рекомендується працівникам?

Призначення спецвзуття залежить від умов праці. Шкіряне спецвзуття поділяється на чоботи, напівчоботи, черевики, напівчеревики і туфлі.

Працівникам у холодний період року рекомендується чоботи юхтові утеплені, монтажникам - чоботи утеплені (ГОСТ 12.4.060 - 78*).

Для роботи з паливно-мастильними матеріалами чоловікам і жінкам рекомендують чоботи нафтомасложирозахисні (ГОСТ 57.89-75). Працівникам різних професій рекомендують і напівчоботи. Працівникам-гальванікам - кислотолугостійкі чоботи гумові чоловічі і жіночі (ГОСТ 5375-79*).

Гамові чоботи чоловічі і жіночі (ГОСТ 5375-79*) марки В рекомендують працівникам водного господарства, трактористам-машиністам меліоративних станцій, бетонярам, землекопам. Спеціальне гумове взуття виготовляється морозостійких та інших модифікацій.

Валяне спецвзуття рекомендується трактористам-машиністам, водіям спецмашин, заправникам автомобілів маслом і пальним, електромонтерам, електрослюсарям.

Працівникам гарячих цехів рекомендують чоботи валяні чоловічі і жіночі (ГОСТ 12.4.050-78*), а чоботи валяні (ГОСТ 18724-80*) рекомендуються для виконання робіт при понижених температурах.

2.17.4. Засоби захисту голови

Що належить до засобів захисту голови ? Для різних галузей промисловості основними засобами захисту голови є захисні каски, шоломи, призначення яких запобігти або зменшити дію на голову людини ударів електричного струму, агресивних рідин, води. їх використання дозволяє значно знизити травмування голови. Для досягнення надійного захисту необхідно використовувати каски відповідного виду залежно від умов праці і характеру трудової діяльності.

Які засоби рекомендуються для захисту голови при виконанні будівельних, монтажних та інших робіт ?

Відповідно до нормативних документів захисні каски виготовляються п’яти кольорів:

білого—для керівних осіб і працівників служби охорони праці;

червоного—для майстрів, виконробів, ІТП, головного механіка і головного енергетика;

жовтого і оранжевого - для робітників і молодшого обслуговуваного персоналу;

коричневого - для робітників, зайнятих на гірничих роботах.

Для захисту голови від механічних пошкоджень, вологи і електричного струму застосовують: каски будівельні (ГОСТ 12.4.086-80), каски захисні з підшоломником, головні убори з підшоломниками і ін.

Каски захисні склопластикові призначені для захисту голови від механічних пошкоджень. Вони рекомендуються працівникам, на робочих місцях яких можуть з’явитися небезпечні виробничі чинники і нанести травму працюючому.

Протишумові каски призначені для захисту голови від травматизму і ураження електричним струмом, а також від високочастотного шуму Вони рекомендуються для всіх працівників в умовах шуму.

Для захисту органів зору та обличчя газоелектрозварників і газорізальників призначений неголовний щиток з каскою.

Щиток зварювальника, що монтується на головному уборі, призначений для захисту його очей і обличчя від дії прямих випромінювань і опіків краплинами розплавлених металів та для захисту голови й обличчя від механічних пошкоджень.

Щиток неголовний з прозорим ударостійким корпусом (ГОСТ 12.4.023-84*) призначений для захисту обличчя від стружки, дрібних осколків і крапель хімічних неагресивних рідин.

Газоелектрозварникам і газорізальникам рекомендується щит захисний з світлофільтрами різної модифікації (ГОСТ 12.4.035-78).

На які види поділяються щитки і маски електрозварників?

Щитки і маски для електрозварників випускаються трьох видів: універсальний щиток-маска, щиток з ручкою; маска з наголовником (УН, РН, НН - відповідно). Щитки і маски для електрозварників мають прямокутний виріз 40 х 90 мм для світлофільтрів (3-1; 3-2; 3-3; 3-4).

В умовах сильного запилення повітряного середовища можна застосувати шолом, який забезпечує примусову подачу фільтрованого повітря.

2.17.5. Засоби захисту рук
У яких випадках рекомендуються засоби захисту рук (ЗІЗ рук)?
Як маркують рукавиці залежно від призначення?
Що належить до дерматологічних ЗІЗ рук?
2.17.6. Засоби індивідуального захисту органів зору та обличчя
Для чого використовують засоби захисту очей та обличчя?
Які є типи окулярів та їх призначення за стандартами?
Як розшифровують марки окулярів?
Які вимоги пред’являються до всіх типів окулярів?
Які окуляри можна застосовувати працівникам будівельних професій ?
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru