Європейська та євроатлантична інтеграція України - Кордон М.В. - Розвиток взаємовідносин України з НАТО: історія і хронологія

22-23 лютого 1992 р. - початок активних контактів і співробітництва України з НАТО як результат першого візиту до Києва Генерального секретаря НАТО М.Вернера.

Березень 1992 р. - Україна стала членом Ради Північноатлантичного співробітництва (РПАС).

10 січня 1994 р. - на Брюссельському саміті НАТО прийняло програму "Партнерство заради миру" (ТОМ)

Березень 1994 р. - започаткування безпосередніх консультацій України з НАТО у форматі "16+1" (16 держав - членів НАТО та Україна). ,

1994 р. - приєднання України до програми ,.Партнерство заради миру" (ПЗМ).

1996 р. - розгортання українських миротворців у Боснії та Герцеговині.

9 липня 1997 р. - на саміті НАТО в Мадриді українським президентом і главами держав і урядів НАТО підписана

"Хартія про особливе партнерство між Україною та НАТО".

1997 р. відкриття Центру інформації та документації НАТО в Україні.

15 вересня 1997 р. - в Україні в рамках Партнерства заради миру починається операція "Козацький степ - 97", в якій беруть участь НАТО, Польща та Україна. Сценарій навчань передбачає розв'язання етнічного конфлікту.

8 жовтня 1997 р. - заснування Місії України при НАТО.

10 жовтня 1997 р. - перше інавгураційне засідання Комісії Україна -НАТО (КУН) на рівні послів у Брюсселі.

16-17 грудня 1997 р - підписання у Брюсселі (Бельгія) Меморандуму про взаєморозуміння у галузі планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру та готовності до ліквідації катастроф між Міністерством України з надзвичайних ситуацій та НАТО.

29-30 червня 1998 р. - перший візит експертів Спільної робочої трупи Україна - НАТО з питань військової реформи до Києва, присвячений аналізу та розгляду питань розвитку цивільного компоненту в Збройних Силах України, зокрема в Міністерстві оборони України.

1999 р. - відкриття Офісу зв'язку НАТО у Києві.

1999 р. - розгортання українсько-польського батальйону у Косово.

2000 р. - ратифікація Угоди про статус сил, що беруть участь у

заходах програми "Партнерство заради миру", яка сприяла участі України у військових навчаннях.

26 лютого 2001 р. - підписано Угоду між НАТО та Національним координаційним центром соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку при Кабінеті Міністрів України про практичну реалізацію ініціативи НАТО щодо перепідготовки українських військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.

23 травня 2002 р. - оголошення офіційного рішення Ради національної безпеки і оборони України про підготовку нової стратегії відносин з НАТО, кінцевою метою якої має стати повноправне членство України в Альянсі.

22листопада2002р.- ухвалення у Празі Плану дій Україна-НАТО.

30 січня 2003 р. - затвердження Указом Президента України Положення про Державну Раду з питань європейської і євроатлантичної інтеграції.

12 лютого 2003 р. - затвердження Указом Президента України Положення про Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції.

7 червня 2004 р. - під час консультацій Україна – НАТО на рівні міністрів оборони, що відбулися у Варшаві, Альянс та Україна підписали Меморандум про взаєморозуміння у галузі військово-транспортної авіації і привітали набуття чинності угоди про підтримку операцій НАТО з боку України.

28-29 червня 2004 р. - відбувся стамбульський саміт НАТО, який мав на меті підвищити ефективність операцій НАТО та поглибити партнерські відносини.

21 квітня 2005 р. - у ході засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Вільнюсі започатковано Інтенсифікований діалог між Україною і НАТО з питань членства і відповідних реформ.

18-20 жовтня 2005 р. - перша в історії відносин Україна-НАТО спільне засідання Ради національної безпеки і оборони України та Північноатлантичної Ради (ПАР) НАТО.

З серпня 2006 р. - підписання Президентом, Головою Верховної Ради, Прем'єр — міністром та лідерами провідних фракцій Верховної Ради України Універсалу національної єдності, який визначив, що Україна й надалі розвиватиме взаємовигідну Співпрацю з НАТО відповідно до Закону України "Про основи національної безпеки України" (у редакції, чинній на дату підписання Універсалу), а питання щодо вступу до НАТО буде вирішуватись за наслідками референдуму, який проводитиметься після виконання Україною усіх необхідних для цього процедур.

Країни - члени НАТО
Країни - партнери
Країни-учасниці Середземноморського діалогу
СЛОВНИК ТЕРМІНІВ ТА ПОНЯТЬ
Список використаної літератури
ПЕРЕДМОВА
Розділ 1. ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА КИЇВСЬКОЇ РУСІ
1.1. Вихід Київської Русі на міжнародну арену
1.2. Зовнішня політика Київської Русі епохи найвищого піднесення (кінець X — середина XI ст.)
1.3. Київська Русь у міжнародних відносинах другої половини XI — першої третини XII ст.
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru