Громадські об’єднання в Україні - Бесчастний В.М. - 8.4. Порядок реєстрації філій, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні

З метою впорядкування обліку зареєстрованих міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, гро­мадських та благодійних організацій та об'єднань в Україні запроваджено Реєстр зареєстрованих в Україні міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, гро­мадських та благодійних організацій та об'єднань.

Формування, наповнення та функціонування Реєстру зареєс­трованих в Україні міжнародних організацій, філій і представ­ництв іноземних неурядових, громадських та благодійних ор­ганізацій та об'єднань покладено на Департамент легалізації об'єднань громадян Міністерства юстиції України.

Правовою основою формування Реєстру є Закони України "Про об'єднання громадян", "Про благодійництво та благодійні організації", Положення про порядок легалізації об'єднань громадян, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 140, Положення про порядок реєстрації філіалів, відділень, представництв та інших структурних осе­редків громадських (неурядових) організацій зарубіжних дер­жав в Україні, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 145, Положення про порядок державної реєстрації благодійних організацій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від ЗО березня 1998 р. № 382, та інші нормативні акти, що регулюють порядок реєст­рації міжнародних організацій, філій і представництв інозем­них неурядових, громадських та благодійних організацій.

Реєстр формується на підставі даних, унесених до реєстру об'єднань громадян та реєстру благодійних організацій, і ви­значає умови й порядок створення Реєстру зареєстрованих в Україні міжнародних організацій, філій і представництв іно­земних неурядових, громадських та благодійних організацій.

Для реєстрації структурного осередку, крім представництва, представники громадської організації зарубіжної держави по­дають заяву до Мін'юсту. До неї додаються:

1) документ, що підтверджує легалізацію громадської органі­зації зарубіжної держави;

2) статут (положення) громадської організації зарубіжної держави;

3) рішення про створення структурного осередку;

4) статут (положення) структурного осередку;

5) відомості про склад керівництва вищих статутних органів структурного осередку (із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, місця постійного проживання, по­сади (заняття), номера телефону);

6) документ про сплату реєстраційного збору.

Документ, що підтверджує легалізацію громадської органі­зації зарубіжної держави та статут (положення) громадської організації зарубіжної держави мають бути легалізовані від­повідно до чинного законодавства України та з урахуванням порядку, передбаченого національним законодавством країни громадської організації.

Збір за реєстрацію структурних осередків громадських ор­ганізацій зарубіжних держав в Україні становить 500 дол. США (за наявності ліцензії Національного банку) або еквівалент цієї суми у валюті України за курсом Національного банку на час сплати.

За реєстрацію структурних осередків громадських організацій інвалідів розмір реєстраційного збору зменшується на 50%.

Структурні осередки дитячих громадських організацій від сплати реєстраційного збору звільняються.

Кошти, одержані від сплати зборів за реєстрацію структур­них осередків громадських (неурядових) організацій зарубіж­них держав в Україні, а також за видачу дублікатів свідоцтва про реєстрацію структурних осередків громадських (неурядо­вих) організацій зарубіжних держав в Україні, зараховуються до державного бюджету.

Заява про реєстрацію структурного осередку за наявності всіх потрібних документів розглядається у двомісячний термін. За потреби Мінюст проводить перевірку відомостей, що містяться у поданих документах.

Під час розгляду питання про реєстрацію структурного осередку можуть бути присутніми представники громадської ор­ганізації зарубіжної держави.

За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію структурного осередку або про відмову в його реєст­рації. Зареєстрованому структурному осередку присвоюється відповідний номер. Дані про реєстрацію вносяться до Реєстру об'єднань громадян, що ведеться Мінюстом.

Реєстр – це комп'ютерна база даних, яка складається із су­купності електронних копій державних реєстрів об'єднань гро­мадян та благодійних організацій, об'єднаних на основі єдиних правил, стандартів та процедур обміну інформацією.

Реєстр – документ, до якого орган, який здійснює реєстра­цію вносить відомості про реєстрацію міжнародних організацій, філій і представництв іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій (далі – організації), форму якого за­тверджує цей самий орган.

Відомості до Реєстру вносить Департамент легалізації об'єд­нань громадян Міністерства юстиції України (далі – Депар­тамент).

Про зареєстровані організації в Реєстр вносяться такі відо­мості:

– назва організації;

– місцезнаходження статутних органів;

– дата реєстрації та номер реєстраційного свідоцтва;

– дата затвердження статуту;

– мета діяльності;

– відомості про засновників;

– відомості про склад статутних органів;

– відомості про зміни, що внесені до статутних документів;

– відомості про припинення діяльності (ліквідацію, реор­ганізацію).

Про зареєстровані філії і представництва іноземних неуря­дових, громадських та благодійних організацій до Реєстру вно­сяться додаткові відомості: назва організації іноземної країни, яка виступила засновником філії чи представництва; її місцез­находження.

Відомості про зареєстровані в Україні міжнародні організа­ції, філії і представництва іноземних неурядових, громадських та благодійних організацій користувачам надає Департамент відповідно до чинного законодавства. Користувачами Реєструє центральні органи виконавчої влади.

Дані Реєстру об'єднань громадян публікуються в газеті "Уря­довий кур'єр". Відомості про реєстрацію структурних осередків Мін'юст передає у 10-денний термін до головного обчислюваль­ного центру Держкомстату.

Якщо статутні документи структурного осередку або інші документи, подані на реєстрацію, суперечать законодавству Украї­ни, Мін'юст приймає рішення про підмову в реєстрації структур­ного осередку. Рішення про відмову в реєстрації структурного осередку в 10-денний термін надсилається заявникові.

Про зміни у статутних документах представник (представ­ники) громадської організації зарубіжної держави в 5-дешшй термін письмово повідомляє Мін'юст.

За видачу структурному осередкові громадської організації зарубіжної держави в Україні дубліката свідоцтва про реєстра­цію встановлюється плата у розмірі 50 дол. США (за наявності ліцензії Національного банку) або еквівалент цієї суми у валюті України за курсом Національного банку на час сплати.

У разі припинення діяльності структурного осередку Мін'юст приймає рішення про скасування запису в Реєстрі об'єднань громадян.

Контрольні запитання та завдання

1. За якими ознаками класифікуються міжнародні органі­зації?

2. Який статус мають представництва міжнародних орга­нізацій в Україні?

3. Що таке Міжнародний рух Червоного Хреста?

4. Чим відрізняється Товариство Червоного Хреста України від Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні?

5. Назвіть відомі вам національні організації України, які є членами міжнародних організацій.

6. Якими документами регулюється діяльність Національного олімпійського комітету України?

7. Назвіть особливості правового статусу Міжнародного фонду "Відродження".

8. Який орган здійснює державну реєстрацію філій представництв і відділень міжнародних організацій в Україні?

ВИСНОВКИ
БІБЛІОГРАФІЯ
Нормативні джерела
Закони України
Постанови Верховної Ради України
Укази Президента України
Розпорядження Президента України
Постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України
Відомчі нормативні акти
Статути громадських об'єднань
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru