1. Вища кваліфікаційна комісія суддів України обговорює результати розгляду дисциплінарної справи за відсутності судді, стосовно якого розглядалася справа, і запрошених осіб. Рішення у дисциплінарній справі приймається Вищою кваліфікаційною комісією суддів України більшістю від загального складу Комісії.
2. При обранні дисциплінарного стягнення стосовно судді враховуються характер проступку, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, обставини, що впливають на можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.
3. Якщо Вищою кваліфікаційною комісією суддів України прийнято рішення про відсутність підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, Комісія припиняє дисциплінарне провадження та повідомляє про це заінтересованих осіб.
4. Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше шести місяцю із дня відкриття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України провадження в дисциплінарній справі, але не пізніше року з дня вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці.
5. За наслідками дисциплінарного провадження Вища кваліфікаційна комісія суддів України може прийняти рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді з посади за наявності для цього підстав.
6. Рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України викладається в письмовій формі, підписується головуючим і членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які брали участь у розгляді дисциплінарної справи, і оголошується на засіданні. Рішення у дисциплінарній справі повинно містити:
1) прізвище, ім'я, по батькові і посаду судді, який притягається до дисциплінарної відповідальності;
2) встановлені обставини у справі з посиланням на докази;
3) мотиви, з яких ухвалено рішення;
4) суть рішення за результатами розгляду із зазначенням дисциплінарного стягнення в разі його застосування;
5) порядок і строк оскарження рішення.
7. За наявності окремої думки вона викладається членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у письмовій формі і додається до справи, про що головуючий повідомляє на засіданні. Зміст окремої думки оголошенню на засіданні не підлягає.
8. Копія рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вручається судді, стосовно якого розглядалася дисциплінарна справа, а в разі його відсутності під час оголошення рішення надсилається у семиденний строк поштою.
Рішення у дисциплінарній справі щодо судді приймається за результатом процедурної діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Рішення приймається колегіально - більшістю голосів від загального складу Комісії. Рішення приймається відкритим голосуванням, але при дотриманні таємниця наради членів Комісії, тобто за відсутності особи, щодо якої вирішується питання, та запрошених осіб.
В обговоренні питань та прийнятті рішення не може брати участь той суддя, який є членом Комісії і щодо якого вирішується питання про притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
Рішення у дисциплінарній справі викладається в письмовій формі і повинно бути мотивованим та обґрунтованим. За структурою рішення має три складові частини: вступну, описово-мотивувальну і резолютивну. У вступній частині зазначаються дата і місце прийняття рішення, назва комісії, її склад, хто головував на засіданні, прізвище, ім'я, по батькові і посада судді, щодо якого вирішувалося питання про дисциплінарну відповідальність. В описово-мотивувальній частині викладаються суть питання, факти, що тягнуть дисциплінарну відповідальність, пояснення судді і відомості, які характеризують його особу, мотиви прийнятого рішення з посиланням на докази. В резолютивній частині рішення міститься вказівка про конкретний вид дисциплінарного стягнення, який був застосований до судді, або підстави закриття справи, а також порядок і строк оскарження рішення.
Рішення підписується головуючим і членами Комісії, які брали участь у засіданні. Кожен член Комісії має право висловити окрему думку, яка викладається у письмовій формі і приєднується до матеріалів справи. Головуючий повідомляє на засіданні про наявність окремої думки, але зміст її оголошенню в засіданні не підлягає. Оригінал рішення зберігається у матеріалах справи. Копія рішення ВККСУ вручається судді, стосовно якого розглядалася дисциплінарна справа, а в разі його відсутності під час оголошення рішення надсилається у семиденний строк поштою.
При вирішенні питання про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності до нього може бути застосовано тільки один вид дисциплінарного стягнення - догана (детальніше див. ст. 88 ЗУ "Про судоустрій і статус суддів"). При накладенні на суддю дисциплінарного стягнення враховуються характер проступку, його наслідки, особа судді, ступінь його вини, обставини, що впливають на можливість притягнення судді дисциплінарної відповідальності.
При відсутності підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності Комісія приймає рішення про припинення дисциплінарного провадження та повідомляє про це заінтересованих осіб.
За кожний дисциплінарний проступок (порушення суддею вимог щодо його статусу, посадових обов'язків чи присяги судді) накладається лише одне дисциплінарне стягнення, яке застосовується до судді не пізніше шести місяців із дня відкриття Комісією дисциплінарного провадження, але й не пізніше року з дня вчинення проступку (без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці, якщо такі обставини мали місце).
Оскарження суддею рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів про притягнення його до дисциплінарної відповідальності здійснюється відповідно до вимог статті 89 цього Закону.
Стаття 89. Оскарження рішення у дисциплінарній справі стосовно судді
Глава 2. Вища кваліфікаційна комісія суддів України
Стаття 90. Статус Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Стаття 91. Повноваження Вищої кваліфікаційної комісії судців України
Стаття 92. Склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Стаття 93. Порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Стаття 94. Організація роботи та засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Стаття 95. Права члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
Стаття 96. Відвід члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України