Криміналістика: питання і відповіді - Кофанов А.В. - 49. Фіксація результатів пред'явлення для впізнання

Пред'явленню для впізнання трупа передує допит (допитуються особи, у яких зникли родичі чи близькі), необхідно з'ясувати:

- прізвище, ім'я, по батькові;

- вік;

- фах;

- зовнішні прикмети (зріст, стан і колір волосяного покриву на голові, колір очей, шкіри тощо);

- коли особу бачили востаннє;

- як вона була одягнена, які речі були при ній;

- інші особливості зовнішності (татуювання, стан зубів - наявність пломб, коронок, протезів, відсутність окремих зубів тощо, післяопераційні шрами).

Є два випадки пред'явлення для впізнання трупа: Перший має місце при організації пред'явлення відразу ж після огляду місця події (труп пред'являється мешканцям навколишніх будинків, вулиць, а також службовим особам, які спілкуються з населенням).

Другий - коли є дані про зникнення певної особи (допитують близьких чи знайомих з'ясовуючи наведені вище дані.

Пред'явлення для впізнання трупа варто проводити в тому одязі, що є на ньому, в необхідних випадках цьому повинен передувати "туалет трупа", що полягає у видаленні бруду і крові з його обличчя, приведенні у звичайний вигляд зачіски. Для ідентифікації особи необхідно використовувати прикмети, що є на трупі, а для цього варто надати впізнаючому можливість оглянути обличчя трупа, а в разі необхідності - усе тіло.

Якщо труп не впізнано, його відправляють до моргу. Слідчий продовжує роботу по встановленню осіб, які можуть впізнати труп.

48. Пред'явлення для впізнання предметів і тварин

Особливості пред'явлення для впізнання предметів і тварин обумовлюються характером об'єктів впізнання і метою, з якою воно проводиться. Якщо в предметі, що підлягає пред'явленню, відомі особливі ознаки, то слідчий повинен підібрати не менше трьох інших предметів з однорідними ознаками. Якщо ж відомі тільки його загальні ознаки, то він повинен пред'являтися серед інших об'єктів з однорідними ознаками, але різними за видовими властивостями.

Порядок пред'явлення для впізнання предметів і тварин здійснюється так само, як і при впізнанні живих осіб. Пред'явлення для впізнання тварин не регламентується КПК, але процес такого впізнання здійснюється з дотриманням тих самих криміналістичних прийомів, що використовуються при пред'явленні для впізнання предметів.

49. Фіксація результатів пред'явлення для впізнання

Про пред'явлення для впізнання, як і про інші слідчі дії, складається протокол (ст.ст. 85, 176 КПК України). Для фіксації пред'явлення для впізнання застосовуються також фотографування, кіно-, відеозйомка та звукозапис.

Протокол пред'явлення для впізнання повинен мати вступну, описову і заключну частину. Протокол підписується слідчим і всіма учасниками даної слідчої дії.

Якщо під час пред'явлення для впізнання застосовувався звукозапис, слідчий повинен повідомити про це всіх учасників впізнання і зробити відповідну відмітку в протоколі. У ньому також повинні бути дані про марку магнітофона, тип стрічки, швидкість тощо. Фонограма додається до протоколу в упакованому вигляді, з написом про те, до якої слідчої дії вона належить.

Кіно-, відеозйомка при пред'явленні для впізнання теж є одним із способів фіксації. В протоколі слід зазначити, за допомогою якої камери здійснюється кіно-, відеозйомка, яка частота кадрів і на яку плівку знято. Кіно-, відеострічка повинна бути переглянута. Під час перегляду доцільно записати за допомогою магнітофона запитання слідчого і відповіді впізнаючого та особи, яку впізнають. Кіно-, відеострічка разом з фонограмою оформляється протоколом, який може іменуватися протоколом перегляду фільму після проведення пред'явлення для впізнання. При перегляді фільму повинні бути присутніми всі учасники даної слідчої дії. Всі вони підписують протокол.

50. Поняття, мета та предмет допиту
51. Класифікація допитів
52. Порядок та послідовність підготовки до проведення допиту
53. Способи виклику та місце проведення допиту
54. Тактичні прийоми допиту
55. Допит неповнолітніх
56. Поняття, суть та види очної ставки
57. Тактичні прийоми допиту на очній ставці
58. Поняття і види затримання
59. Підготовка до затримання
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru