Науково-практичний коментар Господарського процесуального кодексу України - Мельник М.П. - Стаття 43-7. Скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів

На ухвалу про вжиття запобіжних заходів, винесену за участю заявника без повідомлення особи, щодо якої вжито запобіжні заходи, остання протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали може подати заяву про її скасування.

Подання заяви про скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів не зупиняє виконання ухвали про вжиття запобіжних заходів.

Заява про скасування вжиття запобіжних заходів розглядається протягом трьох днів господарським судом, який виніс ухвалу про їх вжиття. Неявка заінтересованих осіб не перешкоджає розглядові заяви.

За результатами розгляду заяви господарський суд виносить ухвалу про залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів або її зміну чи скасування.

КОМЕНТАР:

1. Коментована частина передбачає можливість сторони, щодо якої було вжито запобіжні заходи подати заяву про їх скасування. Таку заяву сторона може подати у разі, якщо ухвала виносилася без її участі. Строк на подачу заяви встановлений законодавцем в 10 днів з моменту отримання ухвали про вжиття запобіжних заходів.

Фактично заява про скасування запобіжних заходів розглядається тим господарським судом, який виніс ухвалу про їх вжиття. Однак цей припис не означає, що розгляд такої заяви має обов'язково здійснюватись тим самим суддею, яким виносилася ухвала про вжиття запобіжного заходу (заходів).

2. Законодавець чітко встановив, що у разі подання заяви про скасування запобіжних заходів, дана обставина не припиняє дію запобіжних заходів.

3. Аналізуючи ч. З коментованої статті, можна прийти до висновку, що заява про скасування вжитих запобіжних заходів розглядається у відкритому судовому засіданні з викликом сторін, що забезпечує зокрема рівність сторін. Однак, ця ж стаття чітко не визначає такого обов'язку, визначаючи, що неявка сторін не перешкоджає у розгляді заяви.

4. За результатами розгляду заяви, суду надані наступні повноваження, за рамки яких суд вийти не може, зокрема, суд:

o виносить ухвалу про залишення без змін ували про вжиття запобіжних заходів;

o виносить ухвалу про зміну ухвали про вжиття запобіжних заходів;

o виносить ухвалу про скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів

Стаття 43-8. Оскарження ухвал щодо вжиття запобіжних заходів

На ухвалу про вжиття запобіжних заходів, ухвалу про відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів, а також на ухвалу про залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів або її зміну чи скасування може бути подано апеляційну скаргу.

Подання апеляційної скарги на ухвалу про вжиття запобіжних заходів не зупиняє виконання відповідної ухвали. Подання апеляційної скарги на ухвалу про скасування запобіжних заходів або їх заміну зупиняє виконання відповідної ухвали.

КОМЕНТАР:

1. Коментована частина передбачає право сторони за результатами розгляду заяв оскаржити наступні ухвали:

o ухвалу про вжиття запобіжних заходів;

o ухвалу про відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів;

o ухвалу про залишення без змін ухвали про вжиття запобіжних заходів;

o ухвалу про зміну чи скасування ухвали про вжиття запобіжних заходів

Апеляційна скарга на одну із вищезазначених ухвал подається в загальному порядку, що регламентується Розділом 12 ГПК України. Так, Апеляційна скарга подається на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом.

Апеляційна скарга на ухвалу місцевого господарського суду розглядається протягом п'ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали про прийняття апеляційної скарги до провадження.

У разі подання апеляційної скарги на ухвали визначені даною статтею, до суду апеляційної інстанції передаються лише копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності апеляційний господарський суд може витребувати також копії інших матеріалів справи.

Апеляційні скарги на ухвали місцевого господарського суду розглядаються в порядку, передбаченому для розгляду апеляційних скарг на рішення місцевого господарського суду.

2. У разі подання стороною апеляційної скарги на ухвалу про вжиття запобіжних заходів - її подача не зупиняє виконання відповідної ухвали.

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу про скасування запобіжних заходів або їх заміну - подача такої апеляційної скарги зупиняє виконання відповідної ухвали.

Стаття 43-8. Оскарження ухвал щодо вжиття запобіжних заходів
Стаття 43-9. Припинення запобіжних заходів
Стаття 43-10. Відшкодування шкоди, завданої вжиттям запобіжних заходів
Розділ VIІ. СУДОВІ ВИТРАТИ
Стаття 44. Склад судових витрат
Стаття 45. Виключена
Стаття 46. Виключена
Стаття 47. Виключена
Стаття 471. Виключена
Стаття 48. Визначення розміру сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи та послуги перекладача
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru