Науково-практичний коментар Господарського процесуального кодексу України - Мельник М.П. - Стаття 76. Виключена.

Якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

КОМЕНТАР:

З метою забезпечення можливості оперативного захисту права або охоронюваного законом інтересу, та запобігання затягуванню процесу, суду надається право розгляду справи без відзиву Відповідача на позовну заяву та без витребуваних судом матеріалів.

При вирішенні питання щодо можливості розгляду справи за наведених умов, суд керується необхідністю всебічного, повного та об'єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності. Рішення суду є законним тоді, коли суд, виконавши всі вимоги судочинства, вирішив справу згідно з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, а також правильно витлумачив ці норми.

Обґрунтованим визнається рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, які були досліджені в судовому засіданні і які відповідають вимогам закону про їх належність та допустимість, або обставин, що не підлягають доказуванню, а також якщо рішення містить вичерпні висновки суду, що відповідають встановленим на підставі достовірних доказів обставинам, які мають значення для вирішення справи.

Стаття 76. Виключена.

(згідно із Законом України від 21.06.2001 р. N 2539-ІІІ)

Стаття 77. Відкладення розгляду справи, перерва в засіданні

Господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, с:

1) нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу;

2) неподання витребуваних доказів;

3) необхідність витребування нових доказів;

4) залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача;

5) необхідність заміни відведеного судді, судового експерта.

Про відкладення розгляду справи виноситься ухвала, в якій вказуються час і місце проведення наступного засідання.

Суддя мас право оголосити перерву в засіданні в межах встановленого строку вирішення спору з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.

(Із змінами, внесеними згідно із Законом України від 13.05.97 р. N 251/97-ВР)

КОМЕНТАР:

Коментована стаття передбачає можливість відкладення розгляду справи та перерви у засіданні, за умови наявності обставин, які перешкоджають розгляду справи в даному судовому засіданні, але можуть бути усунені до наступного засідання. Серед таких обставин наведено наступні:

- нез'явлення в засідання учасників судового процесу;

- неподання витребуваних доказів;

- необхідність витребування нових доказів;

- залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача;

- необхідність заміни відведеного судді, судового експерта, тощо. Встановлений статтею перелік обставин не є вичерпним. Будь які інші обставини, за умови їх перешкоджання розгляду справи в даному судовому засіданні, також можуть бути достатньою підставою для відкладення розгляду справи. Питання щодо перешкоджання певних обставин розгляду справи, вирішується судом залежно від конкретних обставин справи.

Відкладення розгляду справи можливе виключно в межах строків, установлених у ст. 69 ГПК. Суд не вправі відкладати розгляд справи, в разі спливу строків встановлених для вирішення спору. Для відкладення розгляду справи за таких умов, суд зобов'язаний спочатку вирішити питання про продовження строку розгляду спору.

Коментована стаття також надає господарському суду право оголосити перерву у засіданні, в межах строків, встановлених статтею 69 ГПК. Про оголошення перерви господарський суд зазначає в мотивованому рішенні або ухвалі.

Стаття 77. Відкладення розгляду справи, перерва в засіданні
Стаття 78. Відмова позивача від позову, визнання позову відповідачем, мирова угода сторін
Стаття 79. Зупинення провадження у справі та його поновлення
Стаття 80. Припинення провадження у справі
Стаття 81. Залишення позову без розгляду
Стаття 81.1. Протоколи
Стаття 82. Прийняття рішення
Стаття 82.1. Таємниця нарадчої кімнати
Стаття 83. Права господарського суду щодо прийняття рішення
Стаття 84. Зміст рішення
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru