Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В. - Стаття 319. Порядок виконання постанови про позбавлення права полювання

У разі винесення постанови про позбавлення права керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном вилучене посвідчення водія (свідоцтво, диплом) особі, щодо якої застосовано даний захід адміністративного стягнення, не повертається.

Дія виданого замість вилученого посвідчення водія (свідоцтва, диплома) тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном продовжується до закінчення строку, встановленого для подання скарги, або до прийняття рішення по скарзі.

Якщо в результаті розгляду скарги буде прийнято рішення про скасування постанови і закриття справи або про заміну позбавлення права керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном іншим заходом стягнення (пункти З І 4 частини першої статті 293 цього Кодексу), вилучене посвідчення водія (свідоцтво, диплом) повертається особі, у якої його було вилучено.

(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 19.05.89 р. № 7542-ХІ; Законом України від 24.09.2008 p. № 586-VI)

(1) Стаття 318 КУАП встановлює порядок виконання постанови про позбавлення спеціального права - права керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном.

У разі винесення постанови про позбавлення права керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном вилучене посвідчення водія (свідоцтво, диплом) особі, щодо якої застосовано даний захід адміністративного стягнення, не повертається.

Дія виданого замість вилученого посвідчення водія (свідоцтва, диплома) тимчасового дозволу на право керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном продовжується до закінчення строку, встановленого для подання скарги, або до прийняття рішення по скарзі.

Якщо в результаті розгляду скарги буде прийнято рішення про скасування постанови і закриття справи або про заміну позбавлення права керування транспортним засобом, річковим або маломірним судном іншим заходом стягнення (пункти 3 і 4 частини першої статті 293 цього Кодексу), вилучене посвідчення водія (свідоцтво, диплом) повертається особі, у якої його було вилучено.

Стаття 319. Порядок виконання постанови про позбавлення права полювання

Виконання постанови про позбавлення права полювання провадиться шляхом вилучення посвідчення мисливця.

У разі ухилення особи, позбавленої права полювання, від здачі посвідчення мисливця, органи мисливського господарства вилучення посвідчення мисливця провадять у встановленому порядку.

Порядок вилучення посвідчення мисливця встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі лісового господарства.

(Із змінами, внесеними згідно із законами України від 06.03.96 р. № 81/96-ВР, від 05.04.2001 р. № 2342-ІІІ, від 11.07.2003 р. № 1122-ІV)

(1) Відповідно до статті 319 КУАП, виконання постанови про позбавлення права полювання здійснюється шляхом вилучення посвідчення мисливця.

У разі ухилення особи, позбавленої права полювання, від здачі посвідчення мисливця, органи мисливського господарства вилучення посвідчення мисливця провадять у встановленому порядку.

(2) Згідно ч. З коментованої статті, порядок вилучення посвідчення мисливця має бути встановлено Державним агентством лісових ресурсів. Наразі такого порядку не прийнято.

У Порядку видачі посвідчення мисливця та контрольної картки обліку добутої дичини і порушень правил полювання, затвердженому Наказом Міністерства лісового господарства України від 21 березня 1997 року №32 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 травня 1997 року за № 182/1986) лише зазначається, що Мисливець, який був позбавлений права полювання до 3 (трьох) років і в нього були вилучені посвідчення мисливця і контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання, може отримати нове посвідчення мисливця та контрольну картку на загальних підставах із нововступаючими лише після закінчення терміну, на який він був позбавлений права полювання (п.16 Порядку). Відтак, наразі питання про чіткий порядок виконання постанови про позбавлення права полювання залишається поза межами нормативної регламентації у підзаконних актах.

Стаття 320. Виключена

(згідно із Законом України від 24.09.2008 p. № 586-VI)

Стаття 321. Обчислення строків позбавлення спеціального права

Водії транспортних засобів, судноводії і особи, що порушили правила полювання, вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права. Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.

Після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права особі, щодо якої застосовано даний захід адміністративного стягнення, повертаються в установленому порядку вилучені в неї документи. Вилучене посвідчення водія транспортного засобу повертається особі, яку було позбавлено права керування транспортними засобами, після успішного складання нею в Державній автомобільній інспекції іспитів для отримання права керування.

(Із змінами, внесеними згідно з указами Президії Верховної Ради Української PCP від 29.07.91 р. № 1369-Х 11, від 15.11.91 р. № 1818-ХІІ; Законом України від 24.09.2008 p. № 586-VI)

(1) Оскільки позбавлення спеціального права як вид адміністративного стягнення є строковим заходом, важливою складовою механізму його застосування є питання щодо правильного і точного обчислення строків. Згідно ч. 1 статті 321 КУАП, водії транспортних засобів, судноводії і особи, що порушили правила полювання, вважаються позбавленими спеціального права з дня винесення постанови про позбавлення цього права. Якщо зазначені особи, які позбавлені спеціального права, ухиляються від здачі документа, що посвідчує це право, то строк позбавлення їх спеціального права обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа. На нашу думку, законодавець має однозначно змінити коментовану норму частини першої цієї статті, оскільки очевидно, що ухилення від здачі посвідчуючого спеціальне право документа є ухилення від виконання постанови про накладення адміністративного стягнення, іншими словами, це є ухилення від притягнення до адміністративної відповідальності узагалі, що повністю суперечить меті стягнення і завданням цього Кодексу, задекларованим у статті 1. Відтак, пропонуємо починати відлік строку позбавлення спеціального права з моменту винесення постанови про це (постанови у справі про адміністративне правопорушення із накладенням адміністративного стягнення).

(2) Після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права особі, щодо якої застосовано даний захід адміністративного стягнення, повертаються в установленому порядку вилучені в неї документи. Вилучене посвідчення водія транспортного засобу повертається особі, яку було позбавлено права керування транспортними засобами, після успішного складання нею в Державній автомобільній інспекції іспитів для отримання права керування.

Стаття 320. Виключена
Стаття 321. Обчислення строків позбавлення спеціального права
Глава 30-А. Провадження про виконання постанови про застосування громадських робіт
Стаття 321/1. Виконання постанови про застосування громадських робіт
Обов'язки власника підприємства
Підстави та порядок зняття порушників з обліку
Стаття 321/2. Обчислення строку відбування громадських робіт
Стаття 321/3. Обов'язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування порушником громадських робіт
Стаття 321/4. Наслідки ухилення особи від відбування громадських робіт
Глава 31. Провадження по виконанню постанови про застосування виправних робіт
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru