Судоустрій - Молдован В.В. - 4. Територіальні управління державної судової адміністрації України

Державну судову адміністрацію України очолює Голова Державної судової адміністрації України, який призначається на посаду і звільняється з посади Радою суддів України.

Права та обов'язки.

Голова Державної судової адміністрації України:

- керує діяльністю ДСА України, несе персональну відповідальність за виконання покладених на неї завдань;

- організовує роботу ДСА України;

- призначає на посади за результатами проведеного ДСА України відповідно до законодавства про державну службу конкурсного добору та звільняє з посад працівників ДСА України; за поданням голови відповідного суду призначає на посади керівників апаратів апеляційних судів, вищих спеціалізованих судів, Верховного Суду України, їх заступників та звільняє їх з цих посад;

- призначає члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

- за поданням голови відповідного суду застосовує до керівників апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступників заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;

- присвоює керівникам апаратів апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду, Верховного Суду України, їх заступникам ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу;

- затверджує положення про територіальні управління ДСА України та визначає службові обов'язки працівників ДСА України;

- встановлює посадові оклади працівників ДСА України та її територіальних управлінь, присвоює їм ранги державного службовця, застосовує заохочення та накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону;

- звітує про діяльність ДСА України перед з'їздом суддів України, інформує про діяльність ДСА України Раду суддів України та конференції суддів щодо питань організаційно-матеріального забезпечення діяльності судів відповідної судової спеціалізації;

- бере участь у підготовці пропозицій до проекту Державного бюджету України щодо фінансування судової влади;

- здійснює інші передбачені законом повноваження.

- з питань, що належать до його повноважень, видає накази. Голова Державної судової адміністрації України не має права

суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової і творчої діяльності у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради господарської організації, що має на меті одержання прибутку.

Голова Державної судової адміністрації України має заступників, які призначаються на посаду та звільняються з посади Радою суддів України за поданням Голови Державної судової адміністрації України. Заступники Голови Державної судової адміністрації України виконують функції, визначені Головою ДСА України (ст. 147 Закону "Про судоустрій і статус суддів") .

Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції ДСА, та обговорення основних напрямів її діяльності в ДСА утворюється колегія. До складу колегії входять Голова ДСА (голова колегії), його заступники, а також керівники структурних підрозділів ДСА і територіальних управлінь, яких визначає Голова. До складу колегії можуть також входити інші особи. Членів колегії затверджує та увільняє Голова ДСА. Рішення колегії вводяться в дію наказами Голови ДСА.

4. Територіальні управління державної судової адміністрації України

Територіальні управління Державної судової адміністрації України є територіальними органами ДСА України. Очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Головою Державної судової адміністрації України.

Начальник територіального управління ДСА України за поданням голови місцевого суду призначає на посаду керівника апарату місцевого суду, заступника керівника апарату місцевого суду та звільняє їх з посади, за поданням голови місцевого суду застосовує до них заохочення або накладає дисциплінарні стягнення відповідно до закону; присвоює керівнику апарату місцевого суду, його заступнику ранги державного службовця відповідно до законодавства про державну службу.

Структура і штатний розпис територіального управління ДСА України затверджуються Головою Державної судової адміністрації України за поданням начальника територіального управління ДСА України.

Територіальне управління ДСА України є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, самостійний баланс і рахунки в органах Державного казначейства України.

Територіальні управління ДСА України здійснюють свою діяльність на основі положення про них, що затверджується Головою Державної судової адміністрації України (ст. 148 Закону "Про судоустрій і статус суддів").

Територіальні управління безпосередньо виконують завдання організаційного забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції.

5. Служба судових розпорядників
6. Забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах
Тема № 9. Державний захист працівників суду та правоохоронних органів. Забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві
1. Основні поняття
2. Спеціальні заходи забезпечення безпеки
3. Органи, що забезпечують безпеку
4. Відповідальність за невиконання обов'язків із захисту працівників суду і правоохоронних органів
5. Забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві
ОСОБЛИВА ЧАСТИНА
Тема № 10 Місцеві суди
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru