Теорія і методика роботи з дитячими та молодіжними організаціями України - Лісовець О.В. - Хакери

Так називають фахівців з комп'ютерних технологій, а також злочинців, які здатні "зламати" будь-які захисні системи. Західні дослідники іноді називають спеціалістів "хакерами", а злочинців - "краке-рами". У 1984 р. С Леві в своїй книзі "Хакери: герої комп'ютерної революції" визначив принципи "хакерсь-кої етики": "Доступ до комп'ютерів має бути необмеженим та повним. Уся інформація має бути безкоштовною. Не вірити владі - боротися за децентралізацію. Ти можеш творити на комп'ютері мистецтво та красу. Комп'ютери можуть змінити твоє життя на краще".

С Леві виокремив три покоління хакерів. Перше виникло в 60-х роках XX ст. на відділеннях кібернетики в університетах. Ці перші хакери перетворили "комп'ютери загального користування" на віртуальні персональні комп'ютери, істотно розширивши до них доступ. Наприкінці 70-х років друге покоління хакерів винайшло персональні комп'ютери. До другого покоління хакерів належали С. Джобе, С. Возняк, які перед тим, як стати провідними спеціалістами "Еппл", були звичайними хіпі та виробляли т. зв. сині ящики, які давали змогу безкоштовно телефонувати в будь-який кінець світу. Третє покоління хакерів початку 80-х років створило величезну кількість прикладних, навчальних та ігрових програм для персональних комп'ютерів. Типовим представником є М. Кейпора, колишній учитель трансцендентальної медитації, який згодом створив програму "Lotus 1-2-3", що сприяла успіху ІВМ-івських комп'ютерів. За роки, які минули після публікації книги С. Леві, з'явилося четверте покоління хакерів. Вони перетворили фінансовану міністерством оборони США ARPAnet-мережу на Інтернет.

Перша хвиля українських хакерів з'явилася також у 60-х - 70-х роках. Це була молодь, яка захоплювалася популярною на той час кібернетикою. Однак закритість цієї науки, її орієнтація на військові потреби не припускали можливості контркультурних впливів. Пріоритет надавали комп'ютерам загального користування. Злам у свідомості професіоналів відбувся разом з початком "перебудови", поширенням наприкінці 80-х перших ПК. Примітивність програмного забезпечення

ДВК чи "Електроніки", вивчення в загальноосвітніх закладах "печерних" комп'ютерних мов ("бейсик" тощо) не лише не стримували, а навпаки, стимулювали серед молоді інтерес до комп'ютерів. З появою в Україні перших зразків західних ПК та програмного забезпечення цей інтерес активізувався з величезною силою. "Вибух" хакерської субкультури стався в середині 90-х років, коли в Україні поширився Інтернет, а ПК стали доступними для пересічного міського підлітка. З'явилися "ламери" - користувачі ПК, які, незважаючи на те що багато часу проводять за комп'ютером, не мають широких знань про нього і не підтримують цінностей хакерської етики,

Геймери

Напівкіберсубкультура геймерів об'єднує прихильників певних екшн-ігор чи "стратегій". Часто підліток весь вільний час присвячує комп'ютерним іграм. Найорганізованіший вид геймерів - "квакери", прихильники комп'ютерної гри "Quake". В Україні геймерами стають переважно підлітки з сімей із середнім матеріальним достатком. Оскільки більшість геймерів надає перевагу інтерактивній грі (проти людини, а не комп'ютера), то місцем їхніх тусовок є комп'ютерні клуби.

Трейсери

Уперше термін "трейсер" (англ. tracer - той, що прокладає шлях) вжив Девід Белль, ідеолог цього руху. Фраза "немає кордонів, є тільки перешкоди" стала своєрідним правилом життя людей, що вважають себе трейсерами і займаються екстремальним спортом, який вони називають мистецтвом руху або паркуром (франц. Le Parkour - смуга перешкод). Цей вид екстремального спорту вигадали у маленькому містечку Лісе недалеко від Парижа молоді люди на чолі із засновником паркуру Д. Беллем, який створив асоціацію PAWA (Parkour Worldwide Association). Трейсери пересуваються містом, обираючи найкоротший шлях - пряму. При цьому вони долають найрізноманітніші перешкоди - стіни, огорожі тощо, використовуючи біг, акробатику, брейк-данс, скелелазіння, бойові мистецтва. Справжньої популярності паркуру надав фільм французького режисера Люка Бессона "Ямакасі, або Сучасні самураї".

В Україні паркур є молодим видом спорту. Однією з перших стала команда "Deus РК Team", створена в Івано-Франківську у 2005 р.

Геймери
Трейсери
Готи
Емо
Фріки
8.5. Особливості роботи соціального педагога з неформальними групами та об'єднаннями
Література© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru