Економіка Японії є однією з найпотужніших у світі. Вона займає друге місце після США за показниками валового внутрішнього продукту (ВВП), а також третє місце після США і КНР за показниками купівлеспроможності. Японська економіка є найбільшою в Азії. Вона сильно залежить від поставок сировинних матеріалів з інших країн через нестачу природних ресурсів.
Японія - високорозвинута індустріально-аграрна країна. На Японію припадає близько 12% світового промислового виробництва. Країна займає перше місце з виробництва автомобілів, тракторів, металообробного устаткування, побутової електронної техніки, роботів. У Японії працює декілька атомних електростанцій.
У сільському господарстві переважає дрібне селянське землекористування. Обробляється 15% земельної площі.
Японія - найдорожча країна світу, а найдорожчі міста в Японії - Токіо і Осака.
Сучасна Японія має динамічні продуктивні сили, в яких нестача природних ресурсів компенсується високим рівнем кваліфікації і культури праці робочої сили, активним і гнучким використанням капіталу та сучасних методів організації виробництва, високим рівнем розвитку науки і техніки. Держава і підприємці проводять активну діяльність на світовому ринку.
Сьогодні країна має трудові ресурси з високим рівнем професійної підготовки, культури праці та професійної мобільності. Рівень продуктивності праці - один з найвищих у світі. Господарство має сучасну технічну оснащеність, використовує сучасне устаткування і сучасні технології виробництва. Проблема нестачі місцевих природних ресурсів розв'язується шляхом впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій у поєднанні з гнучкою політикою на зарубіжних ринках сировини. Як основні внутрішні ресурси розвитку використовуються ті можливості, які надає науково-технічний прогрес. Зовнішні ресурси розвитку утворюються за рахунок реалізації на світових ринках високоякісної і конкурентоспроможної продукції наукоємних галузей господарства, науково-технічної інформації та експорту капіталу.
В Японії створений потужний науково-виробничий комплекс. Це дає змогу розглядати виробництво наукоємної та технічно складної продукції як основний напрям спеціалізації країни в міжнародному поділі праці. Науково-виробничий комплекс має високий рівень територіальної концентрації. Так, на агломерацію Токіо - Йокогама припадає 60 % наукових розробок і близько 40 % продукції галузей високої технології. Важливу роль відіграють також Осака, Кіото і Нагоя. Перспективним напрямом покращення територіальної організації цього комплексу є створення системи технополісів - науково-промислових зон, оснащених сучасною інфраструктурою і науково-дослідними підприємствами.
Зовнішні пасажирські перевезення здійснюються виключно повітряним транспортом. Останнім часом посилилося значення авіаперевезень (тільки туристів Японія щороку відправляє за кордон понад 11 млн). Основні міжнародні лінії йдуть із Японії у Південно-Східну Азію, в Австралію або на Близький Схід та Європу; над північною акваторією Тихого океану у США та (через Аляску) в Європу. Дедалі більш перспективним стає напрям на Китай і далі трансєвразійською дорогою на захід.
Більш того, 3 авіакомпанії Японії (Japan Airlines, All Nippon Airways, Japan Asia Airways) надають послуги міжнародних перевезень. Японія також приймає рейси іноземних авіакомпаній, які виконують польоти практично у всі куточки планети.
Практично всі внутрішні перевезення забезпечуються трьома видами транспорту: автомобільним, залізничним та морським.
Транспортна система Японії - одна з найпередовіших у світі. Залізниці дають можливість потрапити практично в будь-яку точку країни. Крім того, система швидкісних магістралей розвинена також добре, як і авіатранспорт країни. У містах транспортне сполучення забезпечують автобуси і таксі (цілодобово); пороми зв'язують Токіо, Осаку, Кобе з головними портами Хоккайдо і Кюсю.
Залізниці в Японії належать компанії Japan Railways (JR), групі шести компаній, що діють по всій країні, а також різним іншим компаніям, які функціонують в більшості крупних міст. Залізничний сервіс компанії JR славиться високим ступенем точності. У Токіо, місті з інтенсивним залізничним рухом, поїзди приміських ліній роблять зупинки через кожних 1,5 хвилин в період максимальної інтенсивності руху.
Japan Rail Pass - це відмінна ціна і зручність для туристів. Japan Rail Pass можна придбати тільки за межами Японії, проїзної доступний тільки для мандрівників. Він дає право на необмежену кількість поїздок по дорогах компанії JR, а також на автобусах, і поромах, що належать їй.
Власникам Japan Rail Pass компанія JR надає спеціальні знижки на розміщення в готелях, що входять до групи JR. За наявності Japan Rail Pass при заїзді туристові надають знижку у розмірі 10%.
Японія має в своєму розпорядженні мережу з більше 90 аеропортів, обслуговуючих місцеві і міжнародні авіаційні рейси, вважається однією з найзручніших для подорожі країн.
Історико-культурні туристичні ресурси
Синтоїстське святилище Мейдзі
Статуя Великого Будди
Святилище Цуругаока Хатімангу
Замок Осака
Храм Реандзі. Сад каменів
Храм Кіємідзу
Замок Нідзьо
Святилище Касуга Тайся