Сучасні різновиди туризму - Кляп М.П. - Шоколадний туризм (какао-туризм)

Чайний туризм - тури, що проходять по місцевостях - центрах вирощування чайного куща.

Чай або гербата (лат. herba theo) - напій, що отримується заварюванням, варінням або настоюванням підготовленого листа чайного куща (лат. Camellia sinensis, Thea sinensis). Чаєм також називається листя чайного куща, готове для заварювання чайного напою. В розширеному сенсі - будь-який листяний або трав'яний настій.

В чайному туризмі мандрівникам презентуються переважно наступні підвиди чайної рослини:

Китайський - китайський, дарджилінг, тайванський, в'єтнамський, індонезійський, грузинський.

Асамський - індійський, цейлонський, кенійський, угандій-ський.

Камбоджійський -вирощується в деяких регіонах Індокитаю. Японський - основна зона - Японія.

Сьогодні серед туристів дуже популярні відвідування чайних садів або чайних плантацій. Власне, термін "чайний сад" вживається, здебільшого, в Індії, Непалі, Шрі-Ланці, Китаї, Японії. Найуспішніші з чайних садів часто мають свою мікроекономіку: інфраструктуру, освітні та соціальні програми, спортивні та культурні заходи. Багато туристів при визначенні "чайний туризм" згадують про традиційний файв-о-клок у Великобританії" а дуже прискіпливі любителі чаю можуть навести приклади чаювання навколо самовара в російських чайних. Найпопулярніші напрями чайного туризму:

1. Китай є виробником більше як чверті загальносвітового обсягу чаю. Китай є батьківщиною та єдиним виробником чаю пуер. Всесвітньо відомими є китайські білі чаї, у луни з Тайваню, а на острові Юншань можна спробувати рідкісний чай "Срібні голки".

2. Індія - другий світовий виробник чаю. Основне виробництво - чорний чай з асамського різновиду чайної рослини. Цікаво відзначити, що на півночі Бенгалії в чайному володінні Дамдім відкрито перший у світі чайний готель (Tea Hotel), де для гостей пропонуються оздоровчі процедури які пов'язані з чаєм або препаратами, виготовленими на основі чаю.

3. Шрі-Ланка. Найкращу якість має, як вважається, чай з високогірних плантацій (висота 2000 м над рівнем моря). У туристів є можливість на власному досвіді дізнатися, як народжується чорний чай. Рано вранці мандрівникам дають кошик, куди вони збирають най ніж ні ті верхні бруньки - флеші.

4. Японія виготовляє виключно зелений чай. Обсяг експорту незначний, основна частина споживається всередині країни. Тим, хто віддає перевагу більш комфортній обстановці, слід відправитися в японське місто Удзі, де "чайні" дівчата, одягнені в кімоно, сервірують напій за всіма правилами чайної церемонії.

5. Індокитай. Основні чайні країни - Індонезія, В'єтнам та Бангладеш. Виготовляють тут як чорний, так і зелений чай з усіх різновидів чайної рослини.

в. Африка. Найбільше чайних плантацій знаходиться в Кенії, також чай виробляють в Малаві, Уганді, Бурунді, Камеруні, Зімбабве, ПАР, Мозамбіку, Мавританії. Африканський чай - виключно чорний, різаний, невисокої якості, з гарною екстрактивністю та різким смаком. Для участі в африканській чайній церемонії туристам потрібні терпіння і самовідданість, оскільки чай на чорному континенті п'ють в три прийоми: перший відданий міцному чаю, другий - гіркому, і третій - солодкому.

7. Туреччина. Тут турист може спробувати виключно чорний чай, різаний, здебільшого середньої або низької якості, з поганою екстрактивністю, для приготування вимагається не заварювання, а кип'ятіння.

Шоколадний туризм (какао-туризм)

Шоколадний туризм (какао-туризм) - тури, що проходять по місцевостях - центрам вирощування какао та виробництва шоколаду.

Какао - культурна рослина, рідна для тропічних районів Південної та Центральної Америки. Також слово какао може переноситися на висушене та частково ферментоване жирне сім'я цієї рослини, яке використовується для виготовлення шоколаду. Також словом какао називають напій, виготовлений заварюванням цього насіння, перетертого у порошок. За якістю какао-боби поділяють на дві групи:

o благородні (сортові), що володіють ніжним смаком і приємним тонким ароматом з безліччю відтінків (Ява, Тринідад);

o споживчі (ординарні), що мають гіркий, терпкий кислуватий смак і сильний аромат (Байя, Пара та ін.).

Шоколад - клас продуктів харчування, переважно кондитерських виробів, що виготовляються з використанням плодів какао. Більшість корінних народів Центральної Америки, таких як майя та ацтеки, виготовляли шоколадні напої, зокрема "шоко-латль" (ацт. xocolatl - "гірка вода").

У домініканській провінції Бль-Сейба (El Seibo) для туристів функціонує екскурсійний маршрут по плантаціях какао. Шоколадний туризм задуманий як унікальна можливість для туристів побачити своїми очима процес вирощування та виробництва какао в східному регіоні Домінікани, а всі охочі зможуть відвідати екскурсію по знаменитих домініканських плантаціях какао та побачити, як росте й обробляється какао.

Найпопулярнішими країнами шоколадного туризму експертами визнано:

Бельгія. У цій державі можна знайти більше двох тисяч шоколадних магазинів і 16 музеїв, присвячених шоколаду, до того ж його тут виробляють найбільше у світі - 170 тисяч тонн на рік. Істинному шоколадному туристу слід відвідати шоколадну столицю країни - Брюгге. Саме тут можна задовольнити будь-які примхи шоколадомана, починаючи від супу з какао-бобів і телятини під шоколадним соусом та закінчуючи паштетом, приправленим темним шоколадом.

Швейцарія. В цій країні слід неодмінно покататися на "шоколадному поїзді", який щотижня возить пасажирів з вокзалу в Монтре до станції Gruyeres.

Італія. Регіон Тоскана відомий не тільки своїми винами, а й "Шоколадною долиною", що знаходиться у низині річки Арно між Флоренцією і Пізою. Місцеві жителі пишаються тим фактом, що історія виробництва шоколаду в їхніх краях нараховує вже 400 років. Цікаво відзначити, що в італійському містечку Перуд-жа можна побачити шоколадний тризірковий готель "Etruscan Chocohotel".

Франція. Неподалік від Ліона знаходиться одна з найвідоміших шкіл шоколатьє - Ecole du Grand Chocolat of Valrhona.

Іспанія. Країна, що подарувала Європі шоколад, і донині входить до п'ятірки найбільших виробників та споживачів цих ласощів. Найвідоміший бренд тут - Valor, а найвідоміша фабрика-музей знаходиться в містечку Вільяхойоса.

США. Батьківщина найвідомішого молочного шоколаду Hershey's знаходиться в Пенсільванії, де в 1883 році Milton Hershey відкрив фабрику з виробництва карамелі, що носить його ім'я. Нині це величезний будинок, де випускається неймовірна кількість сортів шоколаду.

Шопінг-туризм
Ягідний туризм
Ядерний туризм© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru