Платіжні системи - Пиріг С.О. - 3.3. Основні характеристики підроблених пластикових карток і методи їх виявлення

Не секрет, що магнітні пластикові картки піддаються підробці. Дані по втратах, пов'язані з магнітними картками вражають. П'ята частина втрат відбувається саме по підроблених, загублених та крадених карткам.

Наведемо основні характеристики підроблених карток з магнітною смугою (Visa і EuroCard/MasterCard), які найбільш часто трапляються сьогодні в Україні та Росії.

Голограма (об'ємне зображення). На підроблених голограмах зображення може переливатися всіма барвами веселки, проте об'єм зображення відсутній, при зміні положення картки не спостерігається змін зображення, властивих справжнім голограмам. На підробках поганої якості зображення просто видавлене на фользі або нанесене алюмінієвою фарбою, без специфічного чистого блиску. Фон справжньої голограми чистий, зображення легко помітні та детальні. Фон підробленої голограми тьмяний, а зображення нечітке. Підроблена голограма часто відшаровується (пузириться) при натисканні на лицьову поверхню і прогинанні картки в районі голограми. Фольга із зображенням підробленої голограми задирається нігтем. Справжня голограма не може бути пошкоджена при спробі стирання з пластика нігтем. Взагалі, голограма - одна з найнадійніших ознак, за якими можна відрізнити підробку.

Панель для підпису. Замість панелі для підпису наклеюється смужка паперу. Смужка сильно виступає над поверхнею карти. Краї панелі для підпису легко задираються. На панелі у ряді випадків відсутній або стертий фон у вигляді трьохкольорового напису "MasterCard'' (картки MasterCard/EuroCard), синьої або трьохкольорової "Visa" (картки Visa). Часто не відповідає оригіналу відтінок фарби, яким нанесений напис.

Ламінування. На лицьовому боці картки (іноді і на зворотньому боці) може бути нанесена прозора плівка, що клеїться - ламінат. Ламінуюча плівка відшаровується по краях картки, а іноді в районі підробленої голограми і ембосування нещільно прилягає до пластика.

Перші чотири цифри номера картки (препрінт), продубльовані під або над номером фарбою (звичайно чорною) можуть стиратися з картки. На справжній картці препрінт стерти неможливо. На підроблених картках іноді препрінт не співпадає з першими чотирма цифрами ембосованого номера картки.

Логотип відрізняється за кольором, розміром, взаємним розташуванням елементів від стандартного і може стиратися з картки.

Мікрошрифт навкруги логотипу Visa практично не читається і легко стирається з картки. Часто мікрошрифт навкруги логотипу замінюється рівною лінією.

Стилізовані символи "V** або "МС" зроблені грубо і відрізняються від стандартних. Не відповідає оригіналу нахил, взаєморозташування частин, місце ембосування на лицьовому боці картки. Іноді елементи взагалі відсутні.

Ультрафіолетові символи. В ультрафіолетовому світлі на картках можуть бути відсутні зображення голуба, що летить у Visa або букви "МС" у EuroCard/MasterCard. На деяких підробках ці символи є, проте вони нечіткі і розмиті, розташовані не в тих місцях, j

Магнітна смуга може відчуватись на дотик на межі смуги і картки, оскільки часто просто наклеюється зверху, а не впаюється в поверхню. Дані магнітної смуги можуть не відповідати ембосуванню (наприклад, не співпадають номер картки і прізвище держателя, зчитані з магнітної смуги і надруковані на чехові (екрані терміналу) з нанесеними на лицьову сторону картки);

Торцева частина картки не білого кольору.

Можлива невідповідність найменування банку на лицьовій і зворотній стороні картки.

Приклади підроблених карток

Приклад 1.

Якщо, уважно розглянути картку на рис. 3.11, то перше, на підставі чого відразу видно, що це підроблена картка - відсутність препрінта (1). Логотип Visa на цій картці сильно відрізняється від справжнього. На справжньому верхня смужка голубого кольору, нижня - жовта (2), тобто не співпадає відтінок кольорів. Навкруги логотипу - суцільна смуга (3). На справжньому логотипі навкруги емблеми повинен бути нанесений напис мікрошрифтом. Голограма (4) - зображення голуба на цій підробці виконано близько до оригінального. Проте на даній підробці не голограма, а жовта фольга, на якій вигравіюваний голуб і, відповідно, зображення не об'ємне Й абсолютно позбавлене будь-якої кольорової градації.

Підроблена магнітна картка Visa

Зворотній бік картки (рис. 3.12) часто малоінформативний при розпізнаванні підробок, але не в цьому випадку. По-перше,

картка не підписана. По-друге, сама смуга для підпису - пластиковий прямокутник білого кольору (1), що не містить напису Visa і легко стирається нігтем. По-третє, є білого кольору муар навкруги ембосованих цифр і букв (2) - це відставшии від пластика (зворот ламінат, що свідчить про дуже низьку якість виготовлення підробки. Межа магнітної смуги відчувається на дотик і торцева частина картки забарі як і картка.

Приклад 2.

Підробка на рис. 3.13. загалом, непоганої якості. Проте є дві ознаки, за якими можна розпізнати, що це підробка. По-перше, відсутність препрінта (1). По-друге, стилізована буква "М" MasterCard на цій підробці виглядає, як буква "К" (2). Якість голограми достатньо висока, але вона піддається стиранню, чого не може бути із магніт справжньою. Кольори логотипу близькі, але не ідентичні справжнім.

Приклад 3.

МОЖЛИВІ випадки, коли картка Visa Electron ембосована (1), хоча вже це повинно насторожувати.Банки обов'язково повинні отримати спеціальний дозвіл на випукле ембосування цього типу карток від платіжної системи, що практикується вкрай рідко і лише за наявності специфічних умов. Звері логотип Visa Electron (2). Для порівняння, на Ілюстрації навс також і справжній логотип (2). На підробці повна невідпо шрифта логотипу, і відсутність мікрошрифта навколо емблеми.

Приклад 4 На рис. 3.15 представлена дуже цікава підробка: замість голограми (1) - фольга з тисненням; логотип, який зроблений не в тих кольорах (2); неправильної форми стилізована буква "М" MasterCard! (3); ембосований препрінт (4) (препрінт не ембосується, а друкується). До того ж є розпливання кольорів на написах дизайну, що говорить про використання нестандартного устаткування з низькою якістю відтворення.

Підроблена магнітна картка MasterCard

Перевірте свої знання

11. Яку картку називають ідентифікаційною і які функції вона може виконувати?

12. Для чого призначені дисконтні та клубні картки і ким вони випускаються?

13. Що являє собою банківська платіжна картка?

14. Як розрізняють платіжні картки залежно від розрахункової схеми?

15. На які групи можна поділити кредитні картки? І б. Кому видається корпоративна картка?

17. Чим відрізняється дебетова картка від кредитової?

18. Якими можуть бути банківські кредитні картки?

19. Які головні відмінності карток для туризму і розваг від банківських кредитних карток?

20. Що таке ембосування і для чого воно використовується в картках?

21. Назвіть основні характеристики підроблених карток.

ТЕМА4. СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ ТА ЇХ РОЗБУДОВА В УКРАЇНІ
4.1. Національна система масових електронних платежів (НСМЕП)
4.1.1 Мета створення та структура НСМЕП
4.1.2. Платіжна картка НСМЕП
4.1.3. Система інтернет-платежів НСМЕП
4.1.4. Нормативна база НСМЕП
4.2. Платіжна система УкрКарт
4.2.1. Структура та функції платіжної системи УкрКарт
4.2.2. Процесинговий центр УкрКарт
4.2.3. Технології та послуги карткових продуктів
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru