При наданні послуг підприємствам та організаціям через факторинг необхідно керуватись таким.
1. Кредити для проведення факторингових операцій надаються строком на 3 місяці під 10% річних:
а) комерційним банкам через власні обласні управління Національного банку України;
б) Промбанку, банку "Україна" АКта Соцбанку для системи в цілому:
на їхні заявки, подані управлінню кредитного регулювання Національного банку, філії всіх банків одержують кредитні ресурси для цієї операції через головний банк.
2. У випадках дострокового надходження коштів від покупців по викупленій дебіторській заборгованості комерційні банки мають право використати їх на проведення таких же факторингових операцій, але строк повернення кредиту Національному банку не повинен перевищувати 3-х місяців.
3. Комерційні банки можуть надавати факторингові послуги всім госпорганам незалежно від того, в якому банку відкриті їхні розрахункові рахунки.
4. При вирішенні питання про надання можливості комерційним банкам здійснювати факторингові операції необхідно виходити з дотримання всіх вимог відносно нормативів ліквідності даного банку, їх розрахунок необхідно вробити з урахуванням відтворення статутних капіталів банків відповідно до Указу Президента України від 3.04.1992 року № 208 та вказівки Національного банку України № 12001/ 193 від 30.04.92 р.
5. Національний банк України надає кредити своїм обласним управлінням для комерційних банків, Промбуд-банку, банку "Україна" АК, Соцбанку шляхом перерахування їх на рахунок № 823.
6. Управління Національного банку видають кредити на формування оборотного. фонду факторингу комерційного банку через його кореспондентський рахунок з відображенням в балансі на рахунку № 907. Сума перерахованих коштів оформляється угодою та строковим зобов'язанням (Зміни наведено у Додатку 9. - Прим, автора.)
7. Комерційні банки надають факторингові послуги підприємствам та організаціям з відображенням їх на рахунку № 907 в межах наявних на ньому коштів.
8. Факторингові послуги можуть надаватись на викуп дебіторської заборгованості, під розрахункові документи за відвантажену продукцію та надані послуги.
9. В строк, установлений для повернення кредиту комерційними банками, управління Національного банку, на підставі строкового зобов'язання списує з його кореспондентського рахунку суму кредиту.
10. Сума неефективно використаного кредиту з проведення факторингових операцій відноситься за рахунок діяльності комерційного банку.
11. Факторингові послуги рекомендуємо оформляти угодами між:
а) управлінням Національного банку та комерційними банками;
б) комерційними банками та підприємствами і організаціями.
Управління кредитною регулювання Національного банку України
Додаток 6. Угода про надання кредитів для проведення розрахункових операцій через факторинг
Додаток 7. Договір про проведення розрахункових операцій через Факторинг
Додаток 8. Угода про проведення факторингових операцій
8. Факторингові операції оформляються Фактор-банком за меморіальними ордерами в двох примірниках. Перший примірник після проведення бухгалтерських операцій за рахунками поміщається в документи дня, другий примірник в установленому порядку спрямовується Постачальнику.
9. Фактор-банк не несе відповідальності за невиконання договірних зобов'язань щодо поставок між Постачальником і Покупцем товарів.
10. У разі надходження повної або часткової відмови від акцепту за платіжною вимогою, оплаченою Фактор-банком, Постачальник зобов'язаний відшкодувати Йому кошти за неакцептовані покупцем платіжні доручення.
За фактор-банк
(підпис) Дата, печатка.
Поштова адреса і банківські реквізити Фактор-банку За Постачальника (підпис) Дата, печатка.
Поштова адреса і банківські реквізити Постачальника
Додаток 7. Договір про проведення розрахункових операцій через Факторинг
Додаток 8. Угода про проведення факторингових операцій
Додаток 9. Договір про факторинг
Додаток 10. Типові правила страхування ризику невиконання зобов'язань за договором факторингу
Додаток 11. Документи для факторингових операцій з валютою
Додаток 12. Факторинг
ПЕРЕДМОВА
Розділ 1. Сутнісна характеристика інновацій та інноваційної діяльності
1.1. Інновації та економічне зростання