Вексель - простий вексель, що видається суб'єктом підприємницької діяльності у сплату ввізного (вивізного) мита, податків і зборів, що справляються при ввезенні (вивезенні) давальницької сировини іноземним (українським) замовником на митну територію (з митної території) України при здійсненні операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Письмове зобов'язання - зобов'язання в письмовій формі, що видається суб' єктом підприємницької діяльності щодо вивезення (ввезення) готової продукції, яка вироблена з давальницької сировини іноземного (українського) замовника з митної території (на митну територію) України, або реалізації на митній території України готової продукції, що вироблена з давальницької сировини іноземного замовника (отримання в повному обсязі валютної виручки від реалізації готової продукції за межами митної території України на валютний рахунок українського замовника в уповноваженому банку України) при здійсненні операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Оформлення векселя суб'єктом підприємницької діяльності здійснюється виключно на вексельному бланку, що придбавається в банківській установі. Вексель виписується у валюті контракту на переробку давальницької сировини. Векселедержателем виступає державна податкова інспекція за місцезнаходженням суб' єкта підприємницької діяльності.
Оформлений вексель (письмове зобов'язання) суб'єкт підприємницької діяльності подає для взяття на облік до державної податкової інспекції за своїм місцезнаходженням. Взяття векселя (письмового зобов'язання) на облік проводиться в день його подання до державної податкової інспекції. У державній податковій інспекції на звороті векселя (письмового зобов'язання) робиться напис "Взято на облік" із зазначенням дати взяття на облік і облікового номера та засвідченням підписом начальника державної податкової інспекції і печаткою державної податкової інспекції. До облікового номера через дефіс додається літера "І" у разі видачі векселя (письмового зобов'язання) українським виконавцем при здійсненні операції з давальницькою сировиною іноземного замовника, або літера "Е" - у разі видачі векселя (письмового зобов'язання) українським замовником при вивезенні давальницької сировини з митної території України.
Вексель (письмове зобов'язання) оформляється у трьох примірниках.
o перший примірник векселя (письмового зобов'язання) залишається у державній податковій інспекції;
o другий та третій примірники векселя (письмового зобов'язання), взяті на облік (авізовані) податковою інспекцією, повертаються суб'єкту підприємницької діяльності для пред'явлення митним органам та власного обліку. При митному оформленні давальницької сировини (готової продукції)
на звороті векселя (письмового зобов'язання) зазначається дата і номер вантажної митної декларації, згідно з якою ввезено (вивезено) давальницьку сировину (готову продукцію), із засвідченням підписом та особистою печаткою інспектора митниці, що оформив декларацію.
Для погашення векселя (письмового зобов'язання) векселедавець подає до державної податкової інспекції заяву із зазначенням дати взяття на облік та облікового номера векселя (письмового зобов'язання). Погашення векселя (письмового зобов' язання) здійснюється шляхом поставлення на лицьовому боці векселя (письмового зобов'язання) напису "Погашено", засвідченого підписом начальника (заступника начальника) державної податкової інспекції та печаткою державної податкової інспекції.
Якщо, відповідно до Закону, відбувається часткове вивезення готової продукції за межі митної території України, її продаж на території України або ввезення готової продукції чи отримання валютної виручки від її реалізації українським замовником, за бажанням векселедавця, на відповідну частку здійснюється погашення векселя (письмового зобов'язання). У такому випадку в заяві про часткове погашення векселя (письмового зобов'язання) обов'язково мають виділятися окремими рядками найменування та суми мита, податків та зборів, які підлягають погашенню.
У разі непогашенім векселя (його частки) у визначені Законом терміни векселедавець зобов'язаний його оплатити. При цьому на кожний вид мита, податків та зборів виписується окреме платіжне доручення.
Схема погашення векселя (письмового зобов'язання) наведена на рисунку 4.7.
Державна податкова інспекція є уповноваженим органом Міністерства фінансів України, що відповідно до Закону може давати суб'єкту підприємницької діяльності дозвіл на відстрочення оплати (погашення) векселя (письмового зобов'язання). Такий дозвіл дається на термін не більше 90 днів. У разі подальшої необхідності відстрочення оплати векселя державна податкова інспекція може давати суб'єкту підприємницької діяльності новий дозвіл на відстрочення оплати векселя. Загальний термін відстрочення оплати векселя не може перевищувати 270 днів.
Сплата за векселем провадиться у валюті України, при цьому вексельна сума перераховується у валюту України за офіційним валютним курсом Національного банку України, що діє на день платежу за векселем (день виконання банком розпоряджень про сплату).
4.7.1. Особливості переміщення через митний кордон України товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності
4.7.2. Заходи митних органів щодо контролю за переміщенням через митний кордон України товарів, які містять об'єкти права інтелектуальної власності
4.7.3. Призупинення митного оформлення товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності
4.8. Митний аукціон
4.8.1. Загальні положення митного аукціону
4.8.2. Організація та підготовка до проведення митного аукціону
4.8.3. Проведення митного аукціону
Розділ 5. ОСНОВИ ПЕРЕМІЩЕННЯ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ ПАСАЖИРІВ, ТОВАРІВ ТА ІНШИХ ПРЕДМЕТІВ
5.1. Перетинання пасажирів через митний кордон України