Питанням безпеки у світі опікуються досить багато міжнародних організацій. Головну об'єднуючу роль у світі відіграє Організація Об'єднаних Націй (ООН).
Комісія ООН з прав людини утворена в 1946 р. представниками 43 держав.
Крім організацій, що поширюють свою діяльність на весь світ діє ряд регіональних, наприклад, в рамках Ради Європи створено Європейську комісію з прав людини та Європейський суд.
Міжнародне законодавство, що пов'язано з питаннями безпеки життєдіяльності має глибокі корені. На всіх історичних етапах розвитку цивілізації приймалися закони, що торкалися безпеки людей. Для прикладу розглянемо законодавство, прийняте в найближчий історичний період з різних аспектів безпеки життєдіяльності людини.
Основним документом на якому ґрунтується освіта та наука з безпеки життєдіяльності людини є Концепція про сталий розвиток людства. Ця концепція, так звана "Декларація Ріо", була обґрунтована і викладена в рішеннях Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро 1992 р.
Закон "Про об'єкти підвищеної небезпеки" є українською копією Директиви Севезо ІІ.
Це потребує застосування єдиних підходів державного управління й регулювання безпеки існуючого спектра потенційно-небезпечних об'єктів (ПНО) та приєднання України до інших міжнародних угод і конвенцій з питань безпеки життєдіяльності та спільних дій у разі транскордонних екстремальних ситуацій з урахуванням національних інтересів та за умов істотного зниження ризиків для нашої країни.
Акти проти рабства і невільництва:
- Берлінський Генеральний акт 1885 р;
- Брюсельські Генеральний акт і декларація 1890 р.;
- Сен-Жерменська конфенція 1919 р. Подальший розвиток цього напрямку:
- Конвенція, щодо рабства підписана в Женеві 25 вересня 1926 р. із змінами протоколом від 7 грудня 1953 р.;
- Конвенція Міжнародної організації праці від 28 серпня 1930 р. про примусову або обов'язкову працю.
Акти з прав людини:
- Загальна декларація прав людини прийнята 10 грудня 1948 р.; та пакти 1966 р. (громадські і політичні, соціальні, економічні і культурні, колективні).
Прийняття цих документів значною мірою вплинуло не тільки на внутрішні законодавства багатьох країн, але й на розвиток гуманітарної правосвідомості у всьому світі.
- Віденська декларація прийнята на всесвітній конференції з прав людини 25 червня 1993 р.
- Європейська конвенція про захист прав людини і основних свобод схвалена 4 листопада 1950 р.
Дотримання і захист всіх прав людини й основних свобод є священним обов'язком всіх держав, а універсальність цих прав і свобод носить безсумнівний характер.
Для того, щоб міжнародний правовий акт набрав чинності в Україні його розглядає та ратифікує Верховна Рада. Ці закони становлять окрему групу законодавчих актів, що торкаються питань безпеки життєдіяльності.
Конвенцію ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації стосовно жінок" Україна ратифікувала у 1980 році.
Закон України "Про ратифікацію Рамкової конвенції ООН про зміну клімату" від 29 жовтня 1996 р. № 435/96-ВР.
Закон України "Про ратифікацію Поправок до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар" від 22 листопада 1996 р. № 545/96-ВР.
Закон України "Про ратифікацію Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення" від 16 жовтня 1998 р. № 187-ХІУ.
Закон України "Про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному аспекті" від 19 березня 1999р. № 534-ХІУ. Конвенцію Україна підписала ще 26 лютого 1991 р. у м. Еспо (Фінляндія).
Система національної безпеки України
Розділ 7. Управління силами та засобами ОГ під час НС
7.1. Організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у районах лиха
7.2. Особливості проведення деяких невідкладних робіт у районах лиха
7.3. Обеззаражування споруд, техніки, предметів та спеціальна обробка людей
7.3.1. Обеззараження продовольчих та непродовольчих товарів
РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА