1. Розвивай силу волі. Намагайся розкритися сам. Виходь із посилань: я хочу, я можу, я зроблю. Шлях подолає той хто йде: успіх приходить до тих, хто його наполегливо домагається.
2. Вчись у інших. Оціни, що ти робиш не так як ті, що досягли великого успіху. Старанність, витримка, самовіддача, здібність робити висновки із своїх помилок.
3. Визнач свою мету і домагайся її. Заплануй собі, коли і чого збираєшся досягти. В будь-якій життєвій ситуацій ніколи не випускай із виду мети.
4. Визнач пріоритети у власному житті. Поміркуй і виріши, що для тебе найважливіше. Хто розкидається, заздалегідь приречений на невдачу.
5. Відзнач пріоритети в роботі. Орієнтуйся на начальника, що вміє діяти ефективно. Прагни до тієї ж мети, що і він, але роби це успішніше.
6. Склади план своєї життєвої кар'єри і працюй за планом. Його потрібно реалізувати при будь-яких катаклізмах.
7. Бути "приємним у всіх відношеннях" зовсім нелегко. Тому навчись відмовляти коли це необхідно.
8. Оціни себе як особистість, свої вчинки. Постарайся з'ясувати свої найкращі якості і розвивай їх. Продумай як звернуть на себе увагу шефа. Справедливо визнач свою слабкість. Хто себе обманює, ніколи не досягне успіху.
9. Не гай часу. Визнач, які години дня для тебе найбільш продуктивні. Не марнуй ці години на різні дрібниці. Подумай, на що втрачаєш час.
10. Перед кожною важливою справою перепитуй себе: чи дійсно потрібно те, що збираєшся зробити?
11. Угамовуй стрес. Він виникає від перевтоми, ставлення колег, неуважності начальника, сімейних негараздів. Якщо щось не виходить, потрібно спробувати ще раз і ще.
12. Змирись із стресом, якщо не в силах його вгамувати. При роботі "на повну силу" не стогни, а насолоджуйся цим станом. Друге дихання можливе не лише в спорті.
13. Будь жвавішим. Той що хоче чогось досягти, має бути в добрій формі. Бігай, плавай, гуляй, не дозволяй застигнути тілу і духу.
14. Розвивай позитивне мислення. Песимізм ніколи не покращує якості життя.
15. Будь рішучим. Насамперед з'ясуй, у чому суть проблеми і як її можна вирішити. Потім перевір, які засоби для цього необхідні. Порадься з тим, хто займається подібними проблемами. І тільки врахувавши всі за і проти, приймай рішення. Обов'язково візьми під контроль результат.
16. Чітко розподіляй обов'язки. Будеш ти начальником чи підлеглим, поділись з іншими частиною своєї відповідальності. Використовуй енергію та інтелектуальні можливості інших на свою користь.
17. Цінуй і заохочуй інших. Прагни надихати на добрі і корисні вчинки колег, друзів, дітей. Даруй людям гарний настрій.
18. Ніколи нічого не залишай на завтра. Краще прийняти не зовсім вірне рішення, аніж мучатись невизначеністю. Те, до чого прихильна душа, роби відразу.
19. Уважно прислуховуйся до інших. Прислухайся до іншої думки. Послухай іншого, перед тим як почнеш говорити сам. Нікого не переривай. Спостерігай за начальником, щоб помітити, коли і яку інформацію він хотів би отримати.
20. Будь далекоглядним. Поміркуй заздалегідь, які перешкоди і труднощі очікують тебе. Це збереже час та енергію. В повній мірі врахуй ступінь ризику. Тоді тебе збити з пантелику буде нелегко.
21. Довіряй власним відчуттям. Фантазуй, не відриваючись від реальності. Геніальним ідеям зазвичай передували фантазії.
22. Будь скромним. Гордість, боязливість заважають визнавати власні помилки, не наближаючись до успіху. Прислуховуйся до порад і критики, це — шлях до успіху.
23. Будь нескромним. Намагайся підняти планку вище своїх можливостей. Але це стосується лише головної мети.
24. Хвали інших, домагайся похвали для себе. Будь щедрим на добрі почуття, коли інші сумлінно працюють. Якщо успіхом вони завдячують тобі, про це треба сказати голосно.
25. Не бійся взяти на себе зайвого. Під час труднощів, плутанини зберігай рівновагу. Найкраща якість успішного банкіра — залишається у спокої, коли інші нервуються.
Не було випадків, коли настирлива і повноцінна реалізація цих порад не досягла багатого результату.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
ПЕРЕДМОВА
Розділ 1. ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ БАНКІВСЬКОГО НАГЛЯДУ
1.1. Становлення та розвиток системи банківського нагляду
1.2. Принципи ефективного банківського нагляду
Основні принципи ефективного банківського нагляду.
Передумови ефективного банківського нагляду.
1.3. Базельські угоди про капітал
1.4. Необхідність і завдання банківського регулювання та нагляду в Україні