Провідники духовності в Україні - Курас І.Ф. - АЙВАЗОВСЬКИЙ (Гайвазовський) Іван Костянтинович

АЙВАЗОВСЬКИЙ (Гайвазовський) Іван Костянтинович

Російський художник-мариніст

Народився 29 липня 1817 p. у м. Феодосія, в Криму. Безпосередні враження дитинства визначили потяг до мариністичного живопису. В 1833 р. талановитого юнака було прийнято до Петербурзької Академії мистецтв (клас професора М. Воробйова, видатного представника російського пейзажного живопису початку XIX ст.).

У роки навчання в Академії І. Айвазовський глибоко вивчав твори старих майстрів і часто блискуче копіював їх. З російських художників найбільше захоплювався творчістю С. Щедріна.

Уже ранні роботи засвідчили наявність у нього яскравих здібностей, уміння пильно вдивлятися в навколишнє, майже феноменальної пам’яті, композиційного дару. В 1835 р. за етюд »Повітря над морем» рада Академії присудила молодому художнику срібну медаль другого ступеня. Шестирічний курс академії І. Айвазовський завершив за чотири роки із золотою медаллю першого ступеня, яка надавала йому право на подорож за кордон, у яку він вирушив в 1840 р. після звітної виставки в Петербурзі. Ознайомлення з роботами старих майстрів музеїв Франції, Неаполя, Венеції та Риму сприяло формуванню творчого метода молодого художника.

У 1844 р. повернувся додому, у тому ж році згідно з рішенням Петербурзької Академії мистецтв йому було надано звання академіка живопису. У 1880 р. заснував у Феодосії картинну галерею, яку разом зі своїми картинами заповів місту.

У 1885 р. художник назавжди повернувся до рідної Феодосії за покликом любові до Чорного моря й завдяки романтичному сприйняттю світу.

Його твори: »Морський берег» (1840), »Чесменський бій» (1848), »Дев’ятий вал» (1850), »Буря» (1872), »Чорне море» (1881), »Серед хвиль» (1898); численні пейзажі Криму (»Місячна ніч у Гурзуфі», 1839), України (»Очерет на Дніпрі», 1857; »Український пейзаж», 1868; »Млин на березі річки. Україна», 1880), картини на теми з життя українського народу (»Чумаки в степу вночі», »Чумацька валка», 1855; »Під час жнив на Україні», 1883; »Весілля на Україні», 1891) та ін.

Помер 2 травня 1900 р. у Феодосії.

АКИМЕНКО (Якименко) Федір Степанович
АЛЬОШИН Петро Федотович
АРКАС Микола Миколайович (другий)
БАЖАНСЬКИЙ Порфирій Іванович
БАРВІНСЬКИЙ Василь Олександрович
БЕРЕЗОВСЬКИЙ Максим Созонтович
БЕРЕТТІ Вікентій Іванович
БЕРЕТТІ Олександр Вікентійович
БІЛОКУР Катерина Василівна
БОЙЧУК Михайло Львович
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2018
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru