Культурологія

Культурологія


Філософія родознавства - Черепанова С.О.

У книзі в контексті гуманітарно-культуротворчої стратегії філософії освіти розглянуто буття людини у просторі культури, поняття "рід — покоління", духовність родинного середовища, цінності національної культури, традиційну родинну обрядовість українців, форми збереження історичної та родової пам'яті, теоретичні аспекти генеалогії, методи дослідження Родоводу.

Розраховано на широке коло читачів. Книга буде цікавою студентам закладів освіти педагогічного, гуманітарного, технічного профілю різних рівнів акредитації, викладачам, фахівцям у галузі національного виховання, педагогіки, культурології, всім, кого цікавить духовне піднесення власного Роду, а відтак — України.

Українське народознавство - Лозко Г.С

Це друге, оновлене і доповнене видання книжки відомого етнолога, кандидата філософських наук Галини Лозко "Українське народознавство", що вперше побачила світ у 1995 р. і стала популярною серед учителів, учнів та студентів України.

Автор не тільки значно розширила коло народознавчих проблем, але і доповнила книгу новими фактичними даними (зокрема розділи про походження українського народу, міфологію, пантеон слов'янських Богів, державну символіку, додано відомості про цілющі рослини і священних тварин тощо). Відтворено давній календар наших Пращурів "Коло Свароже", зроблено докладний аналіз Велесової Книги, яка нині вивчається у курсі шкільної програми з літератури. Видання доповнене ілюстративним матеріалом, а також великим списком наукових джерел.

Книга буде цікавою для всіх, хто любить і шанує рідну минувшину та дбає про майбутнє збереження нашого етносу.

Українська культура в європейському контексті - Богуцький Ю.П.

У книзі розкривається розвиток української культури з найдавніших часів до сьогодення у її нерозривному зв'язку і взаємозбагаченні з духовними надбаннями народів Європи. Висвітлюється активна роль культурної складової у процесах загально цивілізаційного поступу, зокрема державотворення в Україні.

Книга адресована насамперед студентам і викладачам вищих навчальних закладів, науковцям-культурологам, а також державним службовцям, працівникам сфери культури і освіти, всім, хто цікавиться історією, гуманітарними проблемами.

Провідники духовності в Україні - Курас І.Ф.

Наведено відомості про широку плеяду найвидатніших державотворців, діячів культури, науки, освіти, церкви, які на різних Історичних етапах пробуджували суспільну свідомість, долали стан соціальної апатії, пропагували народні традиції, опікувалися проблемами духовного відродження і розбудови Української держави. Історико-біографічні статті не тільки містять енциклопедичні довідки про видатних представників українського народу, а й розкривають їхню роль у духовному розвої нації.

Для широкого кола читачів.

Основи культурології - Сандюк Л.О.

У навчальному посібнику розглядаються проблеми природи і сутності культури, механізми її функціонування і розвитку, провідні концепції культурології щодо походження, типологізації культури, схем культурно-історичної динаміки. Виходячи з певної ціннісно-світоглядної основи, дано аналіз історичних типів соціокультурних світів, провідних тенденцій сучасного культурного розвитку. Значна увага приділяється таким феноменам духовної культури як релігія та мистецтво, соціокультурним вимірам економічного життя - діловим культурам сучасного світу та культурно-етичним чинникам господарської діяльності.

Навчальний посібник розроблено для студентів і курсу всіх форм навчання економічних спеціальностей.

Музеєзнавство - Рутинський М.Й.

У навчальному посібнику викладено теоретичні та прикладні засади загального й туристичного музеєзнавства, розкрито об'єктивно-предметну сутність наукової дисципліни. Подано історію розвитку музейної мережі в Україні, охарактеризовано національну туристично-музейну спадщину, а також описано методичні засади й технологічні особливості організації екскурсійної справи у музейних установах України.

Призначено для студентів вищих навчальних закладів, які готуються працювати у музейних установах, сфері туризму, культури та освіти, викладачів ВНЗ, учителів, а також усіх, хто цікавиться історико-культурною спадщиною, зібраною в українських музеях.

Культурологія - Шейко В.М.

На широкому й різноманітному історико-теоретичному матеріалі розглядаються становлення та розвиток культурології як науково-навчальної дисципліни. Висвітлюється формоутворююча роль культурології у вивченні шляхів світової цивілізації та її складових, характеризуються методологічні засади різноманітних культурологічних підходів та концепцій у вирішенні історико-теоретичних проблем культурології. Основна увага приділяється висвітленню малодосліджених аспектів становлення та розвитку культурології. Акцентується увага на компаративістському показі науково різнопланових цивілізаційних галузей суспільного життя, які відіграли визначальну роль у становленні культурології як науки. При цьому приділяється увага питанням трансформації історико-культурологічної думки в Україні. Навчальний посібник підготовлено з урахуванням вимог кредитно-модульної системи на базі діючих навчальних програм вивчення культурологічних дисциплін у вищому навчальному закладі.

Для студентів, аспірантів, докторантів, викладачів вищих навчальних закладів, науковців, усіх, кого цікавлять проблеми історії та теорії культури.

Культурологія - Матвєєва Л.Л.

У навчальному посібнику основні теми курсу культурології згруповано в чотири блоки: культурологія: зміст та історія становлення; онтологія культури; феномени культури; сучасність і майбутнє культури. Розкривається специфіка культури як людської форми життєдіяльності, висвітлюється історія становлення культурологічної думки, аналізуються основні наукові концепції культурного розвитку. Значна увага приділяється проблематиці сучасної культури, в тому числі художньої.

Для студентів вищих навчальних закладів.

Культурологія: українська та зарубіжна культура - Закович М.М.

У цьому навчальному посібнику культурологія розглядається як наука, що ставить своїм завданням розкрити логіку, внутрішні закономірності та найважливіші особливості розвитку української та зарубіжної культури. Книга дає змогу читачеві ознайомитися із фундаментальними досягненнями культури окремих народів у контексті розвитку світової культури. Посібник підготовлено відповідно до навчальної програми, за якою автори читають курс культурології студентам Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Розраховано насамперед на студентів гуманітарних спеціальностей, аспірантів, викладачів культурології, усіх, кого цікавлять проблеми розвитку націй і світової культури, перспективи подальшого розвитку людства.

Культурологія - Безвершук Ж.О.

У пропонованому посібнику послідовно і системно викладено курс "Культурології" відповідно до навчальної програми для студентів вищих закладів освіти. Високий науковий рівень видання органічно поєднується з доступною і лаконічною формою подання матеріалу у вигляді відповідей на питання, які виносяться на іспит або семінарські заняття. Значне місце належить тестам, які наводяться до кожного розділу. Пошуки відповідей до тестів допоможуть студентам не тільки перевірити свої знання, а й систематизувати їх, активізувати інтелектуальний потенціал, психологічно підготуватися до іспиту чи контрольної роботи. До кожного розділу додається словник, що суттєво доповнює висвітлення окремих питань. У кінці книги подано відповіді до запропонованих тестів.

Для студентів денної та заочної форм навчання, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, усіх, хто прагне осягнути теоретичні засади культурології, поглибити свої знання історії вітчизняної та світової культури, краще розуміти світ і адаптуватися до змін у ньому.

Перейти к странице:
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru