Який порядок допуску працюючих до управління кранами?
Цей порядок залежить від способу керування краном: з кабіни чи з підлоги. Для керування кранами, які мають кабіни керування, допускаються тільки працівники, що мають кваліфікацію машиніста (кранівника), пройшли в установленому порядку навчання, атестацію і мають посвідчення, де вказано тип крана, до керування якого вони допущені. Кранівник має бути не молодшим за 18 років і перед призначенням на роботу, а потім один раз на 12 місяців проходити медичний огляд, встановлений наказом МОЗ від 21.05.07 р. №246.
Допуск до роботи оформляється наказом. Власник кранів має забезпечити машиністів інструкцією, що визначає їх права, обов’язки і порядок безпечного виконання робіт, виходячи з типу крана. Машиніст підпорядковується особі, що відповідає за справне утримання кранів.
Який порядок допуску робітників до стропування вантажів?
Порядок допуску робітників до стропування вантажів залежить від способу управління машиною: з кабіни чи з підлоги.
Якщо краном управляють з кабіни, призначають стропальників, які навчені за спеціальною програмою і не мають медичних протипоказань. Ці працівники мають бути не молодшими за 18 років.
Після перевірки комісією підприємства знань і навичок робітникам видають посвідчення стропальника і виробничу інструкцію. У посвідченні має бути запис: "Допущений до роботи стропальником ".
У тих випадках, якщо зона обслуговування краном повністю не оглядається з кабіни, призначається сигнальник. Прізвище сигнальника записують у вахтовий журнал машиніста.
Який порядок використання кранів для виконання будівельно-монтажних робіт (БМР)?
Застосування баштових, стрілових самохідних і ін. кранів для виконання БМР допускається тільки за наявності проекту виконання робіт (ПВР). У ПВР має передбачатися:
а) відповідність крана, що встановлюється умовам БМР по вантажопідйомності, висоті піднімання гака і вильоту стріли;
б) забезпечення безпечної відстані від мережі і повітряних ЛЕП, місць руху міського транспорту і пішоходів, а також безпечних відстаней наближення кранів до будинків або місць складування будівельних конструкцій і матеріалів;
в) умова установки і роботи кранів біля укосів котлованів;
г) умова безпечної роботи декількох кранів на одному шляху і на паралельних шляхах;
д) перелік вантажозахватних пристосувань і графічне зображення схем стропування вантажів;
е) місце і габарити складування вантажів, підлідні шляхи і т. ін.
ж) безпека робіт на ділянці, де встановлений кран (огородження будівельного майданчика, монтажної зони, кранових шляхів і т. ін.).
На БМР, які виконуються за допомогою крана, складання ПВР є обов’язковим, незалежно від тривалості робіт.
Як виконуються схеми установки і прив’язки крапів до споруд?
У проекті виконання робіт (ПВР) мають бути виконані схеми установки і прив’язки кранів до споруд, що будуються. На схемі показують:
а) зону обслуговування крана і зону небезпечну для знаходження людей під час переміщення, установки і закріплення конструкцій. Зона обслуговування крана визначається найбільшим необхідним вильотом гака крана і максимальною ділянкою кранового шляху;
б) огородження будівельного майданчика і огородження рейкових шляхів баштових кранів. Відстань від огородження шляхів до виступаючих частин крана приймають не менше 100 мм;
в) тимчасові дороги для проїзду стрілових самохідних кранів вздовж, навколо і в котловані з вказівкою шляху руху кранів;
г) постійні або тимчасові дороги для проїзду автотранспорту;
д) майданчики для стоянки автомашин і розвантаження, майданчики для зони складування з вказанням їх розмірів і т. ін.
На схемі показують всі інші необхідні дані наприклад, вхід у котлован і будівлю, розташування побутових приміщень, прожекторних щогл, схеми руху працюючих і т. ін. До схеми складається пояснювальна записка в якій вказується коротка технічна характеристика кранів, порядок роботи кранів, порядок перестановки і роботи стрілових самохідних кранів, місця їх стоянки, порядок сумісної роботи кранів і інших машин, установка і робота кранів біля ЛЕП, схеми стропування вантажів, таблиці мас вантажів і ін.
Який порядок використання кранів для виконання будівельно-монтажних робіт (БМР)?
Як виконуються схеми установки і прив’язки крапів до споруд?
Які загальні вимоги до безпечного переміщення вантажів кранами?
Які заходи мають застосовуватися для запобігання перевантаження кранів?
При яких температурах і силі вітру має бути припинена робота крана?
3.4. Безпека праці при застосуванні електричної енергії
3.4.1. Особливості електротравматизму
У чому полягає особливість небезпеки електротравматизму?
У яких випадках відбувається ураження людини електричним струмом?