Інформаційна політика України - Губерський Л.В. - ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНІ МЕРЕЖІ ТА СИСТЕМИ

Україна має потужну галузь зв'язку та інформатизації, доходи якої щороку зростають.

Так, лише за січень—квітень 2004 р. вони збільшилися на 53,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2003 р. і склали 5,952 млрд гривень. 30% загальної суми доходів припадає на послуги міжміського, в тому числі й міжнародного, зв'язку. Обсяг цих послуг зріс до 1,787 млрд гривень. У 2,4 раза зросли доходи операторів мобільного зв'язку, які за наведений період склали 2,457 млрд гривень, а доходи операторів супутникового зв'язку зросли на 39,7% — до 9,5 млн гривень. Організації, які передають і приймають теле- та радіопрограми, отримали дохід у розмірі 164,2 млн гривень, що на 59,7% більше у порівнянні з чотирма місяцями 2003 р. У комп'ютерному зв'язку (передача даних та Інтернет) обсяги наданих послуг збільшилися на 42,5% — до 271,8 млн гривень.

Флагманом галузі зв'язку в Україні є ВАТ "Укртелеком", створене наприкінці 1993 р. Підприємство є лідером за обсягом і діапазоном послуг електрозв'язку. ВАТ "Укртелеком" володіє первинною мережею, магістральними та зоновими лініями зв'язку, надає всі види телекомунікаційних послуг — міжнародний, міжміський та місцевий телефонний зв'язок, проводове радіомовлення, радіозв'язок, трансляцію теле- та радіопрограм, документальний електрозв'язок, відеоконференцзв'язок, супутниковий зв'язок, цифрові канали (в оренду), ATM/Frame Relay, ISDN, доступ до Інтернет.

Сьогодні це підприємство налічує у своєму складі ЗО філій, у тому числі 27 регіональних.

У складі підприємства діють вертикальні структури з експлуатації первинної мережі зв'язку, місцевих мереж зв'язку та радіофікації, з обслуговування споживачів і продажу послуг.

ВАТ "Укртелеком" є співзасновником ряду спільних підприємств, які функціонують на телекомунікаційному ринку України. До них належать: "Інфоком", "Утел", "Український мобільний зв'язок", "Елсаком Україна", "Телесистеми України" та "Телекомінвест".

ВАТ "Укртелеком" забезпечує телефонним зв'язком 9 млн абонентів, на його телефонній мережі загального користування працюють 44 автоматичні міжміські телефонні станції, у тому числі 18 аналогових та 26 цифрових, а також 4 міжнародні центри комутації. Характерно, що підприємство є також лідером серед провайдерів Інтернет в Україні за кількістю клієнтів. Розвиток власного сегмента Інтернет ВАТ "Укртелеком" розпочало у 1997 р. Нині вузли доступу до мережі Інтернет побудовані в усіх обласних центрах та у більшості районних. їхня кількість зросла до 280. Налагоджено прямі міжнародні інтернет-з'єднання з Європою, Росією та США через волоконно-оптичні лінії зв'язку. Загальна пропускна спроможність зовнішніх каналів ВАТ "Укртелеком" досягла 700 Мбіт/с.

Підприємство забезпечує постійне ІР-з'єднання по виділеній лінії: абонент підключається до вузла доступу до мережі Інтернет по фізичній дво-чотирьохлроводній лінії, каналу ТЧ або цифровому каналу nx64 kb. Абонент отримує послугу доступу до Інтернет у режимі on-line цілодобово. Для кожного клієнта на вузлі доступу конфігуруються параметри маршрутизації трафіку.

ВАТ "Укртелеком" надає високош вид кісний доступ до Інтернет по телефонній лінії з використанням технології DSL, а ця послуга забезпечує постійну виділену лінію для Інтернет та цифрову лінію для телефону. Таким чином діє два незалежні цифрові канали.

Крім цього, існує послуга з підключення до вузла доступу, використовуючи телефонну мережу загального призначення.

ВАТ "Укртелеком" бере участь у таких міжнародних проектах, як ITUR, TEL, ТАЕ, BSFOCS.

Потужно розвивається галузь мобільного зв'язку.

Кількість абонентів у 2003 р. перевищила 6,5 млн. За даними компанії UMC, зростання абонентської бази компанії в Україні у згаданому році становило 97% — з 1 700 000 до 3 348 610 чоловік, кількість абонентів Джине в Україні перевищила 577 тис.

За даними компанії "Київстар" G SM, кількість абонентів на кінець 2003 р. становила понад 3 млн (на 1 січня 2003 р. їх було лише 1 855 000).

Абонентська база компанії "Golden Telecom" досягла 41 тис, а ЗАТ "Українські радіосистеми" (торгова марка Wellcom) — понад 40 тис. Компанія DCC, яка також є оператором мобільного зв'язку з використанням без проводового доступу на базі стандарту DAMPS, досягла чисельності абонентів 85 тис. (101; 102; 103; 104].

ПЕРСПЕКТИВИ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Розділ 7. НАУКОВО-ОСВІТНІЙ ВИМІР ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ
НАУКОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ
ІНСТИТУЦІЇ ОСВІТИ У СФЕРІ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ І КОМУНІКАЦІЇ
ГРОМАДСЬКІ Й НЕУРЯДОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ З ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЇ
Міжнародні НУО з інформації та комунікації
НУО України з інформації і комунікації
ПІСЛЯМОВА
ЛІТЕРАТУРА
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru