Конституційне право України - Шаптала Н.К. - Форми роботи Верховної Ради АРК

Діяльність Верховної Ради АРК здійснюється сесійно і складається з її пленарних засідань і засідань її органів. Верховна Рада АРК збирається на першу сесію не пізніше ніж на тридцятий день після обрання не менше двох третин від встановленого числа депутатів. Першу сесію відкриває і веде до обрання Голови Верховної Ради АРК голова виборчої комісії АРК. Повноваження Верховної Ради АРК попереднього скликання припиняються з моменту відкриття першої сесії Верховної Ради АРК нового скликання. Засідання Верховної Ради АРК проводяться відкрито, проте у разі необхідності за своїм рішенням вона може проводити закрите засідання.

Правові акти Верховної Ради АРК є обов'язковими для виконання на території АРК. Такими нормативно-правовими актами є:

* Конституція АРК, яку приймає Верховна Рада АРК та вносить зміни до неї, які набирають чинності після їх затвердження Верховною Радою України;

* постанова приймається з питань, що мають нормативно-правовий характер;

* рішення приймається з питань організаційно-розпорядчого характеру.

Постанови та рішення Верховної Ради АРК приймаються на її засіданні відкритим або таємним голосуванням більшістю голосів депутатів від загального складу Верховної Ради АРК.

Право внесення проектів нормативно-правових актів до Верховної Ради АРК належить депутатам Верховної Ради АРК і Раді Міністрів АРК. Нормативно-правові акти Верховної Ради АРК публікуються і доводяться до відома населення державною мовою та в перекладі російською та кримськотатарською мовами.

Нормативно-правові акти Верховної Ради АРК не можуть суперечити Конституції і законам України та приймаються відповідно до Конституції і законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України та на їх виконання.

З мотивів невідповідності нормативно-правових актів Верховної Ради АРК Конституції та законам України Президент України може зупинити дію цих нормативно-правових актів Верховної Ради АРК з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності (ч. 10 ст. 10 Закону України "Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим").

Правовий статус депутатів Верховної Ради АРК визначається Законом України "Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим" від 22 грудня 2006 року.

Депутатом Верховної Ради АРК може бути:

* громадянин України, який має право голосу;

* на день виборів досяг 18 років;

* проживає в Україні не менше п'яти років.

Не може бути обраним до Верховної Ради АРК громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку.

Депутати не можуть одночасно бути членами Ради Міністрів АРК, представником Президента в АРК, мати Інший представницький мандат. Повноваження депутата припиняються достроково у разі:

1) складення повноважень за його особистою заявою;

2) набрання щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду;

3) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;

4) припинення громадянства України або вибуття на постійне місце проживання за межі України;

5) якщо протягом двадцяти днів з дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності, ці обставини ним не усунуто;

6) його смерті.

Рішення про дострокове припинення повноважень депутата у випадках, передбачених вищезазначеними пунктами 1, 4, приймається Верховною Радою АРК, а у випадку, передбаченому п. 5 Закону України "Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим", -судом.

Рішення про дострокове припинення повноважень депутата приймається більшістю голосів депутатів від загального складу Верховної Ради АРК за поданням її постійної комісії, до компетенції якої належать питання депутатської діяльності і депутатських повноважень, та оформляється постановою. Повноваження депутата припиняються з дня, визначеного цією постановою. Рішення про дострокове припинення повноважень депутата може бути оскаржено до суду.

У разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо депутата, визнання судом депутата недієздатним або безвісно відсутнім його повноваження припиняються з дня набрання законної сили рішенням суду, а в разі його смерті - з дня смерті, засвідченої свідоцтвом про смерть.

У разі дострокового припинення депутатом повноважень за рішенням територіальної виборчої комісії АРК обраним депутатом у порядку заміщення визнається наступний за черговістю кандидат у депутати у виборчому списку республіканської організації політичної партії (виборчого блоку політичних партій). Якщо черговість для отримання депутатського мандата вичерпана, депутатський мандат залишається вакантним до проведення чергових або позачергових виборів.

Структура Верховної Ради АРК
Порядок формування Ради Міністрів АРК
Розділ 14. Конституційні засади місцевого самоврядування
14.1. Поняття та ознаки місцевого самоврядування
14.2. Система, органи та посадові особи місцевого самоврядування
14.3. Форми роботи представницьких органів місцевого самоврядування
14.4. Сфера компетенції місцевого самоврядування
14.5. Правові акти органів місцевого самоврядування
Список рекомендованої літератури

© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru