Міжнародне публічне право - Репецький В. М. - 14.5.2. Міжнародний орган з морського дна

14.5.1. Міжнародна морська організація

Міжнародна морська організація (International Maritime Organization, ІМО) була заснована у 1948 р. і при прийнятті Конвенції ООН з морського права отримала свою сьогоднішню назву.

Вона належить до спеціалізованої установи ООН. Згідно зі ст. 1 Конвенції, основні цілі ІМО зводяться до такого:

1) забезпечувати механізми співробітництва урядів у сфері урядового регулювання та практики з технічних питань будь-якого роду, що стосуються міжнародного торговельного судноплавства; заохочувати та сприяти всезагальному прийняттю практично можливих максимальних норм стосовно безпеки на морі, ефективності судноплавства, відвернення забруднення моря з суден і боротьби з ним, а також розглядати адміністративні питання, що пов'язані з цілями, викладені у цій статті;

2) заохочувати усунення дискримінаційних заходів і надмірних обмежень, що зачіпають міжнародне торговельне судноплавство, з боку урядів для того, щоб надавати світовій торгівлі можливість без дискримінації користуватися послугами судноплавства; створювати та заохочувати зусилля урядів і з метою гарантування безпеки;

3) забезпечувати розгляд організацією будь-яких спорів, що стосуються судноплавства та впливу судноплавства на морське середовище, котрі можуть бути передані їй будь-яким органом або спеціалізованою установою ООН;

4) забезпечувати обмін інформацією між урядами з питань, що знаходяться на розгляді ІМО.

З питань, які належать до юрисдикції ІМО, вона виносить рекомендації, а також розробляє проекти конвенцій, угод та інших документів, котрі пропонують урядам і МО. Саме при допомозі ІМО були розроблені, а в подальшому прийняті такі важливі конвенції, як СОЛАС, МАРПОЛ та ін.

Вищим органом ІМО є Асамблея, котра складається з усіх членів ІМО. Сесія Асамблей скликається раз на два роки. У період між сесіями працює виконавчий орган - Рада ІМО, котра складається із 40 членів урядів держав, що обирають на Асамблеї.

Робочими органами ІМО є Комітети - із захисту морського середовища, з безпеки на морі, юридичний, з технічного співробітництва. Штаб-квартира ІМО розташована в Лондоні.

14.5.2. Міжнародний орган з морського дна

Міжнародний орган з морського дна (Орган) покликаний регулювати діяльність держав у міжнародному районі морського дна за межами національної юрисдикції держав.

Для управління Органом з метою реалізації його функцій діють Асамблея, Рада і Секретаріат.

Асамблея, куди входять усі держави-члени, є вищим органом і скликається на щорічні чергові сесії і на спеціальні сесії, що скликають за рішенням Асамблеї, Генерального секретаря або на вимогу Ради чи більшості членів Органу.

Асамблея обирає членів Ради, Генерального секретаря серед кандидатів, які запропоновані Радою, Генерального директора підприємства за рекомендацією Ради, затверджує додаткові органи, визначає внески держав-членів у бюджет Органу.

Рада складається із 36 членів Органу, котрих обирає Асамблея терміном на чотири роки, і проводить засідання не менше трьох разів на рік. Вона є виконавчим органом, наділена повноваженнями розглядати будь-яке питання, котре належить до компетенції Органу. Рада утворює дві комісії: 1) Економічну планову; 2) Юридичну і технічну.

Економічна планова комісія вивчає тенденції і фактори, що впливають на пропозиції корисних копалин, котрі добуваються в Районі, попит і ціни на них, беручи до уваги інтереси як країн-імпортерів, так і країн-експортерів.

Юридична і технічна комісія розробляють і подають Раді необхідні рекомендації, правила та процедури. Вона може рекомендувати Раді порушити від імені Органу провадження по морях, що стосуються морського дна.

Секретаріат складається із Генерального секретаря, котрого обирає Асамблея на чотири роки, і персоналу.

Для забезпечення виконання всіх функцій Орган користується на території кожної держави-учасниці відповідними привілеями та імунітетами.

Усі держави - учасниці Конвенції 1982 р. є членами Органу, місце розташування якого - Ямайка.

Серед інших важливих міжнародних міжурядових організацій необхідно зазначити Комісію з кордонів континентального шельфу, Міжурядову океанографічну комісію (МОК) ЮНЕСКО.

14.5.3. Міжнародний трибунал ООН з морського права
Розділ 15. МІЖНАРОДНЕ ПОВІТРЯНЕ ПРАВО
15.1. Поняття, джерела та принципи міжнародного повітряного права
15.2. Правовий режим повітряного простору
15.3. Безпека цивільної авіації та відповідальність у міжнародному повітряному праві
15.4. Міжнародні організації в галузі цивільної авіації
Розділ 16. МІЖНАРОДНЕ КОСМІЧНЕ ПРАВО
16.1. Поняття, джерела та суб'єкти міжнародного космічного права
16.2. Міжнародно-правовий режим космічного простору та небесних тіл
16.3. Міжнародно-правовий статус космічних об'єктів
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru