Право / Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В.
Невиконання особами, які перебувають на повітряному судні, розпоряджень командира судна - тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення правил фотографування, кінозйомки і користування засобами радіозв'язку з борту повітряного судна - тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією плівки.
(Із змінами, внесеними згідно Із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, Повітряним кодексом України від 19.05.2011 р. .V? 3393-УІ)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки на авіаційному транспорті (див. Повітряний кодекс України, Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу).
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1) невиконання особами, які перебувають на повітряному судні, розпоряджень командира судна (формальний склад);
2) порушення правил фотографування, кінозйомки і користування засобами радіозв'язку з борту повітряного судна (формальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку - загальний.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначаться ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу (ч. І і 2 цієї статті), так й у форм" необережності (тільки ч. 2 цієї статті).
Стаття 113. Порушення правил міжнародних польотів
Порушення правил міжнародних польотів - тягне за собою накладення штрафу віз шістдесяти до п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. .V" 55/97-ВР" Повітряним кодексом України від 19.05.2011 р. V 3393-УІ)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки на авіаційному транспорті (див. Повітряний кодекс України. Правила повітряних перевезень пасажирів і багажу).
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні правил міжнародних польотів (формальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку- громадянин України, іноземець чи особа беї громадянства.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
Стаття 114. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на морському транспорті
Порушення правил входу суден у порт і виходу їх з порту, руху і стоянки суден у водах, а також правил, що забезпечують безпеку пасажирів під час посадки на судна, в путі слідування і під час висадки їх з суден, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Проведення без належного дозволу водолазних робіт у портових водах, а також недодержання правил подачі сигналів під час цих робіт - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пошкодження споруд і пристроїв сигналізації та зв'язку - тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
(Із змінами, внесеними згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 19.12.86 p. № 3282-ХІ; Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР)
1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері безпеки на морському транспорті (див. Закон України "Про транспорт", Кодекс торговельного мореплавства України).
2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:
1 ) порушення правил входу суден у порт і виходу їх з порту, руху і стоянки суден у портових водах, а також правил, що забезпечують безпеку пасажирів під час посадки на судна, в путі слідування і під час висадки їх з суден (формальний склад);
2) проведення без належного дозволу водолазних робіт у портових водах, а також недодержання правил подачі сигналів під час цих робіт (формальний склад);
3) пошкодження споруд і пристроїв сигналізації та зв'язку (матеріальний склад).
3. Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.
4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.
Стаття 114. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на морському транспорті
Стаття 115. Порушення правил користування засобами морського транспорту
Стаття 116. Порушення правил по охороні порядку і безпеки руху на річковому транспорті і маломірних суднах
Стаття 116/1. Порушення правил випуску судна в плавання або допуск до керування судном осіб, які не мають відповідного документа
Стаття 116/2. Порушення правил, що забезпечують безпеку експлуатації суден на внутрішніх водних шляхах
Стаття 116/3. Порушення правил реєстрації торговельних суден
Стаття 117. Порушення правил користування річковими і маломірними суднами
Стаття 118. Порушення правил утримання баз (споруд) для стоянки маломірних суден
Стаття 119. Порушення правил користування засобами автомобільного транспорту та електротранспорту