Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В. - Стаття 238/4. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади у сфері захисту рослин

Органи державного контролю в галузі насінництва та розсадництва розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку та умов ведення насінництва та розсадництва (стаття 104 ).

Від імені органів державного контролю в галузі насінництва та розсадництва розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

1) Головний державний інспектор України з насінництва - начальник Української державної насіннєвої інспекції, державний інспектор України з розсадництва - начальник Української державної інспекції, Головний державний інспектор України з квітково-декоративної о насінництва та розсадництва - начальник Української державної квітково-декоративної насіннєвої інспекції. Головний державний Інспектор України з лісового насінництва - начальник Української державної лісонасіннєвої інспекції - штраф на громадян до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) головні державні інспектори з насінництва Автономної Республіки Крим, областей, районів і міст, головні державні інспектори з лісового насінництва - начальники зональних лісонасіннєвих інспекцій - штраф на громадян до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

3) державні інспектори з насінництва державних насіннєвих інспекцій, державні інспектори з розсадництва державної помологічно-амнелоїрафічної Інспекції, державні інспектори з квітково-декоративного насінництва та розсадництва державної квітково-декоративної насіннєвої інспекції, державні інспектори з лісового насінництва державних лісонасіннєвих інспекцій - штраф на громадян до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 238 згідно з Законом України від 17.11.99 p. № 1228-XIV; у редакції Закону України від 17.06.2004 р.№ 1805-ІV)

(1) Органи державного контролю в галузі насінництва та розсадництва складають чотири державні інспекції - Українська державна насіннєва інспекція. Українська державна помологічно-ампелографічна інспекція. Українська державна квітково-декоративна насіннєва інспекції та Українська державна лісонасіннєва інспекція. Всі чотири входять до системи спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади - Державної інспекції сільського господарства України.

(2) Згідно статті 238-3 цього Кодексу зазначені інспекції розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням порядку та умов ведення насінництва та розсадництва (стаття 104і).

Вичерпний перелік посадових осіб, уповноважених від імені органів державного контролю в галузі насінництва та розсадництва розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення, наведено в частині другій коментованої статті.

Стаття 238/4. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади у сфері захисту рослин

Спеціально уповноважені органи виконавчої влади у сфері захисту рослин розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про захист рослин (стаття 83і), а також щодо невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері захисту рослин (етап я 188").

Від імені органів, зазначених у цій статті, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право:

1) Головний державний інспектор захисту рослин України і його заступники - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) головні державні інспектори захисту рослин Автономної Республіки Крим, областей та їх заступники - штраф на громадян до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

3) головні державні інспектори захисту рослин районів - штраф на громадян до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(Доповнено статтею 2384 згідно із Законом України від 11.01.2000 р. № 1368-ХІУ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 14.03.2007 р. № 736-У)

(1) Центральним у системі органів у сфері захисту рослин є Державна ветеринарна та фіто-санітарна служба України (також див. коментар до статті 238-2 цього Кодексу). В її межах діє Головна державна інспекція із захисту рослин України. Відповідно до статті 238-4 цього Кодексу органи у сфері захисту рослин розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про захист рослин (стаття 83і). а також щодо невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноважених органів виконавчої влади у сфері захисту рослин (стаття 188 ). Від імені Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України мають право діяти інспектори Головної державної інспекції із захисту рослин України щодо розгляду справ про зазначені у частині першій цієї статті адміністративні правопорушення та накладати відповідні адміністративні стягнення у виді штрафу.

Стаття 239. Спеціально уповноважені органи виконавчої влади н галузях водного господарства, геології та використання надр
Стаття 240. Органи рибоохорони
Стаття 241. Органи лісового господарства
Стаття 242. Органи мисливського господарства
Стаття 243. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації
Стаття 244. Органи Міністерства аграрної політики України
Стаття 244/1. Органи, які здійснюють державний пробірний контроль
Стаття 244/2. Органи Пенсійного фонду України
Стаття 244/3. Органи державної статистики
Стаття 244/4. Органи виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru