Право / Науково-практичний коментар Кодексу України про адміністративні правопорушення - Пєтков С.В.
Органи, які здійснюють державний пробірний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням встановленого порядку виробництва, використання та реалізації дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (частина друга статті 189 і).
Від імені органів, які здійснюють державний пробірний контроль, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право голова Державної пробірної служби та його заступники.
(Доповнено статтею 244і згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 03.04.86 р. № 2010-ХІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР; у редакції Закону України від 21.09.2000 p. № 1986-ІІІ)
( І ) Відповідно до Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" державний пробірний контроль за якістю дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, виробів з них та матеріалів, що містять дорогоцінні метали, за виконанням операцій із зазначеними цінностями здійснюють Міністерство фінансів України та підпорядковані йому органи, зокрема. Державна пробірна служба України.
Згідно статті 244-1 цього Кодексу, органи, які здійснюють державний пробірний контроль, розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням встановленого порядку виробництва, використання та реалізації дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (частина друга статті 189і).
Важливо зауважити, що від імені органів, які здійснюють державний пробірний контроль, розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право тільки голова Державної пробірної служби України та його заступники.
Стаття 244/2. Органи Пенсійного фонду України
Органи Пенсійного фонду України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушеннями законодавства про збір та облік єдиного внеску па загальнообов'язкове державне соціальне страхування і загальнообов'язкове державне лея-сійне страхування (стаття 165 ) та з перешкоджанням уповноваженим особам Пенсійного фонду України у проведенні перевірок (стаття І8823).
Від імені органів Пенсійного фонду України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право Голова правління Пенсійного фонду України, його заступники, начальники головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та їх заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах та їх заступники.
(Доповнено статтею 244 згідно із Законом України від 16.10.92 р. № 2704-ХІІ; із змінами, внесеними згідно із заковами України від 13.07.95 p. № 305/95-ВР, від 16.01.2003 р. № 429-ІV, від 17.11.2005 р. № 3108-ІV, від 08.07.2010 p. № 2464-VI)
(1) Стаття 244-2 КУАП визначає підвідомчість справ про адмінправопорушення органам Пенсійного фонду. Так, органи Пенсійного фонду України розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушеннями законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (стаття 165 і) та з перешкоджанням уповноваженим особам Пенсійного фонду України у проведенні перевірок (стаття 188"3).
Від імені органів Пенсійного фонду України розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право Голова правління Пенсійного фонду України, його заступники, начальники головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та їх заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах та їх заступники.
Стаття 244/3. Органи державної статистики
Стаття 244/4. Органи виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів
Стаття 244/5. Органи державного контролю за цінами
Стаття 244/6. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю
Стаття 244/7. Органи виконавчої влади у сфері стандартизації, метрологи та сертифікації
Стаття 244/8. Органи державного контролю за якістю лікарських засобів та умовами їх виробництва
Стаття 244/9. Органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Стаття 244/10. Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
Стаття 244/11. Органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності