• Особливості та класифікація споживчого кредиту.
• Порядок надання і погашення споживчого короткострокового кредиту на поточні потреби.
• Револьверні кредити фізичних осіб.
• Порядок надання і погашення довгострокового споживчого кредиту.
• Особливості іпотечного кредитування.
Список рекомендованих джерел і літератури
1. Банківська справа: Теорія і практика: Навч. посіб. / С. М. Подік, В. І. Ігнатенко; За ред. С. М. Подіка. - К.: ФАДА, ЛТД, 2006.
2. Банківські операції: Підручник / А. М. Мороз, М. І. Салук, М. Ф. Пуховкіна та ін.; За ред. д-ра екон. наук, проф. А. М. Мороза. - 2-ге вид., випр. і доп. - К.: КНЕУ, 2002. - 476 с.
3. Васюренко О. В. Банківські операції: Навч. посіб. - 5-те вид., перероб. і доп. - К.: Знання, 2006. - 311 с.
4. Господарський кодекс України. - К.: Парламентське вид-во, 2004. -192 с.
5. Гроші та кредит: Підручник / М. І. Савлук, А. М. Мороз, М. Ф. Пуховкіна та ін.; За заг. ред. М. І, Савлука. - К.: КНЕУ, 2001. - 602 с.
6. Закон України "Про банки і банківську діяльність" від 07.12.2000 р.
7. Закон України "Про банкрутство" від 14.05.92 р.
8. Закон України "Про заставу" від 02.10.92 р.
9. Закон України "Про іпотеку" від 05.06.2003 р.
10. Закон України "Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати" від 19.08.2003 р.
11. Операції комерційних банків / Р. Коцовська, В. Ричаківська, Г. Табачук, Я. Грудзевич, М. Вознюк. - 3-тє вид. - К.: Алерта; Львів: ЛБІ НБУ, 2003. -500 с.
12. Пересада А. А., Майорова Т. В. Інвестиційне кредитування: Навч. посібник. - К.: КНЕУ, 2002. - 271 с.
13. Прокопенко І. Ф., Ганін В. І., Соляр В. В., Маслов С. І. Основи банківської справи: Навч. посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2005. -410 с.
14. Словник банківських термінів. Банківська справа: термінологічний словник / А. Загородній, О. Сліпушко, Г. Вознюк, Т. Смовженко. - К.: Вид-во "Аконіт", 2000. - 596 с.
15. Цивільний Кодекс України: Офіційне видання. - К.: Атіка, 2004. - 416 с.
Глосарій
Іпотека – вид забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном, що залишається у володінні та користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотекодержатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника. Іпотечні активи - реформовані в консолідований іпотечний борг зобов'язання (за договорами про іпотечний кредит) здійснювати платежі в рахунок погашення основного зобов'язання протягом строку обігу сертифікатів. Іпотечні активи мають вартість, ціну придбання та строк існування. Іпотечний кредит - це правовідносини, які виникають на підставі договору про іпотечний кредит між кредитодавцем та боржником із приводу надання коштів у користування з установленням іпотеки. Іпотечний пул - об'єднання іпотек за іпотечними договорами, що забезпечує виконання основних зобов'язань, реформованих у консолідований іпотечний борг.
Іпотечний сертифікат – це особливий вид цінних паперів, забезпечених іпотечними активами або іпотекою.
Керуючий іпотекою – банк, який здійснює обслуговування іпотечних активів.
Консолідований іпотечний борг – зобов'язання за договорами про іпотечний кредит, реформовані кредитором.
Кредит револьверний — багаторазово поновлювальний кредит, що надається в межах установленого ліміту автоматично – без додаткових переговорів між сторонами кредитної угоди.
Основне зобов'язання (відповідно до Закону України "Про іпотеку") – зобов'язання боржника за договорами позики, кредиту, купівлі-продажу, лізингу, а також зобов'язання, яке виникає з інших підстав, виконання якого забезпечене іпотекою.
Споживчий кредит – кредит, що надається банком фізичній особі для придбання предметів особистого споживання, переважно тривалого користування.
Управитель – фінансова установа, яка діє від свого імені, здійснюючи управління іпотечними активами в інтересах установника управління іпотечними активами.
Управління іпотечними активами – цивільно-правові відносини при здійсненні юридичних і фактичних дій щодо розпорядження платежами за іпотечними активами від свого імені, за рахунок та в інтересах установників управління майном.
Установник – власник іпотечних активів, які він передає в управління управителеві.
Частки іпотечних активів – зобов'язання за окремими договорами про іпотечний кредит, які входять до консолідованого іпотечного боргу.
4.4.2. Порядок надання і погашення споживчого короткострокового кредиту на поточні потреби
4.4.3. Револьверні кредити фізичних осіб
4.4.4. Порядок надання і погашення довгострокового споживчого кредиту
4.4.5. Особливості іпотечного кредитування
ТЕМА 4.5. НАДАННЯ БАНКАМИ ЛІЗИНГОВОГО КРЕДИТУ
4.5.1. Суть і види лізингу
4.5.2. Фінансовий лізинг як форма довгострокового кредиту
4.5.3. Етапи процесу лізингового кредитування
4.5.4. Розрахунок і оплата лізингових платежів