Географія промислових комплексів - Іщук С.І. - Ковельський промисловий вузол

Розвивається як багатогалузеве утворення на території обласного центру - міста Рівне (249 тис. осіб), прилеглих до нього поселень, а також охоплює промисловий центр Здолбунів. До основних галузей спеціалізації промислового вузла належать: машинобудування і металообробка (виробництво високовольтної апаратури, тракторних агрегатів, торгового устаткування), виробництво будівельних матеріалів і будівельна індустрія (виробниче об'єднання "Рівнезалізобетон", комбінати домобудівельний і великопанельного домобудівництва, цементно-шиферний комбінат (Здолбунів), деревообробна (виробниче об'єднання "Рівнедерев"), легка (льонокомбінат, фабрики швейна і нетканих матеріалів), харчова (сушильно-консервний, молочний заводи, м'ясокомбінат, кондитерська фабрика, хлібокомбінат).

Луцький промисловий вузол

Розміщений у межах території обласного центру та його околиць. Окрім Луцька (209 тис. осіб), до складу вузла входить промисловий центр Ківерці та інші невеликі приміські поселення, які мають з обласним центром тісні виробничі й трудові зв'язки. Профілюючими галузями промислового вузла є машинобудівна і металообробна, харчова і легка. Розвинені також галузі деревообробки (меблева промисловість) та виробництво будівельних матеріалів. Підприємства машинобудування спеціалізуються на випуску автомобілів, призначених для використання в районах з погіршеними дорогами. Випускаються також підшипники, електроапаратура, машини й обладнання для комунального господарства та електротермомеханічні прилади.

Харчова промисловість представлена молочною, м'ясною, цукровою, консервною, кондитерською, пивоварною та іншими галузями. До головних галузей легкої промисловості належать швейна (виробниче об'єднання "Волинь"), взуттєва, виробництво синтетичних шкір, шовку, льоноволокна. Промисловість будівельних матеріалів представлена картонно-рубероїдним підприємством, заводами залізобетонних виробів, будівельних конструкцій і деталей, цегельними заводами. Основні хімічні підприємства - завод виробів із пластмас і фабрика "Спектр". У Луцьку працюють меблева фабрика, завод культурно-побутових виробів, промкомбінат, а у Ківерцях - деревообробний комбінат, заводи ремонтно-механічний, "Лісмаш" та ін.

Ковельський промисловий вузол

Розташований на важливих залізничних шляхах, через які Україна має зв'язки із сусідніми

зарубіжними країнами. За чисельністю населення Ковель посідає друге місце після обласного центру (66 тис. осіб). Промисловий вузол сформувався як транспортно-промислове утворення з підприємствами з обслуговування залізничного транспорту та низкою об'єктів, що належать до різних галузей промисловості. Основні промислові підприємства вузла - заводи сільськогосподарського машинобудування, залізобетонних виробів, льонопереробний, сироробний, крохмальний, продтоварів, м'ясокомбінат, хлібокомбінат та ін. Розвинена деревообробна промисловість, швейна та виробництво культтоварів. У межах цього вузла функціонують лісозаготівельні об'єкти, вони постачають деревину деревообробному комбінату.

Оскільки Ковельський промисловий вузол розміщений на території, що має сприятливі внутрішні та зовнішні умови для розвитку спеціальних (вільних) економічних зон, його розвиток може бути підсилений шляхом реалізації проекту ВЕЗ "Інтернорт-Ковель". Для цього передбачається залучення значних інвестицій для їх використання з метою активізації підприємницької діяльності.

Промислові центри району - невеликі міста з населенням від 15-20 до 50 тис. осіб. Значними промисловими центрами є Дубно, Костопіль, Сарни, Володимир-Волинський, Ківерці, Нововолинськ. У галузевій структурі промислових центрів домінують галузі легкої, харчової, деревообробної промисловостей, а також виробництво будівельних матеріалів.

СЛОВНИК ТЕРМІНІВ І ПОНЯТЬ
ЛІТЕРАТУРА








© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru