Птщемлечник фишера
Родина Лілійні
Ніжними білими квітками рястка фішерова проводжає весну і зустрічає літо - рослина цвіте в другій половині квітня - у травні. Сизувато-зелені лінійні прикореневі листки в неї коротші за квітконосне стебло, яке буває до 35 см заввишки; закінчується воно китицею з 1525 квіток. Білі листочки оцвітини мають посередині вузеньку зелену смужку. Шість тичинок на плоских нитках, стовпчик теж нитковид-ний Плід - коробочка. Рослина належить до ефемероїдів, має яйцевидну цибулину. Серед степового травостою росте розсіяно. На відслоненнях, де рослинність розріджена, займає цілі ділянки. Росте тільки в південній частині степової зони. Листки в неї однакової довжини з квітконосним стеблом, яке заввишки до 20 см. Рослина декоративна, має великі білі квітки, зібрані в щитковидне суцвіття.
Самосил білоповстистий
Дубровник белоеойлочньїй
Родина губоцвітні
До утворення плодоносних пагонів рослина залишається приземкуватою, до 5 см заввишки. Помітною її робить білуватий колір від тонкоповстистого опушення. З появою плодоносних пагонів рослини досягають заввишки до 35 см. Цей багаторічний півкущик має здерев'янілі біля основи пагони і сидячі зарубчасті із загорненими донизу краями листки. Стрижневий корінь заглиблюється в землю до 1 м. Коренева система має багато бічних і додаткових коренів. Надземних пагонів розвивається до 25. Невеликі кремувато-білі квітки зібрані в кільця, які утворюють волотисто-щитковидне суцвіття на кінцях стебел. Двогубий віночок здається одногубим, бо верхня губа зростається з нижньою. Пагони, що виростають восени, перезимовують. Плід - чо-тиригорішковий Цвіте майже місяць, у липні-серпні. Рослина характерна для кам'янистих степів, відслонень, приморських черепашкових пересипів. Зустрічається і на сухих степових місцях. Росте в Степу, Криму, зрідка в південній частині Лісостепу.
Синяк російський
Синяк руський
Родина Шорстколисті
Над травами високо підносяться рівні суцвіття синяка російського. Рослина густо вкрита м'якими білуватими волосками і жорсткими довгими щетинками, які допомагають їй переносити посуху. Міцний веретеновидний корінь постачає воду з глибоких шарів ґрунту. Вузько-ланцетні прикореневі листки зібрані густою розеткою, до основи вони звужені в черешки, стеблові лінійні листки - сидячі. Трубчасто-лійковидний пурпуровий віночок зовні опушений, 5-роздільна чашечка жорстковолосиста. Квітки зібрані в густі короткі завійки, що утворюють довге верхівкове колосовидне суцвіття. Рослина дворічна, цвіте в червні-серпні. Для степових і лісостепових районів - звичайна рослина. Росте групами, рідше поодиноко. Зустрічається на степових схилах, сухих луках, лісових галявинах, іноді в соснових лісах. Зрідка заходить у південну частину Полісся і в гірський Крим. Добра медоносна рослина. З кори коренів можна добувати карміново-червону фарбу.
Скереда галузиста
Скерда ветвистая
Родина Складноцвіті
То поодинці, то утворюючи розріджені зарості, зустрічається в степу ця рослина. Стебло в неї прямостояче, тонко-ребристе, дуже розгалужене від самої основи. Угорі опушене густо, нижче - розсіяне. Листки вузькі, із загорнутими донизу краями. Кошики з жовтими квітками утворюють досить густе волотисте суцвіття. Листочки обгортки вкриті щетинками. Веретеновидні сім'янки з білим блискучим чубком, що сприяє їхньому розповсюдженню. Рослина запилюється комахами, можливе самозапилення. Цвіте в травні- червні. Однорічна степова рослина, що росте тільки на крайньому півдні Степу. На бідних щебенястих ґрунтах виростає до 10-15 см, а на степових чорноземах - до 50 см заввишки.
Синяк російський
Скереда галузиста
Сокирки волотисті
Спориш пісковий
Стоколос прибережний
Суниці зелені, полуниці
Таволга звіробоєлиста
Терен степовий
Тонконіг вузьколистий