Основи готельної справи - Руденко В.П. - Екзотичні готелі світу

(довідковий)

Екзотичні готелі світу

Щорічно професійний журнал Institutional Investor ("Інвестор-початківець"), аналізуючи результати роботи готелів світу шляхом опитування ділових людей, що проводять більше половини року в готелях різних континентів, визначає найкращі з них.

Найбільшим готелем світу залишається ,JMGM Grand" у Лас-Вегасі (Невада, США). Його номерний фонд становить 5005 номерів для гостей. Готель складається з 4-х тридцятиповерхових башт і займає 45,3 га. Конференц-зал готелю розрахований на 15,2 тис. місць. Тематичний парк -13,3 га. Казино має площу 5793 м2 і складається з чотирьох окремих залів. Установлених ігрових автоматів налічується тисячі.

Найстарішим готелем Європи вважають готель '"Drei Konige am Rhein" у місті Базелі. Перші клієнти, як повідомляють хроніки того часу, переступили через його поріг ще в 1026 р.

Найбільший готельний вестибуль (довжина 107 метрів, а ширина 49 метрів при висоті стель 52 метри) має готель "Хайат-Ридженсі" в Сан-Франциско.

Готелем на колесах, як і раніше, вважається "Східний експрес Париж-Стамбул". Його довжина становить 501 метр.

Найвисокогірнішим готелем у світі є готель "Вигляд на Еверест", який гніздиться на одному із хребтів Гімалаїв. Збудований він неподалік від селища Начме (Непал) на висоті 3960 м. За ясної погоди з нього відкривається приголомшливий вид на Еверест. Не дивно, що в цьому готелі найпопулярнішим замовленням у номер є кисень ($1 за хвилину). 80% відвідувачів цього готелю страждають на нудоту, головний біль і безсоння; але він не простоює.

Найдорожчі апартаменти - у Penthouse Suite в готелі Martinez у Каннах, де за ночівлю в апартаментах із чотирма спальнями і терасами з джакузі клієнт сплачує $37200. У Гонконгу відкрився готель Swisshorn Gold Palace, в якому за $26000 можна провести добу в золотих апартаментах. Тут ліжка, ванни, унітази, стіни, стеля, люстри, тумбочки і всі дрібниці декоровані золотом. На оздоблення апартаментів було витрачено понад 2 тонни дорогоцінного металу. Будівельні роботи провадилися впродовж 5 років і обійшлися в 50 млн. доларів. Автором ідеї золотого готелю став мільйонер-ювелір Лам Сайвін, якого надихнув китайський імператор династії Хань, що пообіцяв збудувати палац із чистого золота для своєї коханої дружини.

Найдовший басейн розташований у готелі "Хайат-Ридженсі Керо-мар" в Пуерто-Рико. Довжина його 541 метр. Загальна площа 1,8 га. Басейн складається із 5-ти з'єднаних водяними гірками секцій і оточений тропічним ландшафтом з 14-ма водоспадами.

Найбільша кількість фонтанів прикрашає територію готелю "Бела-джио" в Лас-Вегасі (Невада, США). Гарне штучне озеро оточене тисячею фонтанів, що викидають свої струмені на 74 метри вгору. Роботу фонтанів регулює комп'ютер. У вечірні та нічні години включають підсвітлення, що складається з 4-х тисяч різнокольорових лампочок у супроводі стерео- та кольоромузики.

Найбільший автопарк "Ролс-Ройсів" має "Пенінсуло Груп", що володіє розгалуженою мережею готелів в усьому світі. Перші 7 "Ролс-Ройсів" моделі "Срібна тінь" були придбані ще в 1970 р. Відтоді компанія закупила 50 автомобілів цієї фірми. Останнє придбання - 9 автомашин моделі "Срібна шпора". Гонконзька філія компанії має автопарк із 14-ти "Ролс-Ройсів" (13 - "Срібна шпора" і один "Фантом-2" 1934 року випуску).

Перший у світі музичний готель відкрився на узбережжі Кута, на півдні острова Балик. Назва цього готелю "Hard Rock Beach Club" ("Храм рок-музики") - свідчить сама за себе: готель орієнтується на сучасну музику і швидко став популярним, особливо серед молоді.

417 номерів розташовані в декількох корпусах, кожний із яких оформлений в особливому музичному стилі: рок-н-рол, блюз, реґґі та альтернатива. У кожному номері до послуг клієнтів аудіоавтомати. Оригінально оформлений відкритий зал перед стійкою портьє. Стіни прикрашені речами рок-зірок, а в центрі встановлений екран, на якому практично цілодобово демонструються музичні відеокліпи. На сцені організовуються концерти живої музики. В готелі цілодобово працює радіостанція, яка постійно повідомляє різноманітну інформацію. Відвідувачі готелю можуть записати власний музичний альбом у професійній студії. В центрі величезного басейну, розташованого на пляжі, є піщаний острів з естрадою.

Проживання в цьому готелі не з дешевих - від $150 на добу за номер. Але вільних місць практично не буває.

Найоригінальніший готель Тунісу знаходиться на межі з пустелею Сахарою. Будівлі належать якомусь місцевому племені і дуже схожі на гігантські бочки. Є "бочки" діаметром 2-3 метри і довжиною 3-4 метри. Зроблені вони з каменю, обмащені глиною. Двері-дірки діаметром 50 см. Обслуговують гостей жителі пустелі - бедуїни.

У Лас-Вегасі (Невада, США), як ніде, зосереджено 16 "тематичних" готелів, чий зовнішній вигляд та інтер' єр відтворює різні місця та епохи від "Острова скарбів" до "середньовічної Венеції".

Саме завдяки рекламі туристи знають, що найнезвичайнішим готелем світу є "Treetops Hotel' ("Готель на верхівках дерев") в одному із природних парків Кенії. Унікальність готелю в тому, що він буквально стоїть на верхівках дерев і з його вікон можна спостерігати, як дикі тварини збираються до водопою.

У Німеччині збудували перший у світі "висячий" готель. Готель підвісили в повітрі на високій міцній опорі, а знизу до нього причепили декілька гілок, так, що зсередини здається, ніби будинок стоїть на дереві. Будівля має п'ять невеличких кімнаток, які з'єднані між собою проходами. У них, звичайно, не побігаєш, але спокійно пообідати і відпочити можна. Щоб тарілки та інші предмети не падали під час трапези на підлогу (будівлю постійно хитає в різні боки, як справжнє гніздо), їх прикручують до столу, а стільчики і столи прибиті до підлоги. Однак для того, щоб потрапити всередину, потрібно бути справжнім акробатом, адже лізуть в готель по підвісній драбині. Приміщення розраховане на чотирьох осіб, які, за бажанням, можуть залишитися переночувати в готелі, щоб відчути справжню "пташину" романтику. Коштує таке "задоволення" від 190 доларів за одну особу. Охочих відвідати "готель-гніздо" хоч відбавляй.

П' ятизірковий готель Ariau Amazon Tower Lodge споруджений на гілках амазонських джунглів неподалік від міста Манаус. До своїх номерів-шпаківень туристи добираються навісними містками і сходами. Готель складається із башт, найвищою серед яких є "башта Тарзана", що користується шаленим попитом серед зірок політики, шоу-бізнесу та ін. Ін-тер' єри виконані в бразильському стилі. Номер для молодят найреспек-табельніший: він розташований на висоті 60 метрів над річкою, в якій кишать крокодили, піраньї та анаконди. Під час сезону дощів рівень води піднімається на 20-25 метрів.

Перший у світі підводний готель "Jules Undersea Lodge" ("Підводне житло Жуля") розміщений на глибині 6,5 м біля берега Флориди. Він переобладнаний із застарілої наукової лабораторії з океанологічних досліджень. Загальна житлова площа - 90 квадратних метрів. І тільки два номери, куди 30-метровим шлангом подається повітря. Дістатися до готелю можна тільки з допомогою акваланга, який знімають у передпокої. Тут є душ, мікрохвильова піч, холодильник, відеомагнітофон, телефон, 107-сантиметровий ілюмінатор навпроти ліжка. Вийти з готелю можна й без акваланга. Мінімальний термін перебування - 3 години. Вартість за добу становить 395 доларів. Деякі клієнти тут навіть влаштовували весілля, де їх очікували шампанське, солодощі і квіти.

Аналогічний підводний готель існує на дні Перської затоки в державі Бахрейн. Він налічує шість корпусів, сполучених між собою оригінальними переходами. Всередину готелю можна потрапити лише у спеціальних прозорих ліфтах, які опускають любителів екзотики в море.

Не позбавлений оригінальності й готель у місті Тромсі в Норвегії. Біля під' їзду зустрічає швейцар у національному лапландському костюмі: синя шапка, на ній великий, немов м' яч, помпон. Тут же, також у національному одязі, жінка-лапландка. І хоча одяг швейцарів розрахований на іноземних туристів (у місті одягаються сучасно), все ж це вже створює відповідний настрій. У готелі є одне невеличке нововведення: номери не мають... номерів. На дверях (щоб не плутали клієнти) вказані назви різних норвезьких островів - Квальо, Ян-Майнен, Вествогей та ін.

Особливий інтерес мають японські готелі рьокани. Це, якщо можна так висловитися, своєрідні "антиготелі". Тут все навпаки. Наприклад, якщо у звичайному готелі, збираючись на вечерю, ви одягаєте костюм і виходите в ресторан. Парфуми, ванна, гоління - все це ви робите у себе в номері. А в рьокані гості миються разом, а вечеряють кожний у своєму номері. На вечерю (чи обід) не одягаються, а роздягаються. Точніше, перевдягаються в кімоно, в ньому легше та вільніше, ніж у костюмі. Входи у звичні готелі яскраво освітлені, прикрашені різноманітними рекламами, а в рьокані темна загорожа (переважно, садова), до парадного входу веде слабо освітлена стежина. Біля входу на підлозі - м'які туфлі. Жодних ключів вам не дадуть - кімнати не зачиняються. Кожний номер має персональну назву: "Гора", "Дерево", "Озеро" тощо. Гість готелю не обирає, куди йому поселитися, за нього це вирішує господар. Вважається, що власник рьокану приймає Вас у себе вдома, бо ви не клієнт, а гість. Немає також і меню. Гостей навіть годують за вказівкою господаря. І про ціну страв ви дізнаєтесь тільки тоді, коли настане момент підбивати підсумки за весь час перебування. Несподіванки продовжуються, коли ви заходите до свого номеру: кімната порожня, в ній нічого немає. І постіль, і їжу вам приносять щоразу нову й іншу.

Неодмінною і дуже важливою частиною рьокану є фуро - національна японська лазня. Фуро працює, як правило, на гарячому мінеральному джерелі. У деяких купальнях через спеціальні канали можна випливати в сад, на особливі тераси та ін. Старих дерев' яних, схожих на великі бочки фуро зараз залишилося дуже мало. В багатьох таких купальнях можна прийняти ароматичні ванни - з гвоздики, жасмину тощо.

У Нідерландах знаходиться найвищий у світі плаваючий готель. Цей комфортабельний п' ятиповерховий "корабель" курсує між причалами Амстердама і створює повну ілюзію морської подорожі.

У Сингапурі знаходиться найвищий готель світу "Уестін Стамфорд", збудований у 1980-86 роках. Його висота становить 226, 13 м, а налічує він 73 поверхи. На 69-71 поверхах розташовані ресторан і бар - найвище розміщені у світі.

Першим готелем, який надавав послуги розміщення тільки жінкам, став готель "Артемізія" в Берліні. Пізніше до такого обслуговування долучився і гамбурзький готель "Хансетин". Обслуговуючий персонал цих готелів складається виключно з жінок. В інтер'єрі, дизайні використані кращі досягнення відомих художників-декораторів - жінок. Такі запити на готельні послуги слабкою статтю мотивовані сексуальними домаганнями з боку чоловіків, шумом, п' яними оргіями та іншими незручностями, що заважають відпочинку.

Один із токійських готелів, місткістю 1300 номерів, пропонує найшвидший сервіс у світі. Максимальний час, який затрачає гість на оформлення, оплату номера, отримання ключів та ін. - 45 секунд. Усе здійснюється автоматично, з допомогою спеціальних відеоконтрольних приладів.

Готелем третього тисячоліття став готельний комплекс "Chicago Beach Resort", розташований на узбережжі Перської затоки на площі близько 30 км2 (75 акрів). Основним компонентом комплексу є п'ятизірковий "Resort Hotel" із чудовим номерним фондом, місцями відпочинку, центрами для проведення банкетів і конференцій, віддаленим від основної будівлі аквапарком, 21 віллою (luxury) і "Баштою-Готелем" ("Tower Hotel'), що ззовні нагадує гігантське вітрило. Весь цей комплекс розташований на штучному острові. В будівлі висотою близько 321 м міститься 200 надроз-кішних (superluxury) номерів. Отже, "Tower Hotef" не тільки перший готель, спрямований у третє тисячоліття, але й найвища готельна будівля.

Клієнти, що зупиняються в готелі, добираються до острова трьома шляхами: скориставшись 280-метровим "горбатим мостом", що розкинувся між берегом і готелем; з допомогою яхти чи вертольота, які курсують постійно, а для приземлення останнього навіть пристосований спеціальний майданчик на висоті 212 м над рівнем моря. Готельний атріум, що пронизує "Towef" наскрізь по вертикалі, також найвищий у світі. З ресторанів і барів, розташованих безпосередньо біля вершини будівлі, клієнти можуть оглядати не тільки Перську затоку, але й еміратські держави аж до Оману. Вікна номерного фонду виходять на затоку, а всі номери декоровані і прикрашені коштовними антикварними скульптурами, картинами та видатними творами сучасних художників.

Великим попитом у туристів користуються крижані готелі, які щороку будуються зі снігу і льоду в північних країнах нашої планети (Канаді, Фінляндії, Швеції, Норвегії) та у високогірних районах Чилі, Австрії, Румунії та ін.

До послуг клієнтів крижаного готелю у Квебеку (Канада) 32 кімнати, дві виставкові зали крижаних скульптур, два бари. Є кінотеатр і маленька церква, де вінчаються романтики. На спорудження цієї краси використовують понад 12 тонн снігу і 400 тонн льоду. Температура в кімнатах сягає -5 оС. Ліжка, як і всі меблі, зроблені з льоду. Зверху - дерев'яний настил, матрац і ведмежі шкіри. Спати пропонують у спальному мішку. Ніч у такому готелі коштує до 300 дол. США. Навіть чарки у барах готелю виготовлені з льоду. Найбільшим попитом користується горілка та коктейлі з неї. Готель функціонує до початку квітня, а з першим весняним промінням починає танути. Усіх гостей запрошують наступного року знову завітати у новий готель, оскільки пізньої осені будівництво готелю починається з нуля.

На австрійському гірськолижному курорті Кітцбюель створене селище Alpeniglu Village, в якому на висоті 1600 м над рівнем моря збудовані іглу-вітальні, крижана церква, ресторан з льоду та іглу-готель на 24 місця. Селище прикрашають численні крижані скульптури. Вартість ночівлі - 90 євро з особи.

Клієнтам готелю Propeller Island City Lodge ("Міський будиночок із пропелером") у Берліні пропонують на вибір 30 оригінальних кімнат, жодна з яких не повторюється. Цей готель - витвір фантазії німецького художника і музиканта Ларса Строшена та його однодумців. Усі кімнати виконані вручну. Кожна кімната має свою назву: наприклад, в кімнаті "Догори ногами" всі меблі прикріплені до стелі. Ліжко, звичайно, є, але воно замасковане під підлогою. В одній із кімнат ліжка виконані у формі трун, в іншій - клієнт відчує себе мешканцем лісу, в третій - стане причетним до епохи Леонардо да Вінчі з її дивними машинами та механізмами, в четвертій - доторкнеться до пристроїв середньовічних катувань, в п' ятій - його заспокоять хмари і м' яке світло, в шостій - готуватиметься до втечі з тюремної камери тощо. На оформлення цих неповторних 30 номерів власник витратив п'ять років. Окрім кімнат, у цьому дивному готелі є галерея, заповнена творами самого Ларса Строшена.

В Австралії можна оселитися в єдиному в світі підземному готелі Desert Cave Hotel, розташованому в пустелі Кубер Педі в районі опалових родовищ. Для місцевих мешканців підземні житла - єдиний порятунок від гарячого і дуже сухого повітря пустелі, де практично не буває опадів, а температура влітку може сягати +47 оС. Під землею вона значно нижча - 22-26 оС. До послуг туристів 19 номерів, де можна відпочити, почитати, поїсти, скористатися послугами Інтернету.

В Австрії відкрився готель, зроблений із каналізаційних труб. Das-parkhotel розташований в парку на березі Дунаю (поблизу Лінца). Труба має діаметр 2 метри, важить 9 тонн і має невеликі віконця у стелі для циркуляції повітря, а також ліжко та електричну розетку. Стіна декорована яскраво і сучасно. Виписуючись з готелю, клієнт сплачує стільки, скільки вважає за необхідне. В "каналізаційному" готелі немає ванних кімнат. Перші такі три номери розташовані неподалік від громадських душових, барів і кафе. Такі міні-готелі легко можна розташовувати на територіях міських парків чи в місцях проведення рок-фестивалів під відкритим небом.

На Алясці є справжній готель на колесах "Аврора-Експрес". Всі номери виконані у стилі минулого століття. Та й вагони, хоча чудово відре-ставровані, намотали не одну тисячу миль дорогами США. Кожний номер - витвір дизайнерського мистецтва. Наприклад, номер-купе National Domain оформлений у релігійно-церковному стилі. Родзинкою номера є скляний дах, через який можна і вдень, і вночі дивитись на небо, думаючи про високе.

Готелі-капсули вже понад 15 років користуються попитом серед малозабезпечених туристів у Японії. Розміри готельного номера 1,2 м завширшки і 2,2 м - у довжину. Готель має вигляд довгого коридору, по обидва боки якого - двері у крихітні номери, оснащені телевізором, будильником і кондиціонером. Зареєстрований гість здає свій одяг на зберігання, одержуючи натомість піжаму. В найдорожчому готелі цього класу, розташованому в Токіо (Японія), вартість проживання становить 40 дол. США, що нижче від вартості пересічної поїздки містом на таксі. Основними клієнтами "капсульних" готелів є чоловіки (жінок у такі готелі не пускають), що спізнилися на останній автобус чи електричку.

Болівійський White Beach Hotel збудований із кам'яної солі. Неподалік у давні часи тут було соляне озеро, яке пізніше висохло. Сировини для будівництва єдиного у світі соляного готелю залишилося достатньо. Він розташований високо в Андах.

Додаток Д
Система уніфікації послуг гостинності. Класифікація типів розміщення
Класифікація номерів
Класифікація видів із вікна
Додаток Е. Професійні обов'язки працівників готелів
Керуючий (директор, завідувач) готелем
Головний адміністратор (готелю)
Адміністратор готелю
Адміністратор черговий готелю
Швейцар
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru