Державний фінансовий контроль - Гуцаленко Л.В. - ПЕРЕДМОВА

Сучасний рівень розвитку економічних відносин в Україні, прагнення до постійного вдосконалення процесу управління передбачають необхідність наукового аналізу перетворень і розуміння та усвідомлення тих організаційно економічних механізмів, які використовуються державою під час здійснення своїх основних функцій. Найважливішою в цьому відношенні є створена система фінансово-економічного контролю, яка має забезпечити рівновагу та доцільність функціонування суспільства.

На основі світового досвіду побудови системи фінансового контролю викладено наукові засади загальної теорії контролю та організаційно-методологічні основи державного фінансового контролю в умовах ринкової економіки. В результаті дослідження нових соціально-економічних явищ організацію контролю економічних систем розглянуто за допомогою системного підходу через взаємодію її складових: суб'єктів контролю, підконтрольних об'єктів та контрольних дій.

Навчальний посібник "Державний фінансовий контроль" підготовлений відповідно до програми дисципліни "Державний фінансовий контроль", яку включено до навчального плану підготовки фахівців зі спеціальності "Облік і аудит". Під час засвоєння даної дисципліни студенти вчаться застосовувати на практиці теоретичні знання з фінансового обліку, податкового обліку, аналізу господарської діяльності, кваліфіковано використовувати у практичній діяльності сучасні форми і методи контролю, знаходити можливі шляхи вирішення поставлених проблем методики і організації контрольного процесу та їх вдосконалення, а також розвивати навички творчої праці та самостійного мислення.

Завдання дисципліни полягає у вивченні організаційних засад контрольно-ревізійної роботи, її правового та інформаційного забезпечення та набутті методичних навичок щодо здійснення контрольних процедур.

Метою даного курсу є опанування теоретичних основ контрольно-ревізійної діяльності, а також набуття навиків використання та застосування нормативно-правої бази, яка регулює контрольні функції контролюючих органів, що сприяє формуванню необхідних знань у майбутніх фахівців.

Самоконтроль за фаховим рівнем знань у навчальному процесі в умовах ринку праці є чи не найважливішим для студента, який хоче бути в майбутньому конкурентоспроможним спеціалістом. Щоб підсумковий контроль рівня знань з дисципліни "Державний фінансовий контроль" для студента був передбачуваним і об'єктивним, після кожної теми курсу наведено питання для обговорення та самоперевірки.

Навчальний посібник складається із вступу, навчальних матеріалів, необхідних для самостійного вивчення дисципліни, переліку літературних джерел та глосарію, які рекомендуються для підготовки практичних занять та самостійної роботи.

У посібнику розглянуто теорію та особливості проведення контрольних заходів щодо збереження та цільового використання державних коштів. Визначено органи що контролюють процеси збереження державних фінансів України, їх права та обов'язки.

Автори розділів: Л.В. Гуцаленко - кандидат економічних наук, доцент - передмова, розділи 2, 3, 5, 6, 7, 10, 15, 16; В.А. Дерій кандидат економічних наук, доцент - розділи 4, 8, 9, 11, 13, 15; М.М. Коцупатрий кандидат економічних наук, доцент - розділи 1, 12, 14 .

Розділ 1. Суть, предмет і метод державного фінансового контролю
1.1. Сутність, мета та завдання державного фінансового контролю
1.2. Види і форми здійснення державного фінансового контролю
1.3. Предмет і метод державного фінансового контролю
1.4. Принципи організації та здійснення державного фінансового контролю
Питання для обговорення та самоперевірки
Рекомендована література за розділом 1
Розділ 2. Органи державного фінансового контролю та їх характеристика
2.1. Характеристика органів державного фінансового контролю
2.2. Суб'єкти, які здійснюють зовнішній фінансовий контроль
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru