Платіжні системи - Пиріг С.О. - 2.2.3. Міжнародна платіжна система MasterCard International

Платіжна система MasterCard, яка була заснована наприкінці 40-х років минулого сторіччя, групою банків Сполучених Штатів Америки International, сьогодні є однією з двох найбільших банківських платіжних систем в усьому світі.

Рішення Bank of America видавати ліцензії на використанні карткової технології іншим банкам на проведення операцій з карткам" BankAmericard, спричинило утворення з кількох регіональних асоціацій і 1966 році Міжбанківської карткової асоціації — МКА, що отримала назву Interbank Cards Association (ICA), яка пізніше стала MasterCard International.

У 1966 році сімнадцять банкірів зустрілися в Нью-Йорку для того, щоб сформувати федерацію для взаємного обслуговування їх кредитних карток. Як тільки федерація стає формально оформленою, асоціація Interbank Cards Association (ICA) вводить символ "і" як його марку (рис. 2.18(D). На відміну від інших подібних організацій, на чолі ІСА не був один - єдиний банк. Асоціацією управляли комітети членів-банків. Вони разом встановлювали правила для авторизації, клірингу і врегулювання. Вони також розглянули аспекти, які стосуються маркетингу, безпеки і юридичної сторони в управлінні організацією.

Глобально організація почала розширюватися, як тільки зайняла тверді позиції у своєму регіоні. Так, у 1968 році ІСА розпочала формувати глобальну мережу, яка сьогодні існує в асоціації з Banco Nacional в Мексиці, уклала союз в Європі з Eurocard, а також відбулося приєднання перших японських учасників.

Багато країн взяли приклад з перших міжнародних членів асоціації і до кінця 1970-х років ІСА мала у своєму складі більш як 5000 фінансових установ, які обслуговували приблизно 36 мільйонів власних карток. У 1969 році прийнята нова назва Master Charge і графічне зображення (рис. 2.18©), щоб забезпечити більш сильну ідентифікацію марки. Нова торгова марка показує назву Master Charge, зосереджену між двома взаємозв'язаними кругами. Символ "і" збережений у меншому розмірі в правому кутку основи з метою безперервності асоціації з колишнім логотипом.

Оскільки організація стала транснаціональною, асоціація в 1979 році змінює свою назву Master Charge на MasterCard International, де на графічному зображенні символ "і" скасовується (рис. 2.18 ©, 2.20), [38].

У 1980 році число карток MasterCard, які були в обігу в США, зросло до 55 млн., а до кінця 1990 року до 90 млн. одиниць. У період між 1980 і

1991 роком загальний обсяг покупок за . системою MasterCard зріс з 10,4млрд. до майже 99 млрд.дол.

У 1981 році MasterCard представив першу програму золотої банківської картки, а в 1983 році MasterCard першим використовував лазерну голограму як елемент безпеки (рис. 2.19), [20]. Подальше

Зміна графічних зображень торгової марки

розширення карток MasterCard до Азії і Латинської Америки відбу-валося протягом 1980-х років. Так, у 1987 році картка MasterCard® стала першою платіжною карткою, випущеною в Китаї (КНР), а у 1988 році перша картка MasterCard була випущена в Радянському Союзі.

Першу банківську картку із смугою для гіідпнсу MasterCard випустила у 1989 році, а в 1990 році впровадила ко-брендингову стратегію компанії, де стала лідером в даному напрямі, а також було ввела сучаснішу торгову марку і систему ідентифікації (марка підтримує два взаємозв'язані круги з 23 горизонтальними лініями, для запису назв використовується шрифт sans-serif (курсив)).

MasterCard у партнерстві з Europay International у 1991 році запустили проект Maestro® - першу дійсно глобальну дебетову он-лайн програму, а в 1992 році система Maestro завершила < першу coast-to-coast національну дебетову он-лайн трансакцію в США. У цьому ж році три європейські "карткові компанії"" утворили компанію Europay International. Це нова європейська карткова платіжна система, яка отримала права на управління торговими марками EuroCard, Eurocheck MasterCard Int.

Рада директорів платіжної системи "MasterCard International" прийняла рішення про перехід на чіп-технології в 1994 році, у 1996 році з'явився EMV-стандарт, а в жовтні 1997 року перші пластикові картки MasterCard цього стандарту були випущені у Великобританії.

За словами представників "MasterCard Int", чіп-технології мають низку переваг порівняно з магнітною смугою: дозволяють підвищити рівень безпеки при трансакціях, завдяки чому знижується ймовірність шахрайства, зменшити операційні витрати, а також сприяють розвитку нових технологій, зокрема мобільній комерції.

MasterCard Global Service ® у 1996 році стала першою програмою, яка забезпечила власників кредитної картки телефонним доступом до основних надзвичайних і спеціальних послуг на 21 мові в 130 країнах (сьогодні в 196 країнах і на 46 мовах), і як частина глобального посилення

карта MasterCard

марки, MasterCard публікує свій збільшений логотип (рис. 2.18 ®). В цьому ж році MasterCard уклала контракт з AT&T про заміну його операційної інфраструктури мережі першим приватним проектом, який дозволить скоротити час на обробку запитів і понизить витрати.

У 1997 році MasterCard була першою платіжною організацією, яка встановила безавторизаційні ліміти у розмірі $50 для всіх випущених в США карток MasterCard, як для кредитних, так і для дебетових, і придбала 51% акцій Mondex International.

У 1998 році MasterCaraVCirras® ATM Network розширюється до Антарктики, а MasterCard і MYCAL Card Company (Агонії) анонсували першу світову міграцію від традиційних кредитних карток до

багатофункціональних чіпових карток на основі операційної системи MULTOS™.

У 1999 році Mondex™ e-cash і MULTOS стали першими комерційними продуктами, які будь-коли одержували найвищий рівень визнання від престижного ITSEC (Information Technology Security Evaluation Criteria -критерії оцінки безпеки інформаційних технологій) рейтингу безпеки і перша он-лайн покупка цінних паперів у казні США (U.S. Treasury Bond) була зроблена за карткою MasterCard [38].

У 2000 році MasterCard став першим в індустрії, хто встановив американське правило відсутності відповідальності за споживача від неправомірного використання платіжної картки.

У 2001 році MasterCard випускає першу непрямокутну картку mc2 Card і стає першою асоціацією платежів, яка активно підтримує всі платформи смарт-карток, дозволяючи членам системи випустити MasterCard, Maestro, Cirrus і брендові смарт-картки на MULTOS, JavaCard, або створюючи власні платформи.

MasterCard випускає як кредитні, так і дебетові картки.

картка 1984р виписку

До кредитних карток належать: MasterCarar Electronic - за допомогою цієї картки можна швидко і безпечно здійснювати покупки, одержувати готівку у всій мережі банкоматів MasterCard.

MasterCard^ Standart - має гнучку систему розрахунків, глобальну мережу прийому, цілодобовий доступ до коштів через банкомати, послуги MasterCard ® Global Service™ - надає цілодобову допомогу і консультації на більш ніж 30 мовах і інші послуги.

MasterCard® Gold — має підвищену купівельну спроможність, збільшений ліміт витрачання коштів і багато інших переваг.

MasterCarar Platinum - містить всі переваги карток Standard і Gold, плюс ще більший ліміт витрачання коштів.

MasterCard World Signia - відсутність наперед встановленого ліміту, спеціальні пільги в поїздках, персональне обслуговування. Авторизація індивідуальних операцій утримувачів карток World MasterCard залежить від багатьох чинників, включаючи кредитну історію утримувача картки. Максимальний розмір кредиту рахунку утримувача картки визначається банком-емітентом в індивідуальному порядку.

Програми пільг діють без обмеження періоду дії. Обмеження можуть бути лише встановлені банком-емітентом, наприклад, умови програми можуть передбачати можливість отримання пільг тільки певної авіакомпанії.

Дебетові картки дають можливість отримувати кошти в будь-якій точці світу. Достатньо лише мати логотип Cirrus або Maestro на картці.

Сьогодні більш ніж 37 офісів MasterCard розташовані в усьому світі, включаючи Австралію, Бельгію, Бразилію, Канаду, Францію, Індію, Японію, Південну Африку і Таїланд, 22 млн. підприємств торгівлі і послуг у всьому світі приймають до оплати картки MasterCard та понад 900 тисяч встановлених банкоматів.

За підсумками першого кварталу 2005 року в Україні випущено 8,22 млн. карток платіжної системи MasterCard, з них 430 тис. розрахунково-кредитні картки с логотипами MasterCard і 7,79 млн. карток Maestro. Приріст емісії порівняно з даними на 31 березня 2004 р. за кредитними і дебетовими картками MasterCard складав 84% і 70,86% відповідно. По даним на 31 березня 2005 p., сукупний оборот по картках с логотипами MasterCard (без Maestro) на Україні досянув 150 млн дол., що на 32,2% більше порівняно з аналогічним періодом 2004 р. Протягом першого кварталу 2005 р. за картками MasterCard було здійснено 1 млн 51 тис. операцій, що на 19,1% більше порівняно з першим кварталом 2004 р. Кількість точок прийому кредитно-розрахункових карток MasterCard на Україні збільшилось до 70 тис, що на 29,2% більше з аналогічним періодом 2004 р. Картки Maestro приймали 39,6 тис. торгових точок.

2.2.4. Платіжна система Visa International
ТЕМА 3. ПЛАСТИКОВІ КАРТКИ
3.1. Класифікація пластикових карток
3.1.1. Магнітна картка
3.1.2. Смарт-картка
3.1.3. Банківська платіжна картка
3.2. Технологія виготовлення пластикових карток
3.3. Основні характеристики підроблених пластикових карток і методи їх виявлення
ТЕМА4. СИСТЕМИ МАСОВИХ ЕЛЕКТРОННИХ ПЛАТЕЖІВ ТА ЇХ РОЗБУДОВА В УКРАЇНІ
4.1. Національна система масових електронних платежів (НСМЕП)
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru