Нині все більша кількість банків відкриває своїм клієнтам можливість доступу до банківського рахунку за допомогою стільникових телефонів, що підтримують протокол WAP (Wireless Application Protokol, стандарт GSM з інтегрованою 5Ш-картою, яка підтримує встановлений набір додаткових функцій, зі вбудованим WAP-браузером). Компоненту системи Internet-banking, призначену для обслуговування клієнтів банку за допомогою мобільного телефону, який підтримує функцію WAP, називають сьогодні WAP-banking.
За технологією WAP-banking стільниковий телефон виконує приблизно ту саму роль, що й комп'ютер за Internet-banking При цьому на стороні банку встановлюється Web-сервер, що підтримує сторінки, підготовлені відповідно до протоколу WML (Wireless Markkup Language - протокол розмітки сторінок), що враховує обмеження мобільного зв'язку. Зміст сторінок передається до мікробраузера стільникового телефону і відображається на його дисплеї. Введення даних та їх передавання в банк, як і в разі використання Internet, здійснюється з використанням певних стандартних форм. Очевидною перевагою WAP-banking є його зручність для користувача, зокрема:
• можливість навігації по сайту банку;
• наочність представлення і зручне введення інформації;
• відсутність обмежень на кількість символів, що передаються;
• використання мови WML, яка використовується як для WAP-за-стосувань, так і для портативних ПК.
У цьому режимі більшість банків надають лише доступ до інформації про рух грошових коштів на рахунку, іноді - можливість здійснювати платежі за визначеним списком кореспондентів, переказувати гроші на карткові рахунки, проводити платежі за рахунком усередині банку. Окрім управління персональними фінансами, клієнти можуть переглядати інформацію про реквізити банку, курси валют за поточний день, отримувати витяги з рахунків та банківських карток, а також скористатись пакетом інформаційних послуг, зокрема переглянути тематичні новини, результати спортивних змагань, прогноз погоди тощо.
Розглянемо детальніше застосування технології WAP-banking на прикладі компоненти системи iBank 2 UA, розробленої ТзОВ "БІФІТ".
Ця банківська послуга забезпечує доступ до банківських рахунків із мобільного телефону через WAP. Передбачено надання інформації про реквізити банку, курси валют, поточні залишки на рахунках та картках. Клієнт може запитувати витяги за певний період, поповнювати та блокувати картки, здійснювати WAP-платежі.
Для запуску модуля WAP-banking слід скористатися функцією WAP мобільного телефону - ввести WAP-адресу банківського сервера і перейти на цю адресу. Після з'єднання із сервером банку користувач отримує доступ до свого банківського рахунку протягом кількох секунд. На екрані мобільного телефону з'явиться стартове меню WAP-banking із такими пунктами:
• інформація про банк - перегляд інформації про банк (реквізити, адреса і адреса в Internet);
• курси валют - перегляд курсів валют на поточну дату;
• рахунки - перегляд списку рахунків клієтів, зареєстрованих у системі Internet-banking, і витягів із цих рахунків.
Після входу у WAP-banking на екрані відображається головне меню, яке дає змогу вибирати потрібний інформаційний розділ. У кожному розділі можна вибрати посилання на розділи нижчого рівня або вернутися до попереднього розділу. Вибір розділу або перехід на розділ назад здійснюється за допомогою відповідних кнопок на екрані мобільного телефону. Для перегляду витягів із рахунків вимагається попередня автентифікація клієнта.
7.3.5. Інформаційна безпека систем Internet-banking
Безпека в системі Internet-banking - iBank 2 UA
Загальні питання IP-безпеки
7.3.6. Переваги застосування технологій e-banking для учасників електронного бізнес-процесу
Переваги застосування e-banking для споживачів послуг.
Переваги застосування Internet-технологій для банків
Переваги технології Internet-banking для розробників
Переваги технології для продавців послуг i-banking
7.4. СТАН І СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ РОЗВИТКУ INTERNET-BANKING