Митна справа - Дубініна А.А. - 3.5.2. Контроль за доставкою товарїв, що вивозяться з митної території України

Для здійснення контролю за доставкою вантажів, що вивозяться з митної території України (напрямок переміщення експорт) та переміщуються з метою експорту, реекспорту, тимчасового вивезення або переробки за межами митної території України, використовуються ВМД типу "експорт" та її електронна копія. До графи 50 експортної ВМД декларантом вносяться відомості про особу, що приймає задекларовані товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення. На зворотному боці ВМД вчиняється друкований напис такого змісту: "Я, (прізвище, ім'я та по-батькові, номер і серія паспорта), ознайомлений зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 МКУ і зобов'язуюсь доставити задекларовані товари в митницю призначення в установлений строк".

Особа, що приймає задекларовані товари до перевезення та бере зобов' язання щодо доставки цих товарів у митницю призначення, ознайомлюється зі змістом зазначених статей МКУ та підписує усі примірники ВМД. Зобов'язання і підпис засвідчуються відбитком особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення.

Митниця відправлення протягом чотирьох годин після завершення митного оформлення експорту товарів повинна передати інформацію за цією ВМД до ЄАІС ДМСУ засобами електронного зв'язку. Аркуш ВМД ("примірник для митниці") разом з іншими товаросупровідними документами, усі примірники яких засвідчуються відбитками особистої номерної печатки посадової особи митниці відправлення, що здійснював митне оформлення експорту, видається на руки уповноваженій особі перевізника чи відправника товарів для доставки у пункт пропуску через державний кордон митниці призначення.

При надходженні експортного вантажу у пункт пропуску через державний кордон митниці призначення у визначений митницею відправлення строк доставки (або раніше), посадова особа цієї митниці перевіряє відповідність вантажу відомостям про нього, зазначеним в електронній копії експортної ВМД, проставляє у товаросупровідних документах та на аркуші ВМД штамп "Під митним контролем". Інформація про надходження експортних товарів до структурного підрозділу митниці призначення, розташованого в пункті пропуску через державний кордон, передається в оперативному режимі до ЄАІС ДМСУ. Одразу ж після надходження експортного вантажу в митницю призначення він береться під контроль цієї митниці. Будь-які операції з ним можуть бути здійснені тільки з дозволу та під контролем митниці призначення. Відповідальність за збереження та недоторканість вантажу перед митницею призначення несуть:

o при перевезеннях автомобільним транспортом - перевізник;

o при перевезеннях залізничним транспортом - начальник прикордонної залізничної станції;

o при переміщенні морським, річковим та повітряним транспортом - начальник порту;

o у разі розміщення товарів на складах (в терміналах) - керівник цього складу (термінала).

Вантаж перебуває під митним контролем митниці призначення до моменту фактичного вивезення за межі митної території України.

Пропуск експортного вантажу за межі митної території України здійснюється тільки після звіряння відомостей, зазначених в електронній копії відповідної ВМД, з відомостями у товаросупровідних документах та після перевірки (за рішенням митниці) фактичної наявності, кількості, номенклатури і стану товарів. Пропуск товарів через митний кордон України здійснюється у кількості, що не перевищує кількості товарів, зазначеної у ВМД. У аркуші цієї ВМД проставляється відбиток особистої номерної печатки посадової особи митниці призначення та вчиняється запис "Вантаж пропущено".

Четвертий аркуш ВМД зберігається протягом установленого строку в справах митниці призначення. Одразу ж після здійснення пропуску вантажу за межі митної території України посадова особа митниці для зняття цього експортного відправлення з контролю передає в оперативному режимі до ЄАІС ДМСУ інформацію про пропуск вантажу, а саме:

o номер посвідчення та номер особистої номерної печатки посадової особи, що здійснював митне оформлення і пропуск цього вантажу;

o дату і час перетину митного кордону;

o вид, тип та номер транспортного засобу, яким переміщувався цей вантаж; відомості про перевізника;

o фактичну кількість товарів, які переміщуються, у додаткових одиницях виміру, а за їх відсутності - в основних одиницях виміру, за винятком тієї частини товарів, що не буде пропущена за межі митної території України внаслідок дії певних обставин.

При частинному надходженні експортного вантажу в митницю призначення, зокрема при подрібненні партії товарів, що перевозяться залізничним транспортом (декількома транспортними засобами), ведеться облік фактичного вивезення за межі митної території України товарів, що входять до складу задекларованої в одній ВМД партії. Для цього на зворотному боці четвертого основного аркуша ВМД, вилученого під час митного оформлення першої частини експортного відправлення, посадовою

особою митниці призначення вчиняється запис: "Вивезено_______

(кількість дата і № накладної)_____(залишок квоти) підпис посадової

особи". Такий запис обов'язково засвідчується відбитком особистої номерної печатки посадової особи, що проводив митне оформлення. Загальна схема переміщення товарів при їх вивозі з митної території України наведена на рис. 3.7.

У разі частинного надходження товарів, що входять до складу задекларованої в одній ВМД партії, митниця призначення здійснює пропуск за межі митної території України та облік кожної частини подрібненої партії товарів до вивезення всієї партії у повному обсязі, за винятком тієї частини партії, яка потрапила під дію надзвичайних або невідворотних обставин і подій та якій відповідним митним органом був продовжений строк доставки, а також тієї частини партії, що не може бути доставлена у митницю призначення внаслідок певних обставин. Інформація про пропуск кожної частини подрібненої партії передається в оперативному режимі до ЄАІС ДМСУ засобами електронного зв' язку.

Загальна схема переміщення товарів при їх вивозі з митної території України

3.5.3. Контроль за доставкою товарів, що ввозяться на митну територію України
3.5.4. Контроль за доставкою товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України
3.5.5. Контроль за доставкою в митниці призначення окремих видів товарів що переміщуються через митний кордон України
3.6. Міжнародні державні перевезення митних вантажів
3.7. Товари, які не підлягають пропуску через митний кордон України
Розділ 4. МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
4.1. Контракт - як документ необхідний для митного оформлення вантажу
4.2. Міжнародні правила "Інкотермс"
4.3. Сертифікація товарів та верифікація сертифікатів при митному оформленні
4.4. Митне оформлення інвестиційної діяльності
© Westudents.com.ua Всі права захищені.
Бібліотека українських підручників 2010 - 2020
Всі матеріалі представлені лише для ознайомлення і не несуть ніякої комерційної цінностію
Электронна пошта: site7smile@yandex.ru